ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 14 Дек 2019 19:51

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 619 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Има ли в тоя форум акваристи?
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 20:48 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2007 21:12
(автор на темата)
Т.е. да си имат аквариумче и рибки ?Ако има да свиркат!Щото аз съм запален!Да обменяме опит де!!!
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 21:40 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
Красиво изглежда, тази рибка каква е?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 23:10 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 16 Май 2007 21:23
Аз също съм запален... Но вместо във вода пускам рибките в олио. Става жестоко! Буквално...

Оценявам чувството ти за хумор, но нека да се смеем в 123 раздела и да помогнем за запазването на същността на темата. /Metala/

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2007 1:49 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 27 Яну 2007 1:02
Metala написа:
Красиво изглежда, тази рибка каква е?

Цихлазома ако не греша... :wink:

Fear of the dark, fear of the dark
I have a constant fear that someones always near
I have a phobia that someones allways there

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2007 11:25 
Модератор
Модератор
Аватар

(автор на темата)
Цихлазома нигрофасциатум-една лесна за развъждане американска цихлида!Трудно съжителства с други риби,доста агресивна е!Постоянно пази териториите си!Рови грунда до самозабрава :D !Изравя и растенията!Абе общо взето лесна е за гледане ,ама трябва да имаш търпение през ден да подравняваш грунда и да връщаш растенията на мястото им! :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2007 14:47 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Имам аквариум 200 литра. Тая риба е от рода цихлиди, а те живеят в твърда вода и имат навика да избиват другите риби. Принципно с тях могат да се гледат само дебели растения с яки корени. Не се развъждат много лесно между другото.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2007 14:49 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
А, не я познах заради синия цвят. Навремето имах такива, но оцветени в сиво - понякога се случваше да убият други видове.

@nipresi, има едно заведение "Класик" срещу "Десетия град". Там в ресторанта има аквариум с различни видове рибки, ако минаваш оттам може да погледнеш.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2007 20:14 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 07 Апр 2007 10:42
допреди няколко години аз имах не един, а цяла етажерка (колкото стена от стая) с аквариуми :) и много ама много видове рибки, понеже баща ми беше правил изложба.
Беше им направил даже специални аквариуми, където да си хвърлят хайвера и какви ли не такива работи.
Повечето после ги продадохме на зоо магазин, но като останаха две и се случи така - аз да ги сварявам с нагревателя, поради заплес и отиваха в стомахчето на костенурката ми. :) Е, някои бяха изловени и от съседския котарак...
Както и да е, все още може би искам да си направя аквариум, но няма да мога да обръщам достатъчно внимание(колкото и минимално да се изисква) до това, да ги храня, да им чистя и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2007 21:37 
Модератор
Модератор
Аватар

(автор на темата)
Цитат:
Имам аквариум 200 литра. ...

ЕЕееееее имам един съмишленик вече!!!Поздравиии!!!Някоя снимка на аквата???Малко инфо -риби,растения,CO2,осветление....Ако можеш де!!!
:D

SecondShoe написа:
. Не се развъждат много лесно между другото.

Аз като начинаещ се скъсах да ги развъждам!Постоянно хвърлят хайвер и вече се чудя ко да прая :shock: ?!?Имам около 70-80 дребосъка на 1 месец!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2007 0:44 
Администратор
Аватар

Снимки нямам и не мога да направя щото съм доста далеч сега. Иначе е с нормални луминесцентни лампи, 2 х 18 вата, включват се и изключват сами с реле за време (7 лв. от Интер-Електроник). Има филтърна помпа, която е много важна, оттам влиза и кислорода. От СО2 нямам нужда. Растения имам много - криптокорина, някакъв мъх, роголистник (плува отгоре) и едно скъпо дето му расте по едно листо на месец - като го взех имаше само 3 листенца, а сега са над 30 (струва по лев на листенце).
Слагам само малки риби - хелери, тетри (тернеция, неон и др.), гупи и др.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2007 1:11 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 27 Яну 2007 1:02
Имам 2 въпроса.

1.В 100 литров аквариум колко дискуса мога да отгледам горе-долу, защо ми бяха казали нещо от рода на 1 риба на 20 литра...

2.Дискусите могат ли да съжителстват с други риби?

10х предварително :)

I have a constant fear that someones always near
I have a phobia that someones allways there

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2007 1:18 
Администратор
Аватар

Дискуси има 20 вида, зависи. Ако си начинащ дискусите не са подходящи защото съм чувал, че са трудни за гледане. Мисля, че сто литра е под минимума дори за един дискус. Те са големи и им трябва пространство за плуване. Освен това трябва да са поне 5-6 иначе няма да се чувстват добре. 200 литра трябват според мен и 6 дискуса ще са добре.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2007 8:38 
Модератор
Модератор
Аватар

(автор на темата)
Здрасти!Дискусите мисля не са от най-лесните за гледане рибки!Особено ако си начинаещ!Минимален обем на аквата най-малко 200л.!Малко инфо можеш да прочетеш тук :wink:

Metala написа:
@nipresi, има едно заведение "Класик" срещу "Десетия град". Там в ресторанта има аквариум с различни видове рибки, ако минаваш оттам може да погледнеш.

ОК!Thanks!!! :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2007 17:58 
Опитен
Опитен

Тук е от: 28 Фев 2007 12:12
Изображение
Изображение
Изображение

И при мен има някакви наченки на акваристика. Казвам наченки понеже разполагам с аквариум цели 15 литра :mrgreen: и през него са минали всякъкви гадове. Тези оцеляха и си живуркат.Черупката която се вижда на едната снимка едно време се водеше охлюв. Водраслите в началото не изкарваха дълго и реших да взема една лампа. Взех някaква SYLVANIA AQUASTAR 15 W 10000 келвина. Водораслите пощръкляха и немога да смогна да ги махам. Почнах да я пускам само вечер. Като поразгледах по форумите, такива аквариумчета като моя ги ползват само за родилни отделения и карантинни :oops: но за сега с това разполагам. В проект е един 250 литров,с който смятам да се впиша по-достойно в историята на акваристиката :D . Като рибки карам на по-евтини видове докато се науча. В началото направих няколко опита да ги сваря с един 20 ватов нагревател но след като установих, че без такъв водата е с температура 25-26 градуса го махнах. Един път им пуснах бял червей обаче се оказа, че са им малки устите за него но охлювите му видяха сметката. Разни малки мушички или пък пеперудки не са им проблем. Инъче менюто им се състои от чернодробна, дафния, витамини и разни прахоляци смесени. Тубифекс нямам и общо взето живата храна се състои в гореизброените насекоми. Стига съм писал глупости, като направя нещо по-сериозно ще се похваля.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2007 20:01 
Модератор
Модератор
Аватар

(автор на темата)
:A4.gif :A2.gif
Супер!!!Дано желанието ти не се изпари!!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 619 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 14 Дек 2019 19:51

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: