ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Фев 2020 20:49

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дзен и изкуството да караш велосипед
МнениеПубликувано на: 28 Май 2010 17:13 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Под еднократна употреба имаш в предвид едно падане с удар в каската, нали?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Май 2010 17:44 
Шум в канала
Шум в канала
Аватар

Тук е от: 22 Фев 2008 20:31
Мда :)

www.adventura.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Юни 2010 8:12 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
Ей, какво стана тук?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2010 21:38 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 25 Май 2010 20:22
(автор на темата)
Ехооо, идвам скоро с коооолеееелоооо. А някой кааара кооолеееелооо. :O01.gif Цвят оранжев, какво ще кажете. Малко налудничево, но май ще е оранжево. :O02.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2010 12:49 
Шум в канала
Шум в канала
Аватар

На какво се спря, последно?

p.s. И не забравяй каска, а може би и ръкавички. :)

www.adventura.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2010 16:00 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 25 Май 2010 20:22
(автор на темата)
Спрях се на HT 2 от Нико Байкс. Модела, който е показан сега на сайта му. С разликата, че поръчах вилката да е заключваща се и главините /мисля, че беше това/ ще са с капсуловани лагери. Според Николай тези лагери не изисквали практически никаква поддръжка. Та така. До 10 дни трябва да е готово колелото и идвам да въртя педалите. Принципно ще съм наличен всеки един ден от седмицата, освен когато имам работа /която не е свързана с работно време/. Така че, ако на някой от вас му се кара с компания, аз ще съм по принцип в повечето случаи насреща.

-- 09 юни 2010 19:21 --

Лошото е единствено, че не съм се качвал на колело от 20 години :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2010 0:03 
Шум в канала
Шум в канала
Аватар

Главините с капсуловани лагери са мъдро решение и напълно оправдават вложените средства. Търкалям две такива вече три години в най-неблагоприятни метеорологични условия и по още по неблагоприятни терени. Комбинацията от двете е сериозен тест за всеки компонент, още повече, когато става въпрос за твърдак. Все още се справят чудесно без грам поддръжка. Единствено задната е започнала съвсем леко да криви оста, но при моето каране това е нормално.

Ако имаш възможност, оборудвай и задницата с такава главина, защото тя "яде" много повече бой, особено при твърдак.

И пак ти напомням за каската. Погледни в screambikes.eu. Имат намаления. Препоръчвам Bell Ukon FS, който в момента е на цена от 40 лв. Изключително лека и проветрива, а в същото време доволно дълбока и добре пасваща на всяка глава. Имат и няколко приятни разцветки.

www.adventura.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юни 2010 6:53 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Няколко съвета от мен за начинаещи:
Намести си удобно седалката. Доста хора си я оставят така, че да могат да се подпират с крак на земята, докато са на седалката и да им е по-сигурно, но това е много неправилно за въртене и болят колене, освен това въртенето е трудно. Седалката ти е в такова положение, че когато например десният ти педал е в най-долно положение, десният ти крак да е изпънат. Или левият педал в долно положение, левият крак изпънат, няма значение. Седалката се смъква само ако спускаш стръмна горска/камениста пътечка, за да изместиш центъра на тежестта назад.
Започни лека полека да караш. Първия ден мини 15 км, почини си, на другия ден покарай 20-на и така лека полека увеличавай разстоянието, сложността на терена, времето. Ако се бухнеш направо в дълбокото, може да не прецениш възможностите си и това да стане неприятно изживяване.
Скоростите на колелото са много удобни за смяна и с качествените дерайльор и команди, които си взел, ще видиш каква благодат е. Но ги използвай умно. Т.е. не трябва да усещаш, че със сила натискаш педалите. Трябва да правиш около 80-90 завъртания в минута на педалите. Има специален уред за мерене на каданс, но не ти трябва. просто гледай да не ти е трудно, защото коленете пак страдат.
Каската. Разгледай я и си я настой, че да ти е удобна. Да не ти стяга, но и да не е хлабава. Предницата приляга плътно на челото, а каишката е толкова стегната, че ако си отвориш устата широко за "А", да ти опира леко в брадата.
Седалката...Г*зът боли. Винаги. Освен ако не си някакъв късметлия с много удобна седалка или супер нечувствителен г*з. Но после се оправя с повече каране и трениране на г*за.
Когато караш, винаги си носи поне вода. Ако караш над 2 часа, е хубаво да си вземеш някаква храна за всеки случай. Гума, лепенки и помпа също е добре да си носиш в раничката.
Ами това е засега, идвай с нас и ще ти помагаме да свикнеш с колелото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2010 21:12 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 12 Май 2010 8:24
Здравейте! Хванах се оня ден на самосиндикален велопоход Тракия-ЖПгара-Руски паметник-РУМ-Пожарна-Паметник 1300-Крепоста-Кьошкове-Тракия. И ми се е.... мамата!!! На жпгарата веригата по неведоми пътища господни се завря между венеца с педалите (не му знам научното наименование) и рамката и по никакъв начин не искаше да излезе. След половин часова борба и родословни дървета на всите БГ инженери изкарах веригата. Резултата беше счупен водач на веригата за големия венец и усукана на места верига. От там до чешмичката дето се е срутила пещерата веригата ми излиза поне 20 пъти, скоростите на големия венец ги сменях на ръка. И като капак на всичкото отгоре на края на баира преди паметника ми се счупи и педала. С колело съм минавал пътя Добрич-Варна-Добрич и Търговище-Шумен-Търговище, ама такова чудо съм нямал... И на всичкото отгоре - не мога да намеря къде да ми ремонтират колелото. В магазина на Руския казаха, че обслужват само колелета закупени от тях, а друго място незнам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2010 21:22 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 12 Май 2010 11:19
Местоположение: ...Млечен път, ..., Земя, Европа, ..., България, Шумен, ...
Ами единственото друго място, за което се сещам аз, е на борсата до жп гарата. Там на реда с магазина за чорапи и магазина за играчки, ако се не лъжа, има и сервиз за велосипеди. Викат му нарицателно "при турчина". Може да си има и някакво друго име, но не го знам. Там може да пробваш. Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2010 21:25 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 02 Апр 2009 19:23
Те на Руския и закупени от тях не оправят,освен ако не ги изчакаш няколко седмици да им дойде кефа.Съжалявам че си дадох парите точно на тях ама човек се учи от грешките си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2010 21:30 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
Фейзула се казва човекът. Мобилният му е 0893656805. Веско ти е обяснил къде се намира.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2010 21:39 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 12 Май 2010 8:24
Ама и вие ликато мен не спите?! Сега остава да кажете, че и биричка пийвате... Мерси за помощта

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2010 21:45 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Изображение
Наздраве, колега. Май е време за ново колело :O04.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2010 21:48 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 02 Апр 2009 19:23
Zappa те тези на Руския имат на борсата склад и сервиз за колелета,къде е този Фейзула по точно че нещо не се сещам.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Фев 2020 20:49

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: