ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Юли 2019 19:25

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Сливи за ракия
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2016 8:36 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
(автор на темата)
Продаваме сливи за ракия
Сортът е Стенлей /едра синя слива/
Цена 35ст, ако се взема от място /мястото е до Дибич/
Ако се разкарва по домовете с наш транспорт цената е 40ст
Сливите са хубави, добре узрели, стават не само за ракия, но и за пряка консумация или конфитюри.
Телефон за връзка 0889091010

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Сливи за ракия
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2016 8:55 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Доставка чрез еконт, с наложен платеж и разходи за сметка на получателя извършвате ли?:)

Съвсем сериозна съм, разбира се..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2016 12:35 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
А ще искаш ли да са опаковани поотделно(лещата е свършила)? :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2016 18:03 
~~~~
~~~~

Имаш късмет, че не си наблизо, няма да те спаси зеления цвят:)))

п.п. Три касетки по до десетина килца са достатъчни..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2016 20:31 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Извън темата/подсказка:
Веднъж минах с колата точно покрай масива със сливите край Дибич. Тъкмо презряваха и леко ферментираха. Как разбрах ли? По трудния начин:

Значи сгазих няколко сливки-миризливки и километри нататък ме спира веселият слънчоглед. Тоест ченгетата с палката ми махат и сочат към тъч линията. Давам десен мигач, плонжирам, Добърден- добърден, документите и заповядайте към служебният автомобил. Слизам аз туткайки се с целия наръч документи. Преравяйки ги да не съм пропуснал нещо ситнех като млада нестинарка по огненият асфалт когато... когато се спънах в нещо си и залитнах към моята кола. Подпрях се за гумата- тая същата гума, която беше ольоскана със сливите. Подпирането се оказа фатално. Отивам при патрулката- "господине, заповядайте тест за алкохол." Ако щете вярвайте ми беше за първи път и с огромен интерес гледах как ми забелват чисто нов мундщук, млечнобял на цвят, изваден от целофанена опаковка. Сигурно момите на село и те така за първи път като им покажат последния модел на "Дюрекс" и те така гледат като мене- направо ти се събира слюнка в устата. Подават ми уреда, хващам го нежно, но твърдо. Да но как? Точно с грешната, ольосканата с ферментирали сливи ръчица. Духнах смело, фостата, и дрегерът ми се усмихна. Усмихнаха ми се и полицаите. Промил, промил и нещо... И то само от едно докосване. Смятай ако си бях взел от тия сливи да си варя ракия... Колко бидона имам вкъщи, захарта на к`ва цена беше, казанджията на Топхането дали ме помни... Такива кахърни мисли ми се въртяха тъжно, тъжно на задната седалка на патрулката докато ме караха към районното. Вкарват ме вътре. За какво е? За алкохол! Ясно... Без да се помайват ме туриха да седна на един стол и почнаха да пишат някакви страшни листа. Мълчат, тук- таме влиза някой - поглежда ме както съм си с белезниците и нищо не казва. Разкопчават ме по едно време и ми побутват да подпиша нещо. От възпитание или от не знам какво си явно най- старшият ме попита- "Възражения?" ама с тон от който ставаше ясно че и да имам, мога да си ги завра накъде. Погледнах за последен път през прозореца от който не се виждаше нищо, освен бяла полицейска Астра. Астра, Астра, Астрид... умът ми блуждаеше нанякъде. Астрид Линдгрен, ах Карлсон, Дребосъчето, Емил от Льонеберя. Някоя книжка да си бях взел за нощувката в ареста... Емил и Мъничето както се казва неговият домашен любимец, а иначе младо прасенце, веднъж се бяха наяли с какво? С ферментирали череши, от които три дена ги боля глава и така уплашиха кокошките, че не цяла седмица бяха отказали да снасят.

-ИМАМ ВЪЗРАЖЕНИЕ!

Цлата тълпа полицайчета в районното притихна и се наежи срещу мене. Веднага разпознах кой точно е началника. Просто всички след като погледанха към мене , погледнаха към него, от което той стана още по- начумерен. Па и освен това имаше най- много болтове на пагоните си, да не говорим пък че и беше най- плешивият.
- Какви са ви възраженията?
Апаратът е счупен, дефектен и мога да го докажа! Почнаха да ми се обясняват че апаратът е минал проверка но аз настоях да проведем експеримен като някой духне. Навиха някакъв новобранец с една тъничка лентичка на пагона, ей така да се научел хем как ставало. Вадят нов мундщук, МОМЕНт втурвам се аз, поставям с оная, ферментационната си ръка мундщука уж да е по- здраво и оня духна! Ах, промилче! :) Всички гракнаха като стадо врани в градската градина. Началникът така се начумери, плешивината му стана червена като маймунски гъз, изправи се от стола и посочи вратата на горкия новобранец. Викам му- господин началник, да пробваме още веднъж, ако искате вие тоя път, а? За проба? Последно пък може да работи? Всички погледнаха началника, оня сви юмруци и дръпна дрегера от масата. Как го направи без да си разтвори юмруците не знам, но и децата знаят, че ченгетата така си се раждат, със свити юмруци. Взех от купчината запечатани мундщуци един (естествено с правилната ръка) и го бутнах под носа на началника- Айде, господин началник. Той погледна хопнотично веещият се пакет с мундщука пред него с празен поглед когато... Когато изведнъж нещо в очите му се промени, в дълбините на мозъчните му гънки нещо познато прещрака и началника смръкна леко с нос. Усетил нещо познато смръкна втори, трети път. Накрая вдъхна силно почти долепил лице до ръката ми и ми и изрева:
АБЕ ТИ С КОГО СЕ ПОДИГРАВАШ ТУКА БЕ?! Да са мааш тука с тия джибри дет си се овапцал и ми идваш на проверка с дрегера, хулиганин с хулиганин, ша ви и таковам аз на вас демокрацията ... и така 2-3 минути без да се повтаря.
Нечии нежни, но твърди ръце почти ме носеха към изхода, а в далечината се чуваше неотслабващия глас на началника... Откъм ръцете се чу глас: "Айде, бате, тръгвай си докато всичко се е разминало да не се объркат нещо нещата." Погледнах го, нежните, но здрави ръце (бицепс 45-48 см) принадлежаха на младо полицайче. Гледам сините му очи- бря, познати. "Айде и много поздрави" Кой беше ти бе човек? "Ами от квартала се знаем, с брат ми съученици бяхте май." Брат, синеок, че и висок... И тогава се сетих за едни стари времена когато... Ааа, тая история няма да я довършвам понеже цялото ми хетеро реноме ще се пропука.

Та толкова за тия сливи- миризливи от дибишко. Като дойде време за дините и фестивала на чушките и доматите ще разкажа и една друга история :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2016 22:12 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
(автор на темата)
Бърби, какъв Еконт, кви пет лева - палете колата и идвайте да си ги наберете. :L9.gif
Извън темата/подсказка:
Кори, златен си! :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2016 8:25 
~~~~
~~~~

Много бих искала, но тази седмица ще стигнем само до сливенско..
До кога се берат сините сливи?
Сериозно- можеш ли да ми изпратиш 30 кила по еконт? За сладко ми трябват.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Юли 2019 19:25

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: