ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Сеп 2022 17:20

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Желаете ли по-строги наказания за неспазващите правилата в електронния магазин?
1. Да 66%  66%  [ 19 ]
2. Не 34%  34%  [ 10 ]
Общо гласове : 29
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Форумът НЕ е продавалник!!!
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2013 14:22 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
За дублираните обяви - винаги някой от екипа си свършва работата и обединява обявите. Дали наказва потребителя си е негова работа. Ти май предлагаш да се наказват потребителите в един от двата най-четени и разработени раздели на форума. Може би искаш като отвориш форума да виждаш само "Как е живял Живков" или "За кого бихте гласували, ако .... 1001 продължение" ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2014 7:07 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Форумът е много далеч от "продавалник", не, че не върши работа, но е нещо като битпазар или битак, в сравнение с него! :O01.gif

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2014 15:09 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
Форумът отдавна не може да бъде нещо повече от продавалник, защото (от вече години) няма ясни правила по отношение на публикациите във форума. Беше оставен на собствен ход, толерираха се определени хора и това отблъсна и отказа доста потребители да пишат във форума. Безумни интриги, псувни в темите, заяждания и.т.н. Неща, на които се кефят една шепа хора, защото такива неща ги зареждат и си избиват комплексите по тоя начин. Но останалите просто не ги кефи :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2014 22:17 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 27 Юни 2013 17:21
Статистика на една обява:
1.nedelchev70: Продавам шевна машина;
Мнения 2-11: Автора си вдига темата.
Мнение 12 (първа проява на живот): Може ли снимки?
Мнение 13 (отговор от автора) : Нямам снимки.
Мнения 14- 35 : Автора си вдига темата.
Общо 97% от мненията са на автора. Направи си труда да влезе 33 пъти само за да си повдигне темата, но не можа да сложи поне една снимка (не, че има смисъл от това)
...
Не е ли възможно да има гласуване "за" и "против" някои теми? Аз бих гласувала "против"! Омръзна ми да я гледам! Гласувам да я изтрият. Това е мое мнение, други може да са "за".
Или пък, ако определен процент от мненията в темата са на самия автор и той не внася допълнителна информация за това което продава, а само се пречка пред очите на хората, да има някакъв лимит на търпимост?
...
Не са проблем обявите по принцип. Възприемам форума като място за общуване, което за мен представлява разговори на злободневни теми, размяна на информация (което включва и обявите), шеги, спорове и всичко, което може да се случи в един обикновен разговор. Да, имам приятели с които мога да го правя на кафе, но в Шумен има много повече хора, които биха ми били интересни. Те са различни от мен по възраст, професия, мироглед, пол, етнос и точно това ми харесва - да видя нещата, които ме вълнуват от чужда гледна точка и евентуално да променя своята. Но на хората не им се общува и мисля, че това е истинския проблем. Ако не беше така обявите за продажба щяха да се удавят в нови мнения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2014 0:59 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
форумът отдавна Е продавалник, не, ами битак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2014 10:49 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2010 13:12
Да, наистина това изкуствено вдигане на рейтинга беше грешка още на Шу. Добо просто мултиплицира последиците.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2014 12:02 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Eau_de_Clone написа:
Да, наистина това изкуствено вдигане на рейтинга беше грешка още на Шу. Добо просто мултиплицира последиците.

Ей, не мирясахте!
Аман от ваште лични отношения и безкрайно дърлене!

Форумите, така или иначе, си отиват! И тук, ако погледнете по-надолу, имаше подобна дискусия преди три години! Няма защо да намесвате админи и модаратори, които са направили предостатъчно, лишавайки се от лично време, за да го съхранят.
А, че се превръща в продавалник, вина имаме всички- явно такова е търсенето.

Нещо да кажеш за предлагането?Не виждам твойта активност в тая посока!:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2014 10:37 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2010 13:12
Не знам как да го кажа по-меко, но количествата талаш в мненията при теб също не спомагат за качествено предлагане. И изобщо не говоря за продавалника тук, а за липсващия форум, форумци и т.н.
И - с ябълки обяснено - ако от две ябълки и две круши махнеш две ябълки, какво остава? Нещо лошо ли? Да си продават хората каквото искат, не трябва да се заяждаме с тях.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2014 16:34 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Eau_de_Clone написа:
....И изобщо не говоря за продавалника тук, а за липсващия форум, форумци и т.н.
.....

Тъй, тъй...няма нужда да признаваш, че участието ти в темата е спам! :lol: :lol: :lol:

Оценявам твоя несполучлив опит за деликатен изказ, но предпочитам да ти отговоря в стил Чопър с подсказка за приказката за вдовицата и мъжкия полов орган!

Ако, все още, не си разбрал, раздразнението ми е предизвикано от нестихващия ентусиазъм да грачите и храчите срещу доброволците-админи за щяло и нещяло и, интересно защо, ти и един друг индивид, не пропускате да ни навирате личната си неприязън към един от тях.
Ако тази интригантщина ви допада и помага в живота, тук само принизява нивото на дискусиите и ,откровено, отвращава хората. Че форумите умират- ясно е, но не Добо, Мобо или някой друг е виновен.
Толкова за форума!
За продавалника във форума, каквато е темата- на мен също не ми пречи дали някой продава чрез него. Щом тези 'теми' са интересни, такова е търсенето и точка.
За предлагането на качествени теми и дискусии- повтарям- не виждам твойта активнст, въпреки, че има какво да предложиш. Пусни теми, участвай активно и тогава съди / по твой подобен съвет към Ловеца:)/.
Не ме касае как ме четеш, това мисля.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: ..: Форумът НЕ е продавалник!!!
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2014 21:53 
Опитен
Опитен

Тук е от: 21 Юли 2013 19:52
[quote="Loveca_"]Жалък опит за насочване на стоки към оказиона ти...
Тук съм напълно съгласен с Ловеца,още повече ,че ако електронния магазин изчезне, то тоя форум умира в буквалния смисъл на думата, което е от изгода за кого ??? За търговците на стоки втора употреба , които имат оказиони, тръжни зали и подобни :wink:
Да обединиш обяви със 10-20 артикула всеки един от които е коренно различен от другите....това просто не прилича на начин на мислене на възрастен , зрял човек като Amapola...../ извинявай, не целя да те обидя /.
Сега - за някои потребители като дадения за пример nedelchev,vanko71lucky и още няколко такива - да , съгласен съм, но примерно на хора като astalavista който всеки ден почти си набавя нови стоки за продажба.....там няма как да стане. Освен всичко останало , доста от хората тук са намерили точно в електронния магазин неща , които са им нужни,намерили са ги тук , не в оказиона на авторката на темата и това може би поражда завист ??? Съжалявам , но тук човек продава това , което има , а тоя който търси , го купува директно от продавача , без съдействието на посредници, без комисионни.... в крайна сметка го купува МИНИМУМ 15-20 % по - евтино. И това ако не са достатъчно основателни доводи за да се пусне подобна тема - здраве му кажи :)
Така че , вместо да се въвеждат подобни абсурдни правила , според мен ще е по - добре да се въведат малко по - строги правила за публикуване на обяви, като примерно :
В обявите да има задължително снимки на стоката, да се премахне спама в темите / под спам имам впредвид постове , които НЯМАТ ОБЩО СЪС СТОКАТА , която е обявена за продажба /
Не е спам според мен това ,че някой обявил цена за стока втора употреба по - висока или равна на тая за нова, а друг му направил забележка.
Спам е когато даден потребител започне открито да се дразни с останалите , а не да коментира стоката или цената, ето това е спам и мога да посоча няколко такива редовни спамери, които учудващо не са в тролската група.

Освен всичко казано до тук, форума е много добре подреден по раздели, има за всекиго по нещо - който иска купува/продава в отделен раздел , който иска ползва форума за общи разговори - в отделен раздел...просто не виждам как на някой , който твърди , че не ползва услугите в раздел покупко - продажби, може да му пречат публикуваните там обяви ???
Да не говорим, че болшинството от старите потребители тук също имат обяви в раздела " електронен магазин ". В което разбира се няма абсолютно нищо лошо.
Форума е един добър заместител на продавалник , защото тук са само обяви от града и региона, когато си харесаш нещо , отиваш, тестваш на място , не се занимаваш с куриери, няма опасност да си купиш нещо неработещо.....плюсовете са доста.
Единственото лошо е , че обявите , които са заключени или са стари /от преди години / не се трият, това за мен е единствения сериозен минус.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2014 22:35 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Според мен от завишеният интерес за търговски обяви форума може единствено да просперира. Какво по точно имам в предвид?
Просто ще ви разкажа какви правила има тук при предлагането на стоки в сайтовете.
След като напишеш обявата си и е одобрена се появява прозорец, в който те уведомяват, че можеш да покажеш снимка не по голяма от 250Кв. Пуснах една малко по голяма 270Кв и не я прие, олекотих я на 110Кв и се появи надпис, че мога да покажа още една снимка. След това се отваря нов прозорец, където трябва да потвърдя кода, който ще получа като отговор на ЕСМ-ка, по образец, която аз изпращам и, с която си плащам обявата. Цената е символична малко под един лев. Фирмите предлагащи обяви и желаещи да се задържат по дълго имат друг ценоразпис.
Всяка обява се заплаща според времетраенето в сайта, което се определя от автора и. Веднъж пусната обявата е като заключена, не може да се коментира повече нито от автора и нито от съфорумниците. Желаещите се свързват с продавача, чрез пощата му или звънене по телефона. Като има хора който често рекламират си плащат. На тези реклами се крепят всички телевизии и радиостанции. Та ние сега ще откриваме Америка и ще спираме обявите, след като форума от тях може да инкасира средства. :BB07.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2014 10:19 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 18 Фев 2012 10:59
Аркона, мнооого си изперкал според написаното. Даже Варг и Ловеца не можаха да съсипят тъй форума както вий с обявите си. Пусни една две, ама вий се оляхте ве.
Шефчета, направете нещо, бой по наглите търговци. :BB04.gif :BB04.gif :BB04.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2014 11:05 
Опитен
Опитен

Тук е от: 21 Юли 2013 19:52
Barbus, добра идея, съгласен съм с теб,че от обявите за продажба тоя сайт може единствено да просперира / освен ако обаче оперелен кръг от хора тук не иска да си го направи за лична употреба, т.е само те да си пишат коментари, да си публикуват обяви и т.н /.
Тоше , какво да ти кажа......как точно съм съсипал форума ??? Да съм пуснал обява за продажба в друг раздел , освен в точно определения за такива ??? Не съм. Ти като нямаш интерес да купуваш или продаваш , какво търсиш в електронния магазин ? Не можеш ли да си отвориш предпочитания раздел и да четеш любимите си теми? Ненапразно хората са го оформили така - за всеки по нещо , без примерно търговците да натрапват обявите си в раздела за политика.... Ника ти / ако отговаря на името ти / ме навежда на мисълта , че си сина на Amapola, така че разбирам неприязънта ти към нас - търговците тук - пречим на семейния ви бизнес. Но тук не решавате ти и майка ти , а решават хората , които отговарят за тоя форум, щом са преценили , че трябва да има раздел " електронен магазин " кои сте вие , че да роптаете ??? Като не ви харесва , направете си ваш форум или просто не влизайте в раздела за покупко - продажби , толкова ли е сложно ??? Защо примерно мен не ми пречат останалите раздели, въпреки че там има теми , които не са ми приятни ??? Какво , да взема и аз да рева да ви премахнат примерно будоариум раздела , защото видиш ли там е по - зле от турска сапунка и това мен ме дразнело ,така ли ??? Ми просто няма да влизам в тоя раздел и готово, какво толкова ???
Хайде стига вече !!! И това , което твърдя за целта на Amapola съвсем не са голи приказки , ще дам конкретен пример - преди време се уговорихме да занеса една стока в оказиона, ако успееше да я продаде , тя щеше да си вземе комисионната. Нооо, оказа се ,че имало условие - ако занеса стоката , не трябва и аз да търся купувач, не можело да я обявя за продажба тук ,в продавалник или където и да било !!! Защо ? Стоката е моя,давам шанс на оказиона да си направи печалба ако може да я продаде , но пък трявба ли да чакам с месеци и трябва ли да отхвърлям всички други оферти , които биха ми излезли,само защото стоката била в оказион ??? Естествено ,че не , има си неписани правила в търговията - ако искаш само ти да продаваш дадена стока , купуваш я от собственика и оттам нататък си я продаваш на каквато си цена искаш и след колкото време искаш......
Замислете се всички - на кого му е изгодно да няма електронен магазин във форума и дали си струва заради един , да се изгонят десетки потребители ???
Защото точно това ще се получи , ако се въведе исканото от Amapola !!! Представете си че продавам компютър, кола, телевизор и домашна ракия , какво трябва да бъде заглавието на обявата за да знае тоя , който търси примерно рам памет , че точно в моята обява ще я намери ??? При условие , че заглавието на обявата може да съдържа до 20 символа долу - горе ??? "Продавам кола,компютър" и дотук !!! А ракията , а телевизора ??? Или тоя , който търси трябва да е Ванга за да знае , че освен написаните кола и комп, в обявата има и ракия и телевизор !!!! Хайде моля ви се!!!!!
Да не говорим , че така формулирана , тая тема по - скоро звучи като съобщение от админ - " форума НЕ Е продавалник " !!! Коя е Amapola,за да определя ТЯ какво е , и какво не е тоя форум ???

Последна промяна arkona на 07 Яну 2014 11:10, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2014 11:10 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
ТошЕто: Varg и Loveca_ движат форума :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2014 11:16 
Опитен
Опитен

Тук е от: 10 Авг 2011 12:16
Никой не е казал, че трябва непременно да се обединят всички артикули в една обява, но не е приятно като влезе човек във форума да чете 20 обяви с по 1 артикул в тях и като почнат да ъпват темите .... тъй че подкрепям искането на Amapola

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Форумът на _Loveca

в Градски въпроси

abUser

9

19653

24 Ное 2020 20:38

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 27 Сеп 2022 17:20

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot], njhvghqqw547

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми