ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Фев 2020 15:12

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: На какво мирише пилешкото месо?
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 11:16 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 24 Ное 2009 19:10
(автор на темата)
Не знам дали някой е повдигал темата за лекарствата, които се прибавят към храната на животните. Възмутена съм от безхаберието на нашите контролни органи по храните и от цялата анархия в управлението на страната. Преди 20 години съществуваше български стандарт, който не допускаше да се прибавят към храните за животните лекарства, хормонални препарати за растеж, модифицирани храни и т. н. При необходимост от лечение на животните с лекарства стриктно се спазваше и контролираше карантинния срок. Във всяко предприятие, произвеждащо храни /независимо за хора или животни/ имаше ресорно контролно лице, подчинено на независим държавен контролен орган. Това лице имаше неограничен достъп до всички точки от производството, можеше да взема и изпраща проби за анализ по всяко време, да а също и да налага глоби. Нищо не можеше да се скрие.
А сега какво се получава? Възприети са западните стандарти за храните и лекарствата / без да питат народа/. Тези стандарти допускат употреба на всевъзможни лекарства, консерванти, подобрители, стимуланти, оцветители в храните и то в многократно завишени количества. Свидетел съм как след 1990 г. през няколко години в държ. вестник и разни наредби се узаконяваха все по-голям брой разрешени за употреба продукти и то в двойно и тройно зовишени количества.
Та да си дойда на думата. Вече втори път си купувам от магазина на Трънчев в Тракийския квартал пилешко месо, което мирише на лекарства. Лудогорко пиле. На външен вид месото е воднисто, пихтиесто, костите са чупливи, целите в кръвоизливи, изпеченото месо мирише силно на лекарство. При това съм купила месо от 4,25 лв/ кг, т.е. не е най-евтиното. Дъщеря ми също се оплака от подобно нещо в София. Купила си пилешко ястие в заведение и месото толкова силно миришело на лекарство, че чак съседът й по маса го усетил. Моля споделете вашето мнение.
Между другото искам да кажа, че в интернет съм срещала оплакване от майки, които са хранили малките си деца с консервирани детски храни с пилешко месо. Дечицата да получавали окосмяване и уголемяване на гърдичките!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: На какво мирише пилешкото месо?
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 11:29 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 03 Юли 2007 18:17
Абе, Божура, какво насяваш страх само. И аз като пека на скарата, комшиите от горе усещат и досега не са се оплаквали от друго, освен дима. Толкова пилешко месо съм изяла през живота си и мога да те уверя, че не ми се е отразило на гърдичките, нито като дете, нито като голям човек (ще пропусна да кажа "за съжление" :wink:).
Сигурно е вярно, че хранят пиленцата освен с храна и някакви страшни добавки, но ако става въпрос за двайсет години и ние приемаме какви ли не нови лекарства, пък за разнообразието от начини на живот в сравнение с преди да не говорим..
Храната се е променила, ние сме се променили, света се е променил.
Който не иска да му влияят по този начин, сам си произвежда или избира по собствена воля храната. В последствие, и всичко останало.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 11:32 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Един приятел работеше в цех за пилешко месо. Ето какво разказа за работата си там. Стоката се внасяла дълбоко замразена, изсипвали замразените пилета в някакви вани с вода където се размразявали, след това минавали през машина наречена "инжектор", която им инжектира вода с някаква химия в нея, след което сухите дотогава пилета ставали сочни и апетитни. Някои ги разфасовали - на бутчета, крилца, фенери и т.н. а други ги опаковали цели. След което ги разнасяли по магазините , където се продават като "охладено пиле".
Приятен апетит! :G8.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 11:44 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 03 Юли 2007 18:17
Еми, да като някой и отиде да си купува месо от 3-4 лева, да не очаква качество на макс. Това че си скръндза да си купиш качествена храна или просто друга храна, различна от подозрителната, не е основание да всяваш страх на другите, че на децата ти ще им изникне брада.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 11:54 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 11 Сеп 2010 13:57
Извън темата/подсказка:
Ей много богати има тук. Чак неудобно ми стана...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 12:02 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
Verda: и как ще определиш кога едно пиле не напомпано с химии за да тежи и кога не? По цената? Просто не можеш да си представиш за каква наглост се стига! Ако искаш качество на храни - взимай си багажа и се изнасяй от тази пародийна държава. Това е положението...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 12:03 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Verda написа:
Еми, да като някой и отиде да си купува месо от 3-4 лева, да не очаква качество на макс. Това че си скръндза да си купиш качествена храна или просто друга храна, различна от подозрителната, не е основание да всяваш страх на другите, че на децата ти ще им изникне брада.

Ако си мислиш, че като си купиш от по-скъпото месо всичко ще му е наред значи си доста наивна. :wink:
Единствената "не-подозрителна" храна може да се набави само от баба и дядо от село.
п.п. Само дето и по селата взеха да хранят пилетата с купени смески. Остава ни утехата, че селските пилета поне през инжектора не са минали. :G8.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 13:45 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 17 Юни 2009 15:25
Не мога да разбера какво се оплаквате, хората за вас мислят - хем безплатен антибиотик получавате, хем не пълнеете така с инжектираната вода. :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 13:52 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Ако това се практикуваше в Китай, и властите разберат - нямаше да има съд за тези производители. Директно разстрел!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 15:55 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
Снощи в Досиетата х даваха за една птича ферма.Собственника й беше канибал и хранеха пилетата с останки от пилета.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 21:26 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Battleman написа:
Извън темата/подсказка:
Ей много богати има тук. Чак неудобно ми стана...

На мен пък смешно!:)
Най-големите боклуци се продават най-скъпо. Мога да кажа две марки пилешко, друсани с хормони и една за 'млечни' продукти- уж екокашкавали и сирена, дето се правят с концентрат внос от немско за двойно по-скъпа от обичайната цена. А баламите, дето си мислят, че скъпото е истинско, да продължават да изпразват джобовете си..

Не можах да намеря оня док. филм, който показваше как заковават краката на пилетата, докато ги угояват..:(

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 21:28 
Компютърджия
Компютърджия
Аватар

Тук е от: 17 Юли 2009 21:04
Бърби написа:
Мога да кажа две марки пилешко, друсани с хормони и една за 'млечни' продукти...

Ми що не ги кажеш?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 21:32 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Карал съм стаж в птицезавода в Панайот Волов и знам как се гледат в клетки, а в Трилистник (Пловдивско) съм слагал техника за наблюдение и контрол - там фермата е по европейски стандарт (свободно отглеждане). Та "заковаване" на крака няма, но в кафез 120х60см (0.72 кв. м.) има 5 птици. Това за носачките :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2011 11:25 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Verda, стига с твоите страхове ! Реалността в България е, че каквото и да купиш от магазина, не е напълно безвредно.
Божур_а, стани контролен орган ( учи 5-10 години ) и си върши работата ! Така ще ни спасиш :) .
Другото спасение е "Господари на ефира" или друга разследваща журналистика.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2011 11:50 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
lamerko написа:
Ако това се практикуваше в Китай, и властите разберат - нямаше да има съд за тези производители. Директно разстрел!

Сериозно? Най-големите фалшификатори на стоки?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Как ви действат рекламите и какво мислите за тях?

в 123

barbus

9

3119

24 Авг 2015 20:03

Червените балони - какво ще стане с тях?

в Политика

The_voice

10

2525

04 Апр 2015 14:39

Какво печелим от дружбата ни с Америка?

в Политика

barbus

41

7168

02 Апр 2015 6:30

Какво мислите за механа "Старият рицар" ?

в За форума

КамелияКолева

0

877

25 Сеп 2017 20:33

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Фев 2020 15:12

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения