ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 05 Юли 2020 12:13

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 887 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 60  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2008 19:02 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 28 Яну 2007 19:54
Мн добре разбирам за свободното време никой го няма в изобилие, но едно : нарушена е точка 5 от правилата на форума SS /например/ отнема 10 секунди. За броиката на подобни мнения .. никой не е застрахован, по някой теми може да има доста по други не, а затова и екипа не е от един човек човек.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2008 19:11 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
(автор на темата)
Това винаги го правя когато има смисъл. Ако някой е пуснал само едно "Хахаха" или само емотикони не си правя труда да обяснявам. Обаче mxk май говори за друг тип постове.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2008 19:17 
Ветеран
Ветеран

Аз рядко пиша за разлика от днес - направо се улях, но тъкмо ще настигна спамърите, да продължа де ...SS щом съм го написал това значи съм забелязъл че не винаги го правите ти и "компяния" и затова съм го написал. Нямам идея да се заяждам с който и да е ...
п.п. за тенденцията - я виж днес колко мнениея /има обясние- не били по темата ОК/ бяха изтрити в каква тема, освен това подобните мнения стоят в същата тема ... и не тенденция.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2008 19:27 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
(автор на темата)
Аз отговарям за себе си. "Компанията" какво прави ако иска да сподели тук. mxk, никой не упражнява контрол над изтритите мнения, не са предвидени такива инструменти в phpBB. Системата е правена с презумпцията, че който има права да трие притежава и съответното чувство за отговорност. За твоите мнения нищо не мога да кажа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2008 19:42 
Ветеран
Ветеран

Аз съм дилетант в тази област и нямам идея какво може и не, съответно и с каква презумция е направена. Но админа си ти и мисля че може да напривш нещо по въроса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2008 2:34 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
Много рядко ми трият или преместват мнения, във форумите където участвам. Има и такива случаи обаче. Дори и в този форум. Какво като съм админ?. Понякога, не съм точен като потребител. На всеки се случва. Дори и да си точен, по своему, това може да бъде погледнато под друг ъгъл. Това си е чиста житейска практика, камо ли в интернет. Щом така са преценили хората, поддържащи форума си мисля че имат някакво основание и едва ли ще седнат да си правят кефа и труда да модерират неща, които са в ущърб на пишещите тук. Довери се и на чуждата преценка.
Разбира се е добре човек да има ориентир "защо това е изтрито или преместено", но отново ще споделя, че изглежда невъзможно при повече потребители. В такъв случай просто трябва да се погледне и от другата страна.
Това за тенденциозност :D .... Тук ще бъда категоричен. Много добре знаеш, че нв е така.
Поаздряви :B5.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2008 12:48 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
Прави се една тема със заглавие примерно "Малко спам, колкото да не е без хич" и там се местят мненията, а не се трият. Така няма да има недоволни а и лесно ще се прецени имало ли е основание за премахване на мнението от основната тема :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 8:26 
Ветеран
Ветеран

Това според мен е безмислено, форума и без това има доста категории, като в някой от тях не се пускат нови теми със седмици, спама го изключвам. Освен това ако има такава тема всеки ще пише там каквото си иска, а все пак форума има някакви правила били те и формални, но хората пишещ тук трабва да се съобразяват с тях. При наличие на такава тема нама да има нужда от екип, който да се грижи за това. Още нещо: в последно време нашия форум става доста представителен със социалните си изяви, а от тук и популярен, което означава, че все пак трябва да се спазват правилата!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 8:56 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Beatfan написа:
Прави се една тема със заглавие примерно "Малко спам, колкото да не е без хич" и там се местят мненията, а не се трият. Така няма да има недоволни а и лесно ще се прецени имало ли е основание за премахване на мнението от основната тема :wink:

Освен казаното от mxkolev, има и друго:
Мненията отделени от контекста на темата съвсем се обезсмислят.

Последна промяна okokorko на 25 Фев 2008 9:34, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 9:08 
.
Аватар

Тук е от: 19 Фев 2007 7:18
Има цял форум за спам - ''123'', отделна тема и т.н. е излишна, а и преместването обикновено не позволява да се проследи динамиката в оригиналната тема, особено ако самите потребители си променят мнението до неузнаваемост и се загуби всякаква връзка... Удачни премествания и създавания на нови теми/клонове на основната/ не е възможно много често.
Толерансът по отношение на едно правило се колебае ''малко над'' и ''малко под'' него, но не и да се отива в крайност; ''свободата'' на ''проява на лично мнение'' не бива да отива към заяждане, подигравка и т.н., от което се отива директно пък във флейм/битки между потребителите/; а те, бидейки недоволни един от друг, веднага се сплотяват дружно срещу модерацията/ако случайно я има/ :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 9:49 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Мен ме дразни едно явление.Много често юзърите променят мненията си след като някой или няколко са отговорили.Случва се например, в спор за нещо някой да извади такъв аргумент срещу предходния изказал се, че да го направи за смях.Оказалият се в небрано лозе се връща и коригира поста си за да замаже омацаното и така компрометира нечестно следващия изказал се, а дискусията става неясна и безсмислена.
Не е ли възможно да се забрани корекцията, ако се появи следващ пост?В повечето форуми възможността за поправка е 2 часа, ако изобщо я има.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 10:26 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Ококорко, затова цитирай предния. Не може да ти модерира мнението освен ако не е модератор/ка.

П.С. Не се дразни, голямо работа, че някой се е притеснил и изложил. :A9.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 10:39 
.
Аватар

Добо, пак си пример за неточност. :) Именно мнението на предния не е добре да се цитира/освен ако не се извади само отделна част/; цитиране на цялото предно мнение е лоша практика. Макар и да не е забранено, то просто разваля темата, ''удължавайки я'' излишно.
@ококорко: да, има вече забрана за промяна на мнение след определен период/точно срещу нея роптаеше Добо :)/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 11:21 
Ветеран
Ветеран

shaggy написа:

Толерансът по отношение на едно правило се колебае ''малко над'' и ''малко под'' него,
Тук съм съгласен, всичко е относително и всеки има някакви лични пристрястия към един или друг потребител, и колкото да не иска да ги показва, това просто ли личи.
Но с по долното не мога да се съглася:
shaggy написа:
но не и да се отива в крайност; ''свободата'' на ''проява на лично мнение'' не бива да отива към заяждане, подигравка и т.н., от което се отива директно пък във флейм/битки между потребителите/; а те, бидейки недоволни един от друг, веднага се сплотяват дружно срещу модерацията/ако случайно я има/ :)

казва се едно, а реално е съвсем друго: темата 123 е ярък пример за това, под предлог че се шегувам с някой, ей така на майтап такива простотии мога да напиша /по големи от теи които са написано дори/, че няма да смогнете да триете, бършете и мажете. Затова според мен тема ХУМОР е напълно достатъчна, там всеки може да напише каквото си иска щом е на майтап стига да не нарушава т. 2 от правилата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2008 11:30 
.
Аватар

//Ако зависеше от мен, ''123'' нямаше да го има ;)
Не намалява, а засилва лудостта.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 887 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 60  Следваща

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Ремонт на баня, препоръки

в Услуги

thefolenangel

0

3946

12 Апр 2019 19:53

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 05 Юли 2020 12:13

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми