ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 01 Фев 2023 14:03

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 138 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Моята Професия Е
Учител 11%  11%  [ 7 ]
Стоматолог 2%  2%  [ 1 ]
Търговия 14%  14%  [ 9 ]
Строителен предприемач 3%  3%  [ 2 ]
Всестрани услуги 6%  6%  [ 4 ]
Касиер във верига супермаркети 2%  2%  [ 1 ]
Работник Автомивка/Автосервиз 0%  0%  [ 0 ]
Агенция за недвижими имоти 0%  0%  [ 0 ]
финансов Консултант 6%  6%  [ 4 ]
Друго/по изключителното настояване на soul/ 58%  58%  [ 38 ]
Общо гласове : 66
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво работят Форумците
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010 16:17 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
soul написа:
Иначе работата се е увеличила двойно, възможностите, без да се изсилвам- тройно!

Да ,в Шумен са много по-различни нещата отколкото в София. Но все пак това е добра новина. И на други места из нета чета подобни добри новини. Ама кога ли ще станат реалност и в градове като нашия?!
Баба ми казваше "Щом слънцето огрява двора на комшиите ,значи ще огрее и нашия."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010 16:47 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:30
Не ме вкарвай в разни филми с този цитат, amapola. :O05.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010 18:17 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
soul написа:
Бърби написа:
The Trooper написа:
Абе в тая криза как не ви е срам да има още работещи хора?

На тази закачка много сериозно отговарям:
Няма техническа криза! Има криза в мисленето!И медийна манипулация, разбира се!:)
Иначе работата се е увеличила двойно, възможностите, без да се изсилвам- тройно!

Опс, Бърби, не така!
Ела тук и виж за какво става дума. Има огромно разминаване в качеството и количеството на предлаганите работни места и търсещите работа. С думи прости: не всеки става за всяка работа и не всяка работа е за всеки. И превесът е към свободните работни места, не ставащи за нищо и почти незаплатени. Колкото и да е гладен един човек, ще предпочете друг фитнес пред ежедневните разходки до такава работа.

Мила, не виждам нищо невярно в това което съм казала, нито някакво противоречие на моя пост с вашата , с тамошната, действителност! Права си, аз самата бих дала достатъчно примери в подкрепа на твоето твърдение, но, за бога, от него тръват още десетина теми!
Казала съм каквото мисля и толкова! Не виждам какво трябва да се обяснява! За всеки ситуацията е различна и не бива да се очаква да мислим и пишем еднакво тъй, че да не изпляска някой 'изхвърляш се!' Ами щом така ви е по-лесно, общувайте си по този начин. Аз не виждам защо трябва да се насилвам и да преглъщам, още по-малко и да участвам.
Аз не виждам какво повече да кажа!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010 19:02 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Бърби, със сигурност си права - за себе си и за някой друг град. Нормално е да имаш друго мислене, както е нормално и в един форум да има различни мнения и в спора да се роди истината. Обаче: на такъв начин изказване - такъв отговор ще получиш. Колегата преди мен е бил малко по-директен.
Не знам какво работиш, но явно е много далеч от действителността, прекалено розоФко звучиш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010 19:09 
Цигане
Цигане

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Извън темата/подсказка:
Че то в Софето някой въобще работи ли? Котато и да мина по централните булеварди все е пълно с коли. Айде, от мен да мине, половината да са служебни, ам другата половина??? Далаверки, нямащи нищо общо с действителноста в малките градове /включая и Шумен/.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010 19:43 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Извън темата/подсказка:
Току-що дочух по новините, че 1/6 от населението на България живее в София. Черпя този, който пресметне каква част от тези 1 300 000 души се лешперят там и чакат прованса да ги храни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010 19:46 
Цигане
Цигане

Извън темата/подсказка:
650 000! Имаш да черпиш. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010 19:53 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Извън темата/подсказка:
Ще, ще :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010 19:58 
Цигане
Цигане

Извън темата/подсказка:
Ще ме вкараш в разходи да се избърсна. Не съм правил тази процедура от една седмица. :O01.gifКакто се хиля, така съм и сериозен, да знаеш. :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010 20:04 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Извън темата/подсказка:
А бе bobo, ние ще се черпим, няма да се целуваме :D , може и небрежно брадясъл да си, много е мъжкарско. Я виж бат`Бойко. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2010 3:28 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
soul написа:
Не знам какво работиш, но явно е много далеч от действителността, прекалено розоФко звучиш.

Това, с което си вадя хляба, е точно в действителността, колкото и грозничка да е. Не знам на теб защо ти звучи 'розофко', но вече съм сигурна, че няма общо с казаното от мен. Детето от линка би ме разбрало, ти- със сигурност, не!
http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=321286

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2010 8:47 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 14 Яну 2007 19:11
Цитат:
1 611 947 са изпратените през Март 2010 CV-та през jobs.bg. Това е с 19% повече спрямо предходния месец и с 72% повече от същия месец на миналата година.
В същото време броят на публикуваните позиции за работа през месец Февруари тази година е 19 033, което е с 29% повече от предходния месец, но с 21% по-малко от същия месец на миналата година.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2010 9:46 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Бърби! Примерът ти с детето метеоролог-бизнесмен, не става. Тези вестникари да ни ги разправят на шапката на шуменци, че ученик в пети клас прави кариера точно като метеоролог. По-добре да ни кажат кои са загрижените за бъдещето му родители, че да разберем къде е тайната на успеха. Защото ние си имаме във форума Макс, който е безработен доктор на науките по метеорология и климатология и в момента е хъш в Бремен, заради липсата на работа тук. Не мога да повярвам, че някъв си пикльо в 5-ти клас, ще вземе хляба на учени с публикации със световна известност и то в професия, за която я има 50 (заети трайно) раб. места в страната, я няма!
Щракни на "метео Шумен" под "градски въпроси" и ще видиш сайта на Макс, където безплатно ни информира за времето, защото няма кой да му плаща за професионализма. Няма да забравя, как преди две години, в един спокоен слънчев ден, Макс влезе в чата и предупреди да се прибираме и затваряме всичко, защото след минути ще има страшна буря. Никой не му повярва. След половин час имаше паднали дървета и съборени керемиди.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2010 10:26 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Бърби,
просто ме принуждаваш да се съглася с колегата, че наистина много се изхвърляш.
Може би съм с криза на мисълта и аз, щом не съм се сетила да си направя фирмичка като на детенцето. Със същата криза в мисленето са и може би половината шуменци и хората в другите по-малки градове на България. За съжаление не могат всички да се изнесат в по-голям град с необятни възможности.
Разбери го, моля те - Шумен е дива провинция, където всяка по-оригинална идея е екзотика и не върви, ако я развиеш в свой бизнес; повечето работодатели са с манталитет на робовладелци и на принципа: "като не му отърва / не ми е удобен - аут - навън чакат много".
Наистина си далеч НЕ само географски от тук, нямаш изобщо представа от реалната ситуация, така че бъди така добра и не прави подобни изказвания на едро, изкарващи голяма част от живеещите тук мързеливи, некадърни, непредприемчиви и прочие.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2010 10:42 
Титан на мисълта

Тук е от: 05 Сеп 2009 10:43
(автор на темата)
Така ще е докато се пишете в графата други.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 138 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Какво мислите за войната между Русия и Украйна?

в Политика

Loveca_

10

16924

27 Фев 2022 0:39

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 01 Фев 2023 14:03

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения