ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Юли 2019 13:58

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Къде Пазарувате Дрехи Обувки
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2009 22:12 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 27 Юни 2008 9:04
Е от на автора двете промени на първият пост немога да разбера темата не се ли казваше "Къде Пазарувате Дрехи" , а сега "Къде Пазарувате Дрехи Обувки".. или си е беше така от самото начало?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 6:52 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Така се казваше темата...от самото начало. Ето ги промените:
westcamp написа:
С една дума кой Магазини предпочитате.

westcamp написа:
С една дума кои Магазин предпочитате.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 7:20 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 05 Сеп 2009 10:43
(автор на темата)
Мога ли да огранича мненията на бобо примерно за моите теми :A1.gif :N4.gif :L5.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 8:07 
..:: HouSe AddIctEd ::..
..:: HouSe AddIctEd ::..
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 9:15
Не, но да кажем, че някой друг може да ограничи присъствието ти тук, ако пишеш така ;)

П.С.

:arrow: 16. Потребители, които системно правят груби граматически грешки ще бъдат предупреждавани и ако не се поправят, отстранявани. Под груби грешки се разбира замяната на щ с шт, я с иа, започване на изречение с малка буква, завършване на изречение без препинателен знак. от Наръчник за ползване на "Форумът на Шумен"

:]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 8:50 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 17 Юни 2009 15:25
Анелия написа:
2-ра употреба, разбира се. За мен парите за парцалки са грешно изхарчени при условие, че другия сезон не са актуални :G1.gif

Напълно подкрепям казаното от Анелия, пък и колкото повече - толкова по-добре. :B4.gif

Последна промяна milena_sl на 25 Сеп 2009 11:44, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 9:09 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 05 Сеп 2009 10:43
(автор на темата)
Брей за момент забравих че съм в консервативния град Шумен град в който е пълно с песимисти които гледат и виждат сиво и правят забележка на всеки срещнат. :J2.gif

-- пет сеп 25, 2009 10:10 --

Симо написа:
Не, но да кажем, че някой друг може да ограничи присъствието ти тук, ако пишеш така ;)

П.С.

:arrow: 16. Потребители, които системно правят груби граматически грешки ще бъдат предупреждавани и ако не се поправят, отстранявани. Под груби грешки се разбира замяната на щ с шт, я с иа, започване на изречение с малка буква, завършване на изречение без препинателен знак. от Наръчник за ползване на "Форумът на Шумен"

:]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 9:14 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Авг 2009 14:31
Още един глас за пазаруването на дрешки и обувки от Англия.
В Шумен също се намират хубави и евтини дрехи, но с мнооого късмет и много обикаляне. Няколко магазина, в които съм си харесвал и вземал изгодно дрехи са:
-магазин Детски свят- втория етаж (не знам дали още се казва така);
-едно магазинче за дрехи, което се намира в уличката която тръгва от старата поликлиника и излиза на центъра. Не му знам името, ама се зарежда често и има хубави намаления. Лошото е, че стоките са предимно женски, ама и мъжки се намират;
-магазин 99 вида дънки;
-едно магазинче за дрехи на улицата зад пазара;
-в магазинчетата по улицата, която върви от Хирургическия блок към площад Македония; и др.
-На изложенията в театъра също има хубави неща.
А хубави и скъпи дрехи има много. Особено в магазините по центъра. Ама то с парите, които ще дадеш там за 3 парцала точно, можеш хем да обезпечиш едно предварително планувано пътуване до Лондон с Уиз еър , хем да си купиш същите парцалки. Че и по хубави. Моето лично мнение, че някои собственици на магазини в центъра на Шумен са психично болни, шизофреници някакви. Ама тея дето пазаруват там са още по-зле или просто парите им пречат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 9:51 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Аз пък си мисля,че парите за парцалките от първия и последния магазин ,за които ти говориш са нахалост хвърлени .Щом ти се ходи облечен в парцали -твоя работа.Другите квартални магазинчета за дрехи просто не ги зная ,затова не ги коментирам.
А за това последното ,което си писал " собственици на магазини в центъра на Шумен са психично болни, шизофреници някакви. Ама тея дето пазаруват там са още по-зле или просто парите им пречат."-просто нямам думи.Не ти прави чест така да пишеш.
И после ще ревеш ,че "Шумен не те искал"?! :O01.gif Щом Шумен не те иска къде ще те поискат с тези критерии.В Англия ли? :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 10:51 
Вор в законе
Аватар

Тук е от: 24 Авг 2007 23:22
Абе хората са бедни,това е истината.За да спестят някое левче,не до Англия,ами и до Канада ще отидат за дрехи...държавата ни е такава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 12:57 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
westcamp написа:
С една дума кой Магазин предпочитате. Тези по центъра или Борса Автогара Битак.
По темата: нито от центъра, нито от битака. Пазарувам много по-евтино от Испания. И понеже от 3 години не съм там, поръчвам на приятели, след като разгледам в страниците на съответният магазин в Интернет какво предлагат! През август и септември градът е пълен със завърнали се оттам. Кой отпуска, кой за постоянно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2009 13:58 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Извън темата/подсказка:
amapola написа:
Аз пък си мисля,че парите за парцалките от първия и последния магазин ,за които ти говориш са нахалост хвърлени .Щом ти се ходи облечен в парцали -твоя работа.

Аз във всяко магазинче, колкото и долнопробно да изглежда мога да си харесам нещо, дори и на първото и последното място, посочени от мене. Точно от там със сигурност няма да се облека като за официална вечеря, но мога да си взема дрехи за други цели - било за плаж, за работа, за вкъщи, за спорт или пък бельо и чорапи. Не виждам защо дрехите, като са евтини и не с известна марка, трябва непременно да са парцали. Кое е парцал и кое не е малко въпрос на лична преценка и критерии, а марката е много относително нещо. Веднага се сещам за една моя блузка на Гап и една тениска на Адидас, дето струваха една камара пари и след първото пране заприличаха на дрехи от втора употреба. А си има тениски, блузки и ризки българско производство с много добро качество на тънки цени и на двете посочени места от мене. А има и друго - хубав човек(жена) и "парцал" да си облече, може добре да му седи, и обратно - един борсук каквито и маркови дрехи да си облече, пак може да изглежда като борсук.

amapola написа:
А за това последното ,което си писал " собственици на магазини в центъра на Шумен са психично болни, шизофреници някакви. Ама тея дето пазаруват там са още по-зле или просто парите им пречат."-просто нямам думи.Не ти прави чест така да пишеш.

Написал съм "НЯКОИ собственици". Пояснявам, защото така както си ме цитирала някой може да си помисли, че за всички собственици говоря. И как да ги наричам тези "някои" иначе. Да вземем например продуктите на Умбро. В Англия могат да се намерят на следните цени: маратонки - 11.99F, тениски 4;6;10F, къси панталонки- 4;6;8;10F, анцузи - 10;15;20. В България цените на същите са ~70-100 лв./ 30-40-50лв./30-40-50лв./50-60-80. За какви надценки говорим а? И какви са подобни търговци. Луди- като си мислят че някой ще купи на подобни цени или Безочливи спекуланти(гнусни твари) - като се възползват от това, че някои хора не знаят колко струват в действителност стоките или "гъзарията ги тресе". А хората които пазаруват на тези цени, като знаят какви са действителните са или луди или харчат чужди пари(или както казах- парите им пречат). И не става въпрос само за тази марка. Други примерни цени- маратонки Асикс( най-удобните обувки на нашата планета, може би и в галактиката, но нямам достатъчно инфо :) ) - 25-65F. Дънки Ливайс- 15F, маратонки Риибок и Адидас - по 15-30F, тениска Келвин Клайн - 30F, маратонки Лакост, Найк, Пума, Лонсдейл и др. - 15 - 30F. И много други. А отделно има много не толкова известни марки, които обаче не са по-малко качествени, като Ърбан спирит, Олд неви, Деним, а са на смешни цени. И това са цени на дребно, директно от магазина. А какви са цените в Шумен/България а? Не им прави чест на българските/ шуменски търговци да са чак толкова долни спекуланти. Просто не виждам какво ги оскъпява стоките докато стигнат до България. Дори от Англия да се докарват, доставката излиза 1 F на килограм и то за малки товари! И онлайн да си пазаруваш и да платиш доставката на цените, които предлагат магазините, пак не е много по-скъпо. На практика цената на тези стоки, когато стигнат в България е непроменена, но после започва спекулата. Не виждам защо аз трябва да плащам повече заради високи наеми и нездрава алчност.

amapola написа:
И после ще ревеш ,че "Шумен не те искал"?! :O01.gif Щом Шумен не те иска къде ще те поискат с тези критерии.В Англия ли? :O01.gif

Не си спомням да съм ревал някъде, че Шумен не ме иска. И да съм го направил някога (в което много се съмнявам) сигурно е било в миг на умопомрачение. На мене Шумен много си ми харесва и смятам, че е едно много добро място за живеене.
:B4.gif Шумен - столица на България със пристанище Варна. :B4.gif .
Също така не си спомням досега някой да ме е гонил. А и в Англия не съм имал проблеми с моите "критерии". Просто не знам, това горното какво те подлъга да го напишеш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 7:32 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Freeman,не смятам да ти отговарям.В други теми със си казвала мнението точно по тези въпроси/една от темите е "Адидас или Пума", а за тази смехория наречена "Произведено в България"-мисля,че в "Това -да,това-не"/
А след като ти не си "гнусна твар","луд","психично болен" "безочлив спекулант" и "шизофреник" я кажи какъв опит имаш ти в тази търговия и колко магазина имаш .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 15:57 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
Извън темата/подсказка:
Ааа, аз нямам верига магазини за дрехи, извинете, че писах в тая тема! :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 16:57 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Извън темата/подсказка:
amapola написа:
Freeman,не смятам да ти отговарям.В други теми със си казвала мнението точно по тези въпроси/една от темите е "Адидас или Пума", а за тази смехория наречена "Произведено в България"-мисля,че в "Това -да,това-не"/
А след като ти не си "гнусна твар","луд","психично болен" "безочлив спекулант" и "шизофреник" я кажи какъв опит имаш ти в тази търговия и колко магазина имаш .

Защо трябва да имам магазин и опит в търговията, за да имам мнение по темата? Аз си казвам моето мнение на потребител. А от твоите коментари личи, че си в бизнеса и предполагам имаш предвид, че трябва да "походя малко в твоите обувки", за да видя какво им е на търговците. Е сигурно не им е леко. Ама то на кой му е леко? Аз не се сещам за бизнес или работа, която да е лека, било то в България или в чужбина. Иначе излиза, че на горките търговците им е много трудно, а ние берем парите от дърветата и само мрънкаме, че ни е скъпо. Моооже малко да съм попрекалил с определенията за търговците на дрехи в предните си коментари, но все още не мога да разбера какво, ако не тяхната намеса, кара цените на "марковите" дрехи и обувки да са в пъти(2,3,5) по големи от тези в Западна Европа. А в същото време цените на компютри, бяла и черна техника, храна, книги и т.н. са много сходни у нас и в чужбина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 17:01 
VIP
VIP
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 21:19
Дрехи в рибния магазин, обувки в "Плод зеленчук".

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Юли 2019 13:58

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: