Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2147
Skype: valentin.trifonov50
Раздела е направи си сам и е очевидно, че дискутираните теми са отдавна реализирани. Пък и никъде не съм споменал, че постовете ми ще конкурират някои фирми или, че ще кажа нещо ново. Господа мърморковците и остроумните величия пишещите извън темата, обаче винаги ще раздуват темите отвличайки вниманието ни, и ще отегчават останалите с безсмислени реторики ни в клин ни в ръкав, за да покажат гениалността си.
Тук е от: 23 Фев 2007 16:15 Мнения: 6357 Местоположение: Шумен,Центъра на света
Skype: d.draev
Kzint написа:
E ти ни обясни почти 1% от опита на стотици фирми, които се занимават от десетки години с това.
И ти си един майстор! Нали това е раздел "Направи си сам". Идеята да си направиш нещо сам не е да спестиш пари и или т.н. Опита го има в много фирми и какво от това. Мене ми харесва сам да си направя нещо. Това е моята почивка. Когато дялам дървени лъжици винаги се намира някой да ми каже, че няма нужда след като може да си я купя за стотинки. Още по-смешно, когато ме питат защо кова чинии от алуминии, мога да си купя за 1 лв. пък и не става за ядене. Да не говорим като се хвана да дялам греда с брадва. Голям смях пада .... то и резултата не е особено добър засега ама ... ми харесва защото е "направи си сам".
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2147
Skype: valentin.trifonov50
Това за хобито и алуминиевите чинии е добър пример. Но ако сравним слънчевият колектор с чинията разликата е, че нашата чиния през лятото като я сложим на масата ще е пълна. През есента и пролетта ще е половинеста, а през зимата ще е четвърт пълна всеки слънчев ден. Това е голям начин да използваме слънчевата енергия и много добра инвестиция за в бъдещето. Като се завърна окончателно в България съм решил да реализирам тази идея. Клиповете които са в Интернет са от страни, където слънчевата активност е доста по слаба отколкото у нас.
Тук е от: 22 Окт 2007 16:57 Мнения: 12117 Местоположение: The O.C. (автор на темата)
Дадоха ми една джаджа, дето се наричала винтоверт, ама нищо не става ;( Пробвах различни приставки, ама не могат да пробият дъното на кена. Каква е тая машина, с която пробиват кеновете ?
_________________ Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?
Сложна ситуация @Loveca_, ....много сложна... Що не вземеш да почерниш стените и всичко останало в стаята, и да се опиташ да поддържаш максимална концентрация на въглероден двуокис във въздуха на стаята? Или .....зарежи горните ми глупости.... Ако имаш комшии отдолу, и те се отопляват, вместо да дупчиш стени, стъкла и прочие.... надупчи пода, и ето ти безплатен топъл въздух....
-- 17 Сеп 2013 0:10 --
Опс, забравил съм да ти напиша .... "Не дупчи пода с винтоверта".
Тук е от: 22 Окт 2007 16:57 Мнения: 12117 Местоположение: The O.C. (автор на темата)
Имам голям напредък. Разковах един палет и почти имам нещо като чернова на кутията Само дето дъските от палета са малко криви и трябва някак да ги изгладя с някакво ренде. После мисля да ги залепя с някакво лепило. Като направих модела на кутията се оказа, че ще ми трябват още 4 кена. Все още не съм им пробил дъната ;( И не знам как ще направя отворите за дъските, които са в началото и края на кеновете и отворите за тези дъски в кутията. Както гледам ще остане това ми изобретение недовършено, както на повечето гении идеите са останали неразбрани приживе.
_________________ Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?
Тук е от: 25 Апр 2010 8:13 Мнения: 2147
Skype: valentin.trifonov50
Няма проблеми, но само с теория няма да стане. Вече е време да намериш някой опитен и да ти покаже някой практически фин ти. Пък и да ти даде в заем някой инструмент. Наред с мазаните глави от форума ще ти трябва и някой майстор с известна практика като консултант. Пък някой от елементите ако те затрудняват може да ти помогне при изработката или да ги направи той.
Тук е от: 22 Окт 2007 16:57 Мнения: 12117 Местоположение: The O.C. (автор на темата)
Имам напредък. Научих как се сменят свредла. То било много лесно, ама не знам защо никой от вас не ми каза. Сега търся боркорона за дърво. Някой да има излишна ? Колкото дъното на кен - като размер.
_________________ Ако всеки нарушава законите, кога ще се оправи България?
Слънчевите колектори от кенове са нещо много иновативно като идея. Трябва и аз да се заема по въпроса - кенове винаги могат да се намерят за тези операции ________________