ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 06 Апр 2020 16:48

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Немски кастрационен център
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2010 9:54 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 15 Дек 2009 14:28
Тия псета на ул. Тракия ги храни собственичката на най-измисления магазин, който някога съм виждал, макар и да е наречен "ЗДРАВЕ"...... Почти всеки ден ги храни с храни от магазина, които явно са с изтекъл срок на годност. Даже им е наредила и кашони под терасите да спят. Помислете какво става там вечер.....
Никога няма да вляза в този магазин.... Едното псе един ден ми беше легнало на пътя, ама много до бордюра, че само изквича, ама оживя. Не ми се хвърляше гумата иначе нямаше да гони нищо повече.
А и тази жена от магазина със синчето си спитар като АБСОЛЮТНИ МАЛОУМНИЦИ смотаните си коли. НА 3 МЕТРА В ЛАВО ОТ ПРЕСЕЧКАТА ИМА ПАРКИНГ, АМА НЕ - ТЕ СПИРАТ НА ПЛАТНОТО, ОТ КЪДЕТО ИЗЛИЗАТ И ВЛИЗАТ ПО-ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ЖИВУЩИТЕ В КАРЕТО. Абе българщина - бойкот на магазина (МАЗАТА) и това е.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2010 13:43 
Напреднал
Напреднал

Прочетете това - а и съм на почти сигурен, че и при нас е така.
http://www.monitor.bg/article?id=249080

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2010 15:14 
Напреднал
Напреднал

http://news.ibox.bg/news/id_932281296

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011 3:06 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 27 Сеп 2008 16:23
ОТНОСНО ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ ОТ ВАС "БЕСНИ КУЧЕТА НАПАДАЩИ БЕЗ ПРИЧИНА", ЗАБОГА КАК ТАКА КУЧЕТО НАПАДА БЕЗ ПРИЧИНА...ДА И ДА НАПОМНЯ ГЛЕДАЙТЕ "DOG WHISPERER" ПО NATIONAL GEOGRAPHIC!!!! ИЛИ ЩОМ ТОЛКОВА МНООООООООООГО СЕ СТРАХУВАТЕ ОТ ТЯХ, МИ СМЕНЕТЕ МАРШРУТА СИ, КАЖЕТЕ НА ДЕЦАТА СИ ДА НЕ ВЪРВЯТ ПО СЪЩИЯ ПЪТ, ВОЗЕТЕ СЕ В КОЛАТА СИ, ПОЛЗВАЙТЕ ВЕЛОСИПЕД, ИЛИ ПРОСТО ВЗЕМЕТЕ НЯКАКВА ПРЪЧКА ДА ГО СПЛАШИТЕ ИМАТЕ ПРЕДОСАТЪЧНО ИЗБОР НА СРЕДСТВА КЪДЕ КЪДЕ ПО ХУМАННИ ОТ ТОВА ДА УМУВАТЕ КАК ДА "НАТРОВИТЕ", "ПРЕГАЗИТЕ", "УДУШИТЕ" И ВСЯКАКВИ ТАКИВА ЗВЕРСТВА НА КОИТО ЯВНО САМО ВИЕ СТЕ СПОСОБНИ...
И ТИ ПОТРЕБИТЕЛЮ "WPW" И КВО ЗНАЧИ СИ ГОЛЯМ МЪЖ КАТО СИ ПРЕГАЗИЛ КУЧЕТО ЗАСТАНАЛО НА ПЪТЯ ТИ ТАКА ЛИ... КОЛКО ЯКО А, ДА ИЗБИВАШ КОМПЛЕКСИТЕ СИ ВЪРХУ НЕЩО КОЕТО СЪС СИГУРНОСТ НЯМА ТИ ОТВЪРНЕ СЪС СЪЩОТО НАЛИ...БРАВО НА ТЕБЕ, САМО ЩЕ ТИ КАЖА-ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА И ГОСПОД ВИЖДА!!!
И ЗА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ-ЗАСРАМЕТЕ СЕ ...НАРИЧАТЕ СЕБЕ СИ "ХОРА", А ДРУГИТЕ ЛЮБЯЩИ ЖИВОТНИТЕ-"МАЛОУМНИЦИ", "СЛАБОУМНИЦИ" И ВСЯКАКВИ ГЛУПАВИ ЕПИТЕТИ ПРИЛЯГАЩИ САМО НА ВАС!!! ЧОВЕЧЕСТВОТО В ЦЯЛ СВЯТ СЕ ОПИТВА ДА ЗАПАЗИ ЖИВОТИНСКИЯ ВИД ПОРАДИ СТРАСТТА, МИЛОСЪРДИЕТО, СЪСТРАДАНИЕТО И ЛЮБОВТА СИ, А ВИЕ ТУКА СЕ ЧУДИТЕ КАК ДА ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ДА "НАТРОВИТЕ", "ПРЕГАЗИТЕ", "УДУШИТЕ"!!!...НЕДЕЛЯ ВЕЧЕР ВМЕСТО ДА ГЛЕДАТЕ ГЛУПАВИТЕ ПРОСТАШКИ БГ ПРОГРАМИ, ВЗЕМЕТЕ СМЕНЕТЕ МАЛКО ПРОГРАМИТЕ И ВИЖТЕ ANIMAL PLANET, NAT GEO, NAT GEO WILD, HISTORY....ОТВОРЕТЕ СЕ МАЛКО КЪМ СВЕТА И СЕ ПОМЪЧЕТЕ ПОНЕ ЗАМАЛКО ДА ОСМИСЛИТЕ КАК ТАКА ИМА И "ТАКИВА ХОРА ОТДАЛИ ЖИВОТА СИ ЗА СПАСЯВАНЕТО НА ЖИВОТНИТЕ"!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011 3:42 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
Amber_Girl: душко мила, а сега ми кажи къде в щатите, от където произлиза NG в градовете се разхождат хиляди изгладнели глутници кучета?!! Имаш ли си и най-малката представа за зверския контрол върху кучетата там?!! Имаш ли си на идея как глутниците си маркират териториите и съответно какво се получава, когато популацията им се изтърве и териториите им станат малки?!! Знаеш ли на какво са способни кучките с новородени при липса на храна?!!

Постави си тия въпроси. И не ми говори, че единствения начин да се отървем от помиярите е публично убиване с камъни, излъчено по националната телевизия в 20:00 ч.

И АМАН ОТ ТАКИВА КАТО ВАС, КОИТО КАЗВАТ ДА СИ ПРОМЕНЯМЕ МАРШРУТА, ЗА ДА НЕ БЕЗПОКОИМ КУЧЕТАТА!!! Време е да разберете, е ЕСТЕСТВЕНАТА СРЕДА НА КУЧЕТАТА НЕ СЪЩЕСТВУВА - те са напълно ЗАВИСИМИ ОТ ЧОВЕКА... ако човека се махне от една зона, и кучетата ЩЕ ГО ПОСЛЕДВАТ! АМАН!!!!!!!!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011 9:39 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Amber_Girl написа:
ОТНОСНО ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ ОТ ВАС "БЕСНИ КУЧЕТА НАПАДАЩИ БЕЗ ПРИЧИНА", ЗАБОГА КАК ТАКА КУЧЕТО НАПАДА БЕЗ ПРИЧИНА...ДА И ДА НАПОМНЯ ГЛЕДАЙТЕ "DOG WHISPERER" ПО NATIONAL GEOGRAPHIC!!!! ИЛИ ЩОМ ТОЛКОВА МНООООООООООГО СЕ СТРАХУВАТЕ ОТ ТЯХ, МИ СМЕНЕТЕ МАРШРУТА СИ, КАЖЕТЕ НА ДЕЦАТА СИ ДА НЕ ВЪРВЯТ ПО СЪЩИЯ ПЪТ, ВОЗЕТЕ СЕ В КОЛАТА СИ, ПОЛЗВАЙТЕ ВЕЛОСИПЕД, ИЛИ ПРОСТО ВЗЕМЕТЕ НЯКАКВА ПРЪЧКА ДА ГО СПЛАШИТЕ ИМАТЕ ПРЕДОСАТЪЧНО ИЗБОР НА СРЕДСТВА КЪДЕ КЪДЕ ПО ХУМАННИ ОТ ТОВА ДА УМУВАТЕ КАК ДА "НАТРОВИТЕ", "ПРЕГАЗИТЕ", "УДУШИТЕ" И ВСЯКАКВИ ТАКИВА ЗВЕРСТВА НА КОИТО ЯВНО САМО ВИЕ СТЕ СПОСОБНИ...
И ТИ ПОТРЕБИТЕЛЮ "WPW" И КВО ЗНАЧИ СИ ГОЛЯМ МЪЖ КАТО СИ ПРЕГАЗИЛ КУЧЕТО ЗАСТАНАЛО НА ПЪТЯ ТИ ТАКА ЛИ... КОЛКО ЯКО А, ДА ИЗБИВАШ КОМПЛЕКСИТЕ СИ ВЪРХУ НЕЩО КОЕТО СЪС СИГУРНОСТ НЯМА ТИ ОТВЪРНЕ СЪС СЪЩОТО НАЛИ...БРАВО НА ТЕБЕ, САМО ЩЕ ТИ КАЖА-ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА И ГОСПОД ВИЖДА!!!
И ЗА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ-ЗАСРАМЕТЕ СЕ ...НАРИЧАТЕ СЕБЕ СИ "ХОРА", А ДРУГИТЕ ЛЮБЯЩИ ЖИВОТНИТЕ-"МАЛОУМНИЦИ", "СЛАБОУМНИЦИ" И ВСЯКАКВИ ГЛУПАВИ ЕПИТЕТИ ПРИЛЯГАЩИ САМО НА ВАС!!! ЧОВЕЧЕСТВОТО В ЦЯЛ СВЯТ СЕ ОПИТВА ДА ЗАПАЗИ ЖИВОТИНСКИЯ ВИД ПОРАДИ СТРАСТТА, МИЛОСЪРДИЕТО, СЪСТРАДАНИЕТО И ЛЮБОВТА СИ, А ВИЕ ТУКА СЕ ЧУДИТЕ КАК ДА ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ДА "НАТРОВИТЕ", "ПРЕГАЗИТЕ", "УДУШИТЕ"!!!...НЕДЕЛЯ ВЕЧЕР ВМЕСТО ДА ГЛЕДАТЕ ГЛУПАВИТЕ ПРОСТАШКИ БГ ПРОГРАМИ, ВЗЕМЕТЕ СМЕНЕТЕ МАЛКО ПРОГРАМИТЕ И ВИЖТЕ ANIMAL PLANET, NAT GEO, NAT GEO WILD, ...ОТВОРЕТЕ СЕ МАЛКО КЪМ СВЕТА И СЕ ПОМЪЧЕТЕ ПОНЕ ЗАМАЛКО ДА ОСМИСЛИТЕ КАК ТАКА ИМА И "ТАКИВА ХОРА ОТДАЛИ ЖИВОТА СИ ЗА СПАСЯВАНЕТО НА ЖИВОТНИТЕ"!!!

Мене не ме нападат. Но ако ме нападнат не точно аз ще си сменя маршрута. Глупости са това да обяснявам на някое дете да не ходи там и там защото има много важни особи - улични кучета. Айде хей. Детето ще ходи където си иска и ще прави каквото си иска. Кучето да му мисли да не ми попада в ръцете, че ще го направя за храна на домашни любимци ако реши да ми се пречка на мен или на някое дете. И не ми пука хич от това. Темата е адски тъпа и винаги ще бъде такава докато има хора слагащи човешкия живот и здраве след този на уличните кучета. Решението е просто и се изразява в хуманното поставяне на малко оловно проектилче 9х19 м/у очите на уличното псе дето е решило, че господар на джунглата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011 9:39 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 12 Май 2010 11:19
Местоположение: ...Млечен път, ..., Земя, Европа, ..., България, Шумен, ...
Amber_Girl, извинявай, но ти определено имаш сериозни ментални проблеми и няма да е зле да отидеш да те прегледа специалист преди да ти се задълбочи заболяването. Явно за тебе животните, в случая кучетата, са по-важни от човека и е това ще да е корена на всичките ти проблеми. Уви в реалния свят човека е по-важния. Ако някой заплашва човек в неговата среда, обществото оказва противодействие. Така е дори когато заплахата идва от страна на друг човек или хора, а какво остава за животни! Няма такова нещо по белия свят - човек да трябва да живее в страх и ограничение в населени места заради животни, каквито и да са те!
И явно освен да гледаш телевизия, трябва да почнеш и да четеш малко. Най-добре да почнеш с темите за бездомните кучета, вкл. и настоящата, за да видиш, че реално повдигаш коментирани вече въпроси. Както и да, ще повторя за енти път някои работи. Първо, смятам, че болшинството от пишещите тук не одобряват безсмисленото самоцелно насилие спрямо животните и не може просто така да ни вменяваш, че не сме хора и т.н., да не изброявам епитетите. Коментира ли сме вече, че всъщност и у нас искаме да е както по целия свят, и по-точно като по целия БЯЛ свят, и още по-точно както е в държави като Франция, Германия, Англия, САЩ - да няма куче без стопанин, който да се грижи за него, да му почиства и да носи отговорност за евентуалните проблеми. Ей това искам аз, а предполагам и много други хора. Затова трябва да гледаме от хората, решили проблема, същите които ти прожектират "animal planet, nat geo, nat geo wild" и да правим като тях. Не е нужно да откриваме топлата вода. Минават чичковците с мрежи и прибират бездомните кучета в бус. После ги транспортират в кучкарника, обезпаразитяват ги, къпят ги, регистрират ги и т.н. След това пускат обява, че мило кученце/ца си търси стопанин. Тук идва времето, където вечно виещите кучелюбци трябва да се изявят, като си вземат куче, две, пет, колкото искат, и поемат отговорност за него. Да го гледат в съответствие с някакви определени минимални изисквания, да му плащат в блоковете такса за асансьора, за почистване, да му прибират изпражненията в торбички и после в коша(а не да оставят любимеца си, както е сега практиката, да цапа по тротоари, полянки, пътища и междублокови пространства), да поемат отговорност за бели, и всичко друго както си му е реда. А който гледа куче и не спазва тези изисквания, да бъде глобяван, както е и в цивилизования свят. А кучетата, които не бъдат "осиновени" за някакъв период от време - един, два, 5 месеца - трябва да бъдат приспани. Не сме я измислили ние ефтаназията, ние само ще заимстваме от страните, които са си решили проблема. Това е възможно най-хуманното. Точно, защото не се предприемат мерки да се реализира горното, а по улиците е пълно с кучета, затова хората са започнали да се спасяват поединично и понякога се стига до ексцесии. Всички други приказки, и специално такива като твоите Amber_Girl, са само някакви сектантски изцепки за любов и състрадание, без никаква връзка с реалността, без никакво покритие, без никаква цялостна концепция и съответно по никой начин не работят за решаването на проблема с бездомните кучета в населените места.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011 9:41 
<5™
<5™

Извън темата/подсказка:
Веско,
както винаги си перфектен. :))))

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011 9:50 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
По темата- като толкова обичате кучетата, приберете си ги да си ги гледате в собствени приюти! На мен човеците са ми по-важни!
Останалото са го казали перфектно Ламерко и Веско! Темата може да се затваря...поне докато не дойдат виетнамците...:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011 9:55 
<5™
<5™

Извън темата/подсказка:
Бърби,
аз не съм ли го рекнъл перфектно. Теглим им по един куршум м/у учите и сме решили проблема с бездомните кучета. :O01.gif
Шегувам се. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011 16:49 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
Сякаш Юлиян Вучков се е логнал и пише ли, пише...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011 19:56 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
Ако не бяха бързите ми крака досега три пъти щяха да ме разкъсат кучета.После и да ги избия всичките каква полза.Днеска го гледам един се прегръща с едно куче.Содомист нещастен.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011 20:05 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Инвестираш 50-60 лв + 3 по "технически пипер" и няма да разчиташ повече на краката си. Само се молиш вятъра да не е насрещен.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2011 11:24 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 12 Май 2010 11:19
Местоположение: ...Млечен път, ..., Земя, Европа, ..., България, Шумен, ...
Общината спира парите за кучешкия приют

Приютът в Шумен, който дава подслон на близо 500 кучета и около 100 котки трябва да прекрати дейността си, а животните оттам да бъдат пуснати на свобода.

:E5.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2011 12:56 
<5™
<5™

Ама, че извиване на ръце. Ако не ни дадат пари ще пуснем кучетата на вън. Да ги пуснат що не. Ай да видим кога ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Курсове по немски език

в Услуги

edisson

1

1326

11 Окт 2015 14:36

Индивидуално обучение по немски език

в Услуги

edisson

0