ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 25 Окт 2020 18:06

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 2:31 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 9:43
значи сега
давам дата.бг като пример
секция Купувам/Продавам
собствени правила
строги модератори
няма лабаво както се вика
основното е, че автора на темата НЯМА право да пише повече от 1 пост след първоначалния
предлагам да се въведе веднага и задължително
хоуп си вдига 20 пъти темата за лаптопа ...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 2:32 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
Значи ето какво си мисля по въпроса:
Не бих си дал телефона освен на ЛС, след контакт с друг потребител.
Няма да разправям какво се случва, когато номерът на телефона ти попадне в неподходящи ръце. Така, че според мен защитата на купувачите не трябва да е за сметка на тази на продавачите.
Истинският спам започва, когато си обявиш телефона и мейла в публичното пространство.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 2:36 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
(автор на темата)
darkslde всъщност ъпването в този раздел е разрешено на всеки два дена. Може да се промени ако има желаещи. Разрешено е за да може да се напомни в случай, че стоката е непродадена, но все още в наличност.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 8:10 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Metala написа:
Истинският спам започва, когато си обявиш телефона и мейла в публичното пространство.

Не само спам.Цитирам си поста от темата "телефонни измами":
"Натъкнах се на друг телефонен вариант.
Пуснах обява в ШЗ за продажба на един уред.Един от обадилите се искаше уж веднага да дойде и да види стоката.Казах му адреса и тогава започна да шикалкави.Пита не може ли утре, че сега бил зает.Казах, че не може, защото ще пътувам.Пита "хептен" никой ли няма да има.Казах че няма да има.
На другия ден пътуването се отложи, останах у дома и сутринта някой звънна.Някакъв с неблагонадежден вид, търсеше някой си Иван.Отпратих го, а през прозореца видях, че на двора го е чакал още един с лисича физиономия..
Отбелязвам, че много трудно можеш да се объркаш и да търсиш "Иван" у нас.Това не е блок със 40 апартамента."
Това е просто приятелско предупреждение.Не знам как биха се намерили купувачи без да дадеш телефона си за обявата във вестник.Съветвам да се дава мобилен, за да не могат да проверяват има ли някой при стационарния в къщи.
Тук е по-различно.Който е влязъл да прочете обявата, очевидно има компютър и интернет, така че може да пише и на лични.На мен ми е все тая.

Последна промяна okokorko на 04 Дек 2007 8:31, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 8:49 
.
Аватар

Тук е от: 19 Фев 2007 7:18
Дискусия за нещо толкова елементарно няма да правя. Съображения, ''правила'' и велики думи - ясно ми е за какво са - да си даваме важност, особено ако не са вързани с реалното.
Тук опираме обаче до практичност. Пак ще кажете, че се заяждам. А дали пък не отделям от времето си за да помогна?? Давайте си телефоните - ОК! Давайте си мейлите натюр - в смисъл като линкове, а не със ''(at)'' - пример: tyzhna_istoriq@mail.gz и tyzhna_istoriq(at)mail.gz
И така, коментирайте, вземете ''демократично и зряло'' решение :)
Хубав ден!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 10:19 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
Наистина мисля, че е безсмислено да се изсисква телефон. И аз не бих дал моя - за съжаление не мога да го изключвам когато ми скимне или да търпя лигавщини както се случи с един приятел... със или без телефон - измами могат да стават - риска си е на купувача. До колко е обоснована исканата цена - тука има доста противоречия дали да има контрол и под каква форма. Някъде слагат актуални цени на нови артикули от дадена област... аз лично мога да направя един листинг за компютърни чарколаци, който да се ъпдейтва на 24ч автоматично от по-големите фирми (без да спекулираме, че тука е Шумен, а не София с което надуват цените с 30%) с прост конфигуратор.

ПП: не че бих тръгнал да купувам/продавам, но някои приятели се засилват...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 11:12 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 15 Окт 2007 10:24
Абе голямо чудо станало с тея телефони...Аз като пуснах обява и Секънд ми каза да сложа телефон...Еми добре какво...Не съжелявам де...Никой не ме е притеснявал безпричинно, всичко си мина добре.
И много ме е яд, че тея модератори и др. (без да се обиждат нищо лично!) са нещо повече и могат да минат между капките...Напомнят ми за една друга раса...Политици...Както им е угодно на тях така...Ние другите да гнием!
Според мен не е лошо да има телефон,защото да речем че си търсим нещо в гуглето и попадаме на форума.Интересува ни електронния магазин.Харесваме си нещо и искаме да го обсадим с продавача...Е как ше стане като в поста пише "продавам еди си ко за еди си колко пари" и тва е....Е ко тряя се регистрират хората само щото някои не могат да си земат една карта на ваучер и като имат да продават да я ползват!И в крайна сметка форума се пълни с неизползваеми регистраций...
МНОГО СЪМ ПРОТИВ толерирането на определени хора и определено съм ЗА да има телефони.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 11:43 
.
Аватар

Тук е от: 19 Фев 2007 7:18
viki_belqta написа:
Абе голямо чудо станало с тея телефони...Аз като пуснах обява и Секънд ми каза да сложа телефон...Еми добре какво...Не съжелявам де...Никой не ме е притеснявал безпричинно, всичко си мина добре.

http://www.forumshumen.com/forum/viewto ... c515#18301
Вероятно това, което описваш е гореупоменатата липса на проблем. За теб - може би, за мен обаче - да.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 13:00 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 9:43
...

Втори пост извън темата.
hope

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 13:42 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 28 Яну 2007 19:54
Да драсна няколко реда и аз. Правилата трябва да са едни за всички, това не мисля,че подлежи на коментар. Относно телефините, трябва да ги има тъй като на мен лично ми се е случвало да съм заинтигувам от една или друга стока и да немога да се свържа с продавача с дни наред, няколко от пишещите тук и са против да се дават телефоните са именно от тях. Как тогава да стане сделка......! Имало измами .. ала бала моя номер стои на много места е интернет пространството и от не малко време - нямам проблеми. Ако някой Ви се обади иска пари, пита за точен адрес или друга лична информация без да го познавате и Вие му я дадете- започвам да се сещам за приказката с баницата. Относо сравнението с други форуми като дата безкрайно е неуместно поради редица причии....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 16:25 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
Въпросът е дали правилата могат да се променят. :wink:
И то в каква насока.
Може да се сложи изискване и за стационарен телефон биля.
Или пък да отпадне задължението да си даваш телефона в публичното простанство.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 22:04 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Продавачът има интерес да си проверява често пощата и личните съобщения, за да си продаде стоката.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 22:08 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
И аз мисля, че начинът на връзка трябва да се определи от продавача. Е, хубаво е освен ЛС да има и нещо като скайп или ай си кю.
Има други начини за предпазване на купувача като например добре да се оглежда стоката при покупка или ако е на разстояние, да не се изпращат пари в аванс, ами с наложен платеж. Въобще, начини има да се подсигуриш.
Когато се е приемало да се слага телефон, не съм разбрала и не съм се изказвала "за" телефон.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 22:47 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 28 Яну 2007 19:54
yarov написа:
Продавачът има интерес да си проверява често пощата и личните съобщения, за да си продаде стоката.

Практиката показва друго ....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2007 22:54 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
(автор на темата)
Предлагам компромисен вариант, който би трябвало да задоволи почти всички пишещи в темата => заинтересовани.
Потребителите с над 100 мнения във форума да получат правото да не си публикуват телефона в обявите тип продавам. Презумпцията е, че вече са достатъчно познати на останалите потребители и може да им се има доверие.
Как е?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 25 Окт 2020 18:06

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: