Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 22 Фев 2008 19:02
Ветеран
Тук е от: 28 Яну 2007 19:54 Мнения: 832
Мн добре разбирам за свободното време никой го няма в изобилие, но едно : нарушена е точка 5 от правилата на форума SS /например/ отнема 10 секунди. За броиката на подобни мнения .. никой не е застрахован, по някой теми може да има доста по други не, а затова и екипа не е от един човек човек.
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 22 Фев 2008 19:11
Администратор
Тук е от: 07 Яну 2007 4:15 Мнения: 7168 (автор на темата)
Това винаги го правя когато има смисъл. Ако някой е пуснал само едно "Хахаха" или само емотикони не си правя труда да обяснявам. Обаче mxk май говори за друг тип постове.
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 22 Фев 2008 19:17
Ветеран
Тук е от: 28 Яну 2007 19:54 Мнения: 832
Аз рядко пиша за разлика от днес - направо се улях, но тъкмо ще настигна спамърите, да продължа де ...SS щом съм го написал това значи съм забелязъл че не винаги го правите ти и "компяния" и затова съм го написал. Нямам идея да се заяждам с който и да е ... п.п. за тенденцията - я виж днес колко мнениея /има обясние- не били по темата ОК/ бяха изтрити в каква тема, освен това подобните мнения стоят в същата тема ... и не тенденция.
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 22 Фев 2008 19:27
Администратор
Тук е от: 07 Яну 2007 4:15 Мнения: 7168 (автор на темата)
Аз отговарям за себе си. "Компанията" какво прави ако иска да сподели тук. mxk, никой не упражнява контрол над изтритите мнения, не са предвидени такива инструменти в phpBB. Системата е правена с презумпцията, че който има права да трие притежава и съответното чувство за отговорност. За твоите мнения нищо не мога да кажа.
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 22 Фев 2008 19:42
Ветеран
Тук е от: 28 Яну 2007 19:54 Мнения: 832
Аз съм дилетант в тази област и нямам идея какво може и не, съответно и с каква презумция е направена. Но админа си ти и мисля че може да напривш нещо по въроса.
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 23 Фев 2008 2:34
Администратор
Тук е от: 09 Яну 2007 2:16 Мнения: 1786 Местоположение: Valhalla
Много рядко ми трият или преместват мнения, във форумите където участвам. Има и такива случаи обаче. Дори и в този форум. Какво като съм админ?. Понякога, не съм точен като потребител. На всеки се случва. Дори и да си точен, по своему, това може да бъде погледнато под друг ъгъл. Това си е чиста житейска практика, камо ли в интернет. Щом така са преценили хората, поддържащи форума си мисля че имат някакво основание и едва ли ще седнат да си правят кефа и труда да модерират неща, които са в ущърб на пишещите тук. Довери се и на чуждата преценка. Разбира се е добре човек да има ориентир "защо това е изтрито или преместено", но отново ще споделя, че изглежда невъзможно при повече потребители. В такъв случай просто трябва да се погледне и от другата страна. Това за тенденциозност .... Тук ще бъда категоричен. Много добре знаеш, че нв е така. Поаздряви
_________________ Изработка на сайт -Часовници онлайн --- Рок и метъл в нета --- etcaptor.com ------ watchesbg.net ---------- freenetlife.com
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 23 Фев 2008 12:48
Форумен дух
Тук е от: 22 Яну 2007 9:58 Мнения: 1488
Прави се една тема със заглавие примерно "Малко спам, колкото да не е без хич" и там се местят мненията, а не се трият. Така няма да има недоволни а и лесно ще се прецени имало ли е основание за премахване на мнението от основната тема
_________________ До общината: Улиците преди бяха зле! Сега станаха по зле, ае ако може направете така, че пак да бъдат зле...
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 25 Фев 2008 8:26
Ветеран
Тук е от: 28 Яну 2007 19:54 Мнения: 832
Това според мен е безмислено, форума и без това има доста категории, като в някой от тях не се пускат нови теми със седмици, спама го изключвам. Освен това ако има такава тема всеки ще пише там каквото си иска, а все пак форума има някакви правила били те и формални, но хората пишещ тук трабва да се съобразяват с тях. При наличие на такава тема нама да има нужда от екип, който да се грижи за това. Още нещо: в последно време нашия форум става доста представителен със социалните си изяви, а от тук и популярен, което означава, че все пак трябва да се спазват правилата!
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 25 Фев 2008 8:56
Персона грата
Тук е от: 31 Мар 2007 11:03 Мнения: 7177
Beatfan написа:
Прави се една тема със заглавие примерно "Малко спам, колкото да не е без хич" и там се местят мненията, а не се трият. Така няма да има недоволни а и лесно ще се прецени имало ли е основание за премахване на мнението от основната тема
Освен казаното от mxkolev, има и друго: Мненията отделени от контекста на темата съвсем се обезсмислят.
_________________ Никога не си това, за което се мислиш!
Последна промяна okokorko на 25 Фев 2008 9:34, променена общо 1 път
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 25 Фев 2008 9:08
.
Тук е от: 19 Фев 2007 7:18 Мнения: 1086
Има цял форум за спам - ''123'', отделна тема и т.н. е излишна, а и преместването обикновено не позволява да се проследи динамиката в оригиналната тема, особено ако самите потребители си променят мнението до неузнаваемост и се загуби всякаква връзка... Удачни премествания и създавания на нови теми/клонове на основната/ не е възможно много често. Толерансът по отношение на едно правило се колебае ''малко над'' и ''малко под'' него, но не и да се отива в крайност; ''свободата'' на ''проява на лично мнение'' не бива да отива към заяждане, подигравка и т.н., от което се отива директно пък във флейм/битки между потребителите/; а те, бидейки недоволни един от друг, веднага се сплотяват дружно срещу модерацията/ако случайно я има/
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 25 Фев 2008 9:49
Персона грата
Тук е от: 31 Мар 2007 11:03 Мнения: 7177
Мен ме дразни едно явление.Много често юзърите променят мненията си след като някой или няколко са отговорили.Случва се например, в спор за нещо някой да извади такъв аргумент срещу предходния изказал се, че да го направи за смях.Оказалият се в небрано лозе се връща и коригира поста си за да замаже омацаното и така компрометира нечестно следващия изказал се, а дискусията става неясна и безсмислена. Не е ли възможно да се забрани корекцията, ако се появи следващ пост?В повечето форуми възможността за поправка е 2 часа, ако изобщо я има.
_________________ Никога не си това, за което се мислиш!
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 25 Фев 2008 10:39
.
Тук е от: 19 Фев 2007 7:18 Мнения: 1086
Добо, пак си пример за неточност. Именно мнението на предния не е добре да се цитира/освен ако не се извади само отделна част/; цитиране на цялото предно мнение е лоша практика. Макар и да не е забранено, то просто разваля темата, ''удължавайки я'' излишно. @ококорко: да, има вече забрана за промяна на мнение след определен период/точно срещу нея роптаеше Добо /
Заглавие: Re: Препоръки и въпроси относно Форумът на Шумен
Публикувано на: 25 Фев 2008 11:21
Ветеран
Тук е от: 28 Яну 2007 19:54 Мнения: 832
shaggy написа:
Толерансът по отношение на едно правило се колебае ''малко над'' и ''малко под'' него,
Тук съм съгласен, всичко е относително и всеки има някакви лични пристрястия към един или друг потребител, и колкото да не иска да ги показва, това просто ли личи. Но с по долното не мога да се съглася:
shaggy написа:
но не и да се отива в крайност; ''свободата'' на ''проява на лично мнение'' не бива да отива към заяждане, подигравка и т.н., от което се отива директно пък във флейм/битки между потребителите/; а те, бидейки недоволни един от друг, веднага се сплотяват дружно срещу модерацията/ако случайно я има/
казва се едно, а реално е съвсем друго: темата 123 е ярък пример за това, под предлог че се шегувам с някой, ей така на майтап такива простотии мога да напиша /по големи от теи които са написано дори/, че няма да смогнете да триете, бършете и мажете. Затова според мен тема ХУМОР е напълно достатъчна, там всеки може да напише каквото си иска щом е на майтап стига да не нарушава т. 2 от правилата.
Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Юни 2026 9:32
Информация за текущата активност
Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]
Не можете да пускате нови теми Не можете да отговаряте на теми Не можете да променяте собствените си мнения Не можете да изтривате собствените си мнения