ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 14 Окт 2019 8:52

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Покупка на бойлер.
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2016 17:57 
VIP
VIP
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 21:19
InspectorGadjet написа:
Време е за първата ми битова тема. 8) Човек и добре да живее,и зле да живее и както и да живее му се налага да си купи нов бойлер

В тази тема преди 7 години съм давал акъл за бойлер, днес имам нужда от съвет аз. След 12 години чудесно служене в петък се предаде нашият EDESA. За съжаление марката вече не се продава нито в Интерсервиз, нито другаде в България и сега трябва да избера нещо, с което да го сменя. Категорично отпадат ТЕСИ - не купувам нищо, свързано с Фикосота, както и Дипломат. Търся мнения за Аристон, Фагор, Горение и Бош.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 12:50 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Горение май още не са изнесли производството в Китай :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 14:05 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Леонартис написа:
Категорично отпадат ТЕСИ - не купувам нищо, свързано с Фикосота, както и Дипломат.

Защо?:)
Сериозно питам, да не се приеме за спам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 16:05 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Щото точно в Шумен има достатъчно бивши участници в производствения процес, които не си мълчат. :twisted:
Ползата е, че никой няма да се пробва да продава менте прах за пране в града производител :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016 19:04 
VIP
VIP
Аватар

Бърби написа:
Леонартис написа:
Категорично отпадат ТЕСИ - не купувам нищо, свързано с Фикосота, както и Дипломат.

Дипломат не ги харесвам, а на TESY не харесвам собствениците, затова не обсъждам дори качествата на продукцията им. Спрял съм се в крайна сметка на Ariston, колебая се още между два 100-литрови модела.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2016 4:14 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Извън темата/подсказка:
Леонартис написа:
Дипломат не ги харесвам, а на TESY не харесвам собствениците, затова не обсъждам дори качествата на продукцията им. Спрял съм се в крайна сметка на Ariston, колебая се още между два 100-литрови модела.

Ясно, най-вероятно си зодия рак!:)
Едва ли имаш нужда от столитров, достатъчно е, мисля, да е бързонагряващ.. Но ти си знаеш. Успех в избора!:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2016 8:58 
VIP
VIP
Аватар

Ще си купя 100-литров, бавнонагряващ, но не защото съм рак :-) През последните 12 години бяхме с такъв на Edesa, родителите ми карат 13-та година със същия. Сегашната ни мощност беше 1.6 kW, а беше винаги в режим ЕКО - 800 вата. Тези, които оглеждам сега са 1.8 kW.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2016 12:40 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
Леонартис написа:
Бърби написа:
Леонартис написа:

Ariston пък въобще незнаех,че правят бойлери :D В банята имам tesy от 7-8 години хем е ударен падал е от камиона ли незнам,ама няма грешка досега.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2016 14:27 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Що трябва да се напъват да ги правят, като може само да им лепят надписите :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2016 16:59 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 04 Авг 2011 21:34
Леонартис,какво се случи с твоята EDESA?Питам те защото и аз съм с такъв бойлер от вече почти 15 години и съм адски доволен.Преди някоко месеца обаче се получи теч от капака на бойлера.Отворих го и установих че капе от тръбичката за датчика на температурата която е на фланеца.Свалих фланеца,заварихме тръбичката и бойлера продължава втория си живот.Да не забравя да кажа че извадих над 1 кофа тиня и 1 кофа котлен камък.Измих го от вътре и за сега да чукна на дърво работи и нагрява водата като нов. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2016 22:12 
VIP
VIP
Аватар

Преди ок. 2 седмици се появиха ръждиви капчици от дупчицата в долния капак. Нямаше теч. Отворих капака, глупаво се нядавах, че може да е от някакъв конденс, нямаме принудителна вентилация в банята. Миналия петък ходихме за 1 ден до Балчик, прибираме се вечерта и... изненада, от бойлера тече като от фонтан - от върха на долу по корпуса на тънки струйки. Пукнало се е някъде нагоре тялото. Родителите ми имат същия, работи си, но мисля също да го почистим. Днес купих нов бойлер и тая неделя може и да се изкъпем ;-) Аристон-ът, който купих е със 7 години гаранция и на водосъдържателя и на целия бойлер, обясниха ми, че при проблем не ремонтират бойлера, а го сменят. Показателите му са идентични/близки с тези на ЕДЕСА-та. 1800 вата е.

Изображение

-- Съб Юни 11, 2016 10:15 pm --

varg написа:
Ariston пък въобще незнаех,че правят бойлери :D В банята имам tesy от 7-8 години хем е ударен падал е от камиона ли незнам,ама няма грешка досега.

Получих над десет референции за ЕЛДОМ със същите обяснения - имаме от Н години и си работи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2016 6:52 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 04 Авг 2011 21:34
Честит да ти е и да ти служи дълги години.Според мен в този наш град с тази гадна вода е задължително или силно препоръчитено преди бойлера да се монтира един филтър да улавя тинята от така наречената ни "питейна вода".Инъче ще трябва да се правят профилактики на около 1-2 години за да се маха калта от вътре.Аз моя бойлер до тук съм му правил 3 профилактики и след почистването се усеща разликата с бързината на нагряване на водата ,защото почти половината нагревател остава в утайката на дъното и вместо да топли водата топли нея.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2016 17:21 
VIP
VIP
Аватар

Прав си, това е следващото, за което си мисля.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2016 18:04 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Филтърна система, която да спира мътността в домашни условия почти няма шанс да се получи. За да се подобри водата предлагам да се ориентирате към комплексна филтърна система - груба филтрация и омекотяване на водата. Това монтирано точно преди бойлера. За питейни нужди ако имате възможност да заделите около 400 лв. ( възможно и вече да са по-евтини) монтирайте обратна осмоза. ( това са само питейни нужди). Първата система ще намали карбонатите във водата и съответно мътилката ще изтича през крана. Грубата филтрация ще спира едрата фракция, която я има все пак в нашата вода в Шумен. За обратната осмоза препоръчвам да се добави и минерализатор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юни 2016 19:33 
VIP
VIP
Аватар

Питейната вода така или иначе я купуваме, аз искам груба филтрация, мои приятели са сложили такива филтри и има ефект.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 14 Окт 2019 8:52

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: