ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Окт 2020 14:26

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Къде Пазарувате Дрехи Обувки
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 17:15 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
amapola написа:
В други теми със си казвала мнението точно по тези въпроси/една от темите е "Адидас или Пума", а за тази смехория наречена "Произведено в България"-мисля,че в "Това -да,това-не"/

В темата "Адидас или Пума" и аз съм изказвал мнение /мисля/, но май трябва и в "Това - да, това - не" да понапиша някой ред. Маратонки Пума на цена от 160-170 лв. за два месеца паднаха на 103 лв. Обаче два месеца не изкараха. :G1.gif
Иначе съм от тези малоумници, които обичат да си харчат парите на вятъра. А откакто падна тавана в Дино върху главата на жена ми /не само/ - от тогава и тя не се стиска.
Относно дрехите втора употреба - един живот живея и да нося дрехите на някой друг - НЕ, благодаря.
Извън темата/подсказка:
freeman, и техниката в България е по-скъпа, отколкото в Европа...както и разговорите по GSM. По-евтини /засега/: цигари и алкохол.

Оп, всъщност не съм казал /писал/ от къде пазарувам. Няма и да кажа. :A7.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 17:36 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
AbUser и Freeman, не съм казала ,че щом нямате магазини не можете да пишете и да давате мнението си.Но обидите бяха много и пресилени.
И освен това,когато някой не е запознат с нещо,трябва по -прецизно да говори.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 17:42 
Вор в законе
Аватар

Тук е от: 24 Авг 2007 23:22
Доколкото знам,на франчайзите с маркови дрехи им диктуват цените от офиса в София,така че и да искат не могат да продават по-евтино. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 17:57 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2009 16:43
Извън темата/подсказка:
Въпросът е друг, ако искаш отговори! :D

Често си купувам хубави дрехи от "Маркови стоки на намалени цени" , но там трябва да се внимава за дефекти. Каквото имам от тези магазини обаче, "не е мръднало".
Разбира се и по нещо от почти всички по-големи магазини в града ни. Навсякъде може да се видят хубави неща. Някъде наистина е съмнително по-скъпичко, но всеки си прави сам сметката...Когато мъжът ми пътува извън страната винаги купува нещо за мен и детето от някои наши любими марки. По-важно е дрехите да ми стоят добре и да ми е удобно с тях, но качеството не е за пренебрегване. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2009 17:58 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 02 Авг 2009 14:31
Извън темата/подсказка:
bobo написа:
freeman, и техниката в България е по-скъпа, отколкото в Европа...както и разговорите по GSM. По-евтини /засега/: цигари и алкохол.

Съгласен съм. Бих добавил, че и мобилните телефони са по-скъпи в БГ. Но разликите в цените на техниката не са толкова големи, че да ме накарат да се вдигна от България за да пазарувам в Зап. Европа. А и си е рисковано, защото гаранцията ти остава в страната/магазина, от която си купил продукта, освен ако съответната марка няма дилър в БГ и не си си купил международна гаранция. Ама си е рисковано. Има известна изгода от Америка да се пазарува, ама тя е дълга и широка.

amapola написа:
AbUser и Freeman, не съм казала ,че щом нямате магазини не можете да пишете и да давате мнението си.Но обидите бяха много и пресилени.
И освен това,когато някой не е запознат с нещо,трябва по -прецизно да говори.

Добре де, извинявай. Попрекалих мъничко. Ама какво да направя, като много се нервирам на тези разлики в цените. И най-много май ме е яд за дето допреди 3-4 години и аз се набутвах здраво.

Йосиф Сталин написа:
Доколкото знам,на франчайзите с маркови дрехи им диктуват цените от офиса в София,така че и да искат не могат да продават по-евтино. :D

Сигурно е така. Има логика.
А аз съм чувал митове, че малките магазинчета, които пуснат на по-ниски цени нещо, били натискани от по-големите в бизнеса да не подбиват цените, ама до колко е вярно, не знам. Те може и просто да си се договарят за някакви минимални цени.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 13:44 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 24 Фев 2007 8:39
Извън темата/подсказка:
@ freeman,само не разбрах каква е тая парична единица с която пазаруваш в Англия- "франк" или "фрийманка" :wink:
Цитат:
...В Англия могат да се намерят на следните цени: маратонки - 11.99F, ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 14:20 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 20 Сеп 2009 7:49
Последните няколко пъти пазарувах от http://www.laredoute.fr цените като цяло са по- високи, но има чудесни намаления от порядъка на 70-80-90%. При тези условия дрехите са на много ниски цени, особено детските и дамските. Качеството е на ниво, всичката стока, или поне което съм купила до сега е с холограмни стикери, етикети и е произведено във Франция.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 15:13 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Извън темата/подсказка:
dRAEVer написа:
[offtopic]@ freeman,само не разбрах каква е тая парична единица с която пазаруваш в Англия- "франк" или "фрийманка" :wink:
Цитат:
...В Англия могат да се намерят на следните цени: маратонки - 11.99F, ...

Еми липсва ми на клавиатурата символа £. Излиза ми # вместо него. А и ме мързеше да пиша навсякъде GBP или паунд или нещо друго. А най-близък на външен вид ми се стори F, въпреки че по-правилно е да е L. Не е пък чак толкова голяма разликата между F и £. То ако трябваше всичко да е точно и символа трябваше да седи преди цената ама...Издребняваш :D

http://www.laredoute.fr е наистина чудесен сайт.
Ей го и моя любим магазин http://www.sportsdirect.com/.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 16:31 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:30
genny написа:
Когато мъжът ми пътува извън страната винаги купува нещо за мен и детето от някои наши любими марки.

Че на колко годинки е това детенце, че вече си има и любими марки дрешки, чак и от чужбина?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 16:40 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2009 16:43
На 3 г.. Мисля, че е достатъчно ясно обаче и не е нужно на всяка тема и всеки да слагате безмислени питанки. Това не беше необходимо, звучи като заяждане, а не ми се струвате такава "душица".
И да, детето ни има вече изграден някъкъв вкус и предпочитания, какво толкова чудно има в това. Ако е за лав да става, нямам против, ето отговарям. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 17:51 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 25 Ное 2008 21:25
Обувки-от Шумен.Дрехи-Манията в Шумен и магазини НА ТЪМНО,ОЗ и РОКЛЕНД във Варна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 17:54 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:30
Извън темата/подсказка:
genny написа:
На 3 г.. Мисля, че е достатъчно ясно обаче и не е нужно на всяка тема и всеки да слагате безмислени питанки. Това не беше необходимо, звучи като заяждане, а не ми се струвате такава "душица".
И да, детето ни има вече изграден някъкъв вкус и предпочитания, какво толкова чудно има в това. Ако е за лав да става, нямам против, ето отговарям. :D

Не се заяждам ни най-малко, аз така си говоря, прямо. Могат да го потвърдят доста хора, които ме познават натюр, не само от фейса. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 21:14 
Опитен
Опитен

Тук е от: 08 Мар 2007 22:07
Как пазарувате дрехи и особено обувки по интернет? Аз ако не видя стоката "на живо" и не я пробвам :arrow: да се одобря в нея, няма как да се реша да я взема. :G8.gif Чанта или някоя спортна блузка може, но обувки :G1.gif

В Шумен нямам предпочитан магазин. Във Варна и София са няколко, които ми харесват, БГ и италиански марки, но все по - рядко ги посещавам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 21:22 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Извън темата/подсказка:
Поръчвал съм маратонки от eBay два пъти, по американската номерация. И двата пъти ми бяха по мярка :) .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009 21:43 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Извън темата/подсказка:
Ghost написа:
Как пазарувате дрехи и особено обувки по интернет? Аз ако не видя стоката "на живо" и не я пробвам :arrow: да се одобря в нея, няма как да се реша да я взема. :G8.gif Чанта или някоя спортна блузка може, но обувки :G1.gif

При дрехите съм съгласен, че номерата може да не отговарят понякога и е по-добре да се пробва.
С маратонки и обувки проблеми не съм имал. Само трябва да си знаеш номера и няма начин да не стане, поне що се отнася до известни марки. Аз например си знам - UK11,US12,EU46 и винаги ми "заспиват".
То по принцип за това дали ти стои добре дрехата и кой номер ти трябва може да се измисли тактика. Например- отиваш в някой скъп магазин и пробваш на воля, избираш си моделчета и запомняш кои номера ти трябват. После влизаш в интернет, гледаш дали няма да изскочат някъде на безценица същите дрехи/обувки и поръчваш. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Окт 2020 14:26

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: