ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 25 Окт 2020 17:53

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2007 3:04 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
OK, трийте, явно съм се объркал.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2007 11:55 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Нищо да не се трие!!!
- това му е интересното на един форум...
К`во беше- "само тъпите са оправят в реда, яките са пичове и в хаоса" или нещо подобно.
Е сега тъкмо готвя- имам едни спагети- мога да ги напрявя така, че и хапка да не може да се преглътне от безвкусица. Нали спагети са все пак - общо взето по правилата са. Но понеже искам всички в къщи да се кефят на невероятните ми готварски изпълнения спагетите се пряват с импровизации. Не съм сигурен дали последната ипровизация- бейби кисели краставички ще пасне, но пък е интересно.

Т`ва една аналогия ако някой не ме е разбрал.

Едитвам се: тъкмо се връщам от кухнята и признавам със огорчение (буквално), че все пак основни правила трабва да има...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Правила за публикуване на обяви
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2008 10:56 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 15 Окт 2007 10:24
3. На зададени въпроси за стоката трябва да се отговаря максимално изчерпателно. При отговор в стила "Обади се по телефона и ще ти кажа." темата ще бъде изтривана за да се защитят потребителите от потенциална измама. Честният продавач/купувач няма какво да крие!

Не получих "максимално изчерпателен" отговор!Предлагам да стане задтължително да се публикува цена на стоката, която се продава, за да си прави сметката всеки дали е заинтересован или не.Такива отговори от сорта "ами скайпа ми е едиси къв, пиши и ще ти кажа цена" не мерси...Пускаш обява КАК няма да посочиш и цена :N2.gif много се ядосах честно казано.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2008 23:58 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 10 Фев 2007 9:29
SecondShoe написа:
Целта е потребителите да не останат прекарани.

За тази цел, не трябва ли, ако потребител иска висока цена, да презастраховаме другарчето с обосновано и разумно становище относно цената. Много търговци се навъдиха тука дето ми е много трудно, да преглътна, че някой ще се върже и ще купи на неразумни цени, като може да си ги вземе нови от магазина с гаранция на по-ниска цена. Не го говоря като търговец, просто се опарих вече от смръдльовци (става дума не за техника), и кирливата им практика да се прекрати, е просто да се ликвидират постовете при неразумни цени.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2008 0:13 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
(автор на темата)
SecondShoe написа:
5. Неаргументирани коментари относно качествата и цената на стоката, не се допускат.

Което значи, че аргументирани коментари се допускат и, лично аз, бих се радвал да има.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2008 9:54 
Опитен
Опитен

Тук е от: 13 Дек 2007 14:32
От скоро пиша тук, но виждам че има хора който принципно продават стоки, т.е. не е инцидентно, а принципно. Един парфюми,друг телефони, трети компове, незнам вие какво мислите но в автомобилните форуми такива юзери си плащат за удоволствието да имат актуална тема било че вкарват коли от вън или авточасти продават. Формата е различна обикновенно спонсорират мероприятия. Виждам че тук има проекти които са полезни идеята е част от финансирането на тези проекти да е от юзери които все пак имат доходи от форума може да не е във финикойски знаци, а закупуване на техника ли, оборудване ли, дръвчета ли, тук решения много. Инак по принцип мисля не е редно да се търпят такива търгаши, идеята на електорния магазин е юзер на форума да продаде или купи конкретна стока а не принципна търговия в даден сектор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2008 15:12 
Администратор
Аватар

(автор на темата)
Идеята на раздела е хората да могат да си продадат разни неща, които не им трябват по някаква причина. Раздела не е място за търговия, но има злоупотреби, които за съжаление са почти невъзможни за доказване.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 11:09 
Опитен
Опитен

Тук е от: 27 Яну 2008 22:18
Имам въпрос, позволено ли е смяната на заглавите, след като веднъж е публикувано, но после не са му харесали, коментарите на този който го е публикувал.

От отговора ми ясно се вижда, какво е било оригиналното заглавие, и моят отговор.
Изведнъж на другия ден на юзера нещо, не му харесва в отоговора и решава да си смени заглавието.

viewtopic.php?f=8&t=2590

GSM: 0899-931720

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юли 2008 11:13 
Администратор
Аватар

(автор на темата)
Автора на темата може да си смени заглавието ако иска преди да е изтекъл срока за промяна на първото мнение. В конкретната тема срока не е изтекъл и смяната на заглавието от автора на темата все още е възможна. Ако срока е изтекъл автора на темата може да пише на някой от модераторите с молба да смени заглавието с нещо по-ясно например.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Дек 2008 18:04 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 06 Авг 2007 10:05
Предлагам да се забрани (съответно санкционира) така наречения "UP" на обявите. В много форуми съществува това правило. Цитирам:
" Изкуствено повдигане на теми (UP):

7. Не се допуска изкуствено повдигане на темата (така нареченият UP) повече от веднъж на две седмици.

- За UP се приемат всякакви изказвания и постване на емотикони или друг вид текст от автора, които нямат пряка връзка с темата, а цели повдигането й. Същото важи и за случайно пропусната информация, като за целта се използва бутона “промени”, за да бъде добавена!
- Не може да се прави UP по-рано от 24 часа след последния коментар в темата.

8. Не се допуска повторно пускане на една и съща тема, независимо от формата на направеното предложение. Всяко засечено нарушение ще бъде санкционирано, а темата изтривана без предупреждение. За целта използвайте правото си на повдигане на темата веднъж на две седмици.

- По точка 7 и 8 броенето включва всички теми, включително невалидните, заключените и преместени в други раздели."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Дек 2008 18:11 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
Много от форумите не са като нашия, така че, ако вземем да гледаме какво има из другите форуми ще станем като тях. И не разбрах какво точно искаш, за се забрани (съответно санкционира) така наречения "UP" на обявите или както си цитирал от другите форуми, да не се прави UP повече от веднъж на две седмици? И друг въпрос, какво те притеснява това "UP"?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Дек 2008 19:26 
Администратор
Аватар

(автор на темата)
Няма друг начин да се разбере дали обявата е още актуална. Двата дена ограничение са си добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Дек 2008 20:40 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 06 Авг 2007 10:05
@SecondShoe
Не съм видял правилото за двата дена ограничение, моя грешка.

@alexxx72
"И друг въпрос, какво те притеснява това "UP"?" -- смятам, че това е изкуствен начин за предизвикване на интерес към обявата, който според мен не е съвсем коректен. Обикновено човек започва да гледа обявите, започвайки от тези най-отгоре и поне на мен ми е случвало да прегледам дадена тема, за да разбера, че в нея няма писано нищо ново, само "UP", а това си губене на време.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2009 1:54 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
SecondShoe написа:
При пускане на обяви важат основните Правила както и следните допълнителни:
1. В обявите задължително трябва да има телефон за връзка, електронна поща или скайп.
Честният продавач/купувач няма какво да крие!

Нямаш право да ми искаш телефона или друго такова нещо и аз затова не ти ги давам

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2009 1:57 
Администратор
Аватар

(автор на темата)
Ако щеш, никого не караме насила да пуска обяви. Не знам как си се регистрирал във форума при условие, че се иска задължително да имаш валиден имейл адрес, а ти си такъв радетел за защитата на личните данни.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 102 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 25 Окт 2020 17:53

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: