ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 17 Окт 2018 1:59

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Душевно-затлъстели хора ли сме ?
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2010 22:24 
12 inch
Аватар

Тук е от: 19 Сеп 2007 13:53
(автор на темата)
Смятам,че се превръщаме в душевно-затлъстели хора.Колко от вас не ги вълнуват парите? Спомняте ли си последното добро което сте направили ? ("Чакай да видя...ми през 19хх ..." ) "Егати държавата" и "баси майката" са дежурни реплики в ежедневието ни. Парламента и крадците в него са най-големия ти проблем след като седнеш на масата и започнеш да "мелиш".На следващия ден пак Те са ти в устата,та чак до вечерта когато се прибереш пак. Дори да си нормален в което не се и съмнявам,все някой ще те развали-я околните,я ГМО доматите от "Стинка" маркет,я...
Можете да допълнете темата като драснете две думи на кръст и да бъдат най-абсурдната комбинация,но няма лошо то и умно да е никой няма да го оцени в форума.То не са Лофци,Млади 666 и други безименни герои.
:B9.gif

Последна промяна klec на 28 Фев 2010 22:31, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Душевно-затлъстели хора ли сме ?
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2010 22:30 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 25 Фев 2010 19:35
Живеем в комерсиален свят и парите няма как да не ни вълнуват.Проблема е когато загърбиш достойнство,доблест,принципи и тнт заради тях.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2010 22:32 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Мен парите не ме вълнуват, стига да ги имам достатъчно, за да си харча без да се замислям за какво и как.
А за доброто - има кой да каже вместо мен, кога и какво.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2010 22:37 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 31 Окт 2009 22:27
За съжаление действителността около нас ни кара да бъдем такива!Но това не бива да служи за извинение!А тези думички не се казат просто ей така-винаги има защо:защото продавачката ми пробутва старо сирене,защото продават стоки с изтекъл срок на годност(ако не са ги пробутали на някои социално слаби пенсионери) и защото ако аз звънна на телефона за защита на потребителите,ще бъда черната овца,направила въпрос за 2,3 лв.Въпросът обаче не е заради левчетата,а за отношението им към нас потребителите!Списъкът с подобни ситуации,които ни карат да затлъстяваме душевно е голям!Хайде да не го правим дълъг,а да проявяваме гражданската си позиция всеки път когато е необходимо,защото сме европейци :K7.gif !

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2010 22:49 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 06 Дек 2007 0:25
Душевното затлъстяване или кога за последен път накарахме непознат(или някой въобще) да се усмихне?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2010 23:02 
12 inch
Аватар

Тук е от: 19 Сеп 2007 13:53
(автор на темата)
Добротата у хората напоследък е летлива и се губи из въздуха.Надали ще се върне там от където е дошла.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2010 23:13 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 06 Дек 2007 0:25
Там където не я е имало,няма как да се върне.
Където я има не се и губи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2010 5:54 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
delyana написа:
Душевното затлъстяване или кога за последен път накарахме непознат(или някой въобще) да се усмихне?

Всеки ден! По няколко пъти!:)
Темата е хубава, но аз май не съм много съгласна с автора..
Виждам как хората започват да се променят...към добро!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2010 10:00 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
delyana написа:

Ето една от многото усмивки, които още ми държат влага:

Изображение

Добре е шуменци да се сещат, че са пуснали в касичките по една щастлива усмивка. Така ще се върне и тяхната усмивка.
Нищо че някои и това ги начумерва. Черногледият няма да види хубавото.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2010 10:54 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Душиците (добри или лоши) на хората толкова ли са обвити с лой и мас, че емоциите, а и действията им, си остават навътре в търбусите? Дотолкова, че нито отвънка нещо може да ги впечатли, нито като се впечатлят хората от нещо отвътре и някой външен да разбере. Я да видим два противоположни варианта от шуменската действителност. Подрастващите да не четат, че да не вземат да си харесат някой от двата варианта.

Вариант А:
Зъл човек, кривундел, хейтър... попада на детско парти в Спайдърмен.Как още не са ги забранили със закон!!! Душевно затлъстелия човек ще изтърпи, тоест не ще изтърпи понеже той нищо не чувства, цялата дандания там. Крясъците на децата, половинчасовото закъснение на сервитьора, лошите погледи на мамите седнали на бутилка евтин алкохол докато децата им подскачат в детския кът. Затлъстелия хейтър ще си затрае, фиксирайки се в минутите които остават до идването на сервитьора с пицата, ще са намаа докато бива настъпван, замерян и озяпван, ще си тръгне прибирайки 4-5 салфетки от салфетника ей така по стар бай- ганьовски навик. И квооо? Нищо! А преди какво беше като беше едно пъргаво влечуго? Ще протегне крак съвсем случайно докато поредното пишлеме пробягва покрай него- и пляс! Или ще вдигне лек скандал и поиска смяна на сервитьора, понеже се е забавил и не му е запомнил поръчката... А и много особено се усмихва... Или на висок глас, ей тъй да го чуят майките (не татковците, че да не стане патаклама) ще обяви че половината деца от тука ще станат ужасно дебели и грозни като порастнат. Ей това е незатлъстял душевно представител на лошите типове.
Е може ей така от злоба като се прибере вкъщи и му стане тооолкова скучно, че да вземе да напише жалба до РИОСВ, Комисията за защита на потребителя, до Общината, Областната управа, Народното събрание и накрая до най висшата инстанция- Бат Бойко! И в жалбата да информира за нередностите, на които е станал свидетел- как затварят беззащитни зайчета в тесен аквариум в пицария Спайдърмен. Как залите за пушачи и непушачи не са изолирани, как са запалили свещи- тип бенгалски огън на тортата и е имало опасност от пожар и да се повтори трагедията от "Индиго". И друго нещо ще напише затлъстелия злобар, ама само вечер пред компа- само дотам вече му стига мизантропията. А имаше времена когато винаги си носеше шепа кабърчета за всеки случай. Ама и злобарите не са това, което бяха.

Вариант B:
Душевно затлъстял добродушко, приятен човечец, с огромно добро сърце, което обаче поради "обективни" причини не може да прояви. Криза е, няма възможности, само ако знаел как...
Та аналогично- детско парти в Спайдърмен. Душевно затълстелия добряк нищо ама нищо пак не реагира- чака, чака, поръчва, пак чака, стиска се по бузките за да станат румени, усмихва се ей така и той не знае що, но нали е добряк...
Минава булята- главната майка организатор на партито и подрежда дечицата, миличките за снимка, в средата поставя рожденичката. И нашия добряк какво прави когато празнуващата мама случайно го поглежда на втория път- поздравява я и пожелава здраве и щастие на отрочето й ли? Пита на колко години става госпожицата и се интересува от организационния процес ли? Амии-НЕ! Ще се извини ли на сервитьора, че макар и много натоварени, ако може и на него да му вземат поръчката. И ще му благодари ли за оказаното внимание? Ще похвали ли манджата? Не- Душевно затлъстели сме! И бакшиш не оставя, макар и сервитьора да е безкрайно любезен според обективните възможности. Някакво детенце се заиграва покрай добродушкото, усмихва се ей така по детски, но на добрия тлъстюга погледът му минава през детето, иначе се води добра душица де. Или пък се усмихва само с устни, без да му се усмихнат очите... Щото е затлъстял, добряк, но затлъстял. Усеща, че може и нещо хубаво да направи, но само ако знаеше как...

Имаше и варианти C D ама вече са на DVD ;) ...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2010 12:20 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 10 Апр 2009 12:57
Определено :D3.gif дефиницията за "душевно затлъстял човек" се нуждае от допълнителни разяснения. :ROTFL :A7.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2010 23:44 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:30
Душевно слаботелесна съм.
Парите не ме интересуват, вълнуват ме дребни, нематериални нещица.
Не знам какво е "добро" - не получавам и не правя такова.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Май 2010 14:20 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 05 Май 2010 12:41
Не зная дали от пролетта или нещо друго, но хората в Шумен, по-конкретно младите (не че се чувствам застарял), се усмихват все по-често, а това би трябвало да ни радва. Има някаква цикличност, а и вероятно вече се наситихме на глезотиите, които ни донесе демокрацията. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Май 2010 17:05 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 28 Юни 2008 17:37
Аз или съм късметлийка, или не съм съгласна с основната теза на автора...
Според мен има много добри, стойностни и лъчезарни хора, ВЪПРЕКИ материалните приоритети в обществото. Идеята е, че не са по-малко, отколкото преди 20 години, например...
Аз лично ги виждам всеки ден и надявам и Клец да ги забележи :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Май 2010 10:23 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 07 Мар 2009 12:26
Интересна тема! Изпъква на фона на продажбите в елекронния магазин.
Поздравявам автора за смелоста да зачекне толкова болезнена тема.
Разбира се не очаквайте затлъстелите душички да подминат темата или да й се зарадват.
Знаете ли, в пазарното общество, сред тази всеобща комерсиализация някак е трудно да бъдеш добродушен , откровен, принципен.
Трудно оцеляват тези хора. Но мисля си, че все още ги има.
Разбира се не бива да виним обществото за това състояние, полугладният човек трудно ще се съгласи. Първо българина трябва да се нахрани и след това да го извисяваме с морални добродетели. За съжаление!
Все пак битието определя съзнанието!
Но да дерзаем!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Хора, за които всики говорят!:)

в Общи разговори

Бърби

8

1020

13 Дек 2013 7:27

Курс Обща компютърна грамотност за деца и възрастни хора

в Услуги

borsaplazma

2