ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 24 Юли 2019 5:51

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Купих си сгъвайка, сега имам въпроси
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2011 18:59 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2007 23:28
(автор на темата)
Ето го байка:
http://img195.imagevenue.com/galshow.ph ... 8303_503lo
Последно притежавах и карах колело със скорости преди около 15 години.
Това ми изглежда съвсем различно.
Аз като всеки интелигентен новобранец отидох на youtube да се просветя как се сменят скоростите и как се нагласява седалката. Резултатът е че всеки път като слизам от колелото си премазвам топките, и освен това чувствам че върху ръцете ми на кормилото ляга прекалено много тежест. Има ли метод как да си определя оптималната височина на седалката? Това кормило може ли да се вдига?
Освен тези въпроси имам молба някой спец да погледне снимките и да ми каже дали всичко по колелото изглежда нормално.
Thx

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Купих си сгъвайка, сега имам въпроси
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2011 19:29 
Компютърджия
Компютърджия
Аватар

Тук е от: 17 Юли 2009 21:04
Седалката е лесна дърпаш лостчето развиваш на ръка и си я нагласяш, но за кормилото ще ти трябват инструменти. Скоростите се сменят от лостчетата под дръжката друго?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Окт 2011 19:31 
Компютърджия
Компютърджия
Аватар

Тук е от: 17 Юли 2009 21:04
П.П. Честито добре изглежда. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Окт 2011 19:45 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
Изглежда рамката ти е много малка, а ти си висок. Заради това има размери на рамката, които съответстват на височината на човека, което ме съмнява обаче да е в случая със сгъвайките. Като ти разправях да си вземеш нормално колело...
Височината на седалката: трябва когато кракът ти е в най-долно положение на педалите, да е опънат, но не и пък чак толкова, че да се кривиш, за да достигнеш педала. Нещо такова:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Окт 2011 20:15 
Ветеран
Ветеран
Аватар

(автор на темата)
iliikata написа:
Седалката е лесна дърпаш лостчето развиваш на ръка и си я нагласяш, но за кормилото ще ти трябват инструменти. Скоростите се сменят от лостчетата под дръжката друго?

Да, седалката се освобождава от лостчето. Въпроса ми е колко висока да я сложа.
Лошо че кормилото не може да се регулира лесно. Всъщност не съм сигурен дали кормилото може да се регулира по височина въобще. Тъпите китайци са приложили ръководство, което е универсално за всичките им модели, т.е. нищо не можеш да разбереш за своя...
Относно скоростите - в youtube видях че трябва да избягвам кръстосването на веригата от най-външния към най-вътрешния диск - те ми викаха cross-chaining или нещо такова. Аз всъщност скорости няма да сменям много - тука е равно кат тепсия.
Друго какво - то всичко ми изглежда странно по това колело. Това на предното колело е дискова спирачка, нали? Стандартна ли изглежда? Като се изтрие, какво? Защо на задната спирачка на челюстите отзад и отстрани стърчат едни черни болтове, сякаш са наполовина завинтени? Това ми изглежда ненормално. И защо предната спирчка се управлява от дясната ми ръка, а задната - от лявата? Не трябва ли да е обратното?

@Анелия
Колелото изглежда малко на снимките, но всъщност е огромно. Гумите са 26 инча. Аз съм 182 см висок, не съм чак толкова много висок. Това, което си ми обяснила за опънатия крак, е точно това, което и аз направих, когато си регулирах седалката. Не знам, мисля че кормилото ми е ниско.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Окт 2011 20:31 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
Остави гумите, рамката какъв размер е?
Калкулатор за размер на рамка
Височина на седалка.
Кормилото няма да може да се вдигне, може да компенсираш с по-дълга лапа, но само донякъде.
Когато накладките на спирачките се изхабят, купуваш си нови според модела спирачки и си ги сменяш.
Моите спирачки са дясна задна и предна в ляво, но по принцип на който както му е удобно. Ти няма да можеш да си ги размениш обаче, така че свиквай така. Лостчетата за спирачките са комбинирани с командите за скоростите и разправиите биха станали доста големи ако тръгнеш да сменяш. За болтовете на челюстите не знам...като стиснеш, нали си спира?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Окт 2011 22:23 
Ветеран
Ветеран
Аватар

(автор на темата)
@Анелия
Благодаря за калкулаторите. Малко е късно за калкулатора за рамката... Според мен тези линкове трябва да се направят sticky за този форум - толкова са важни, специално този за рамката.
За седалката - утре ще опитам по тази формула, като изтрезнея.
За спирачката - ми и двете спирачки спират плавно, а не коват. Може би така трябва? Направо ме е страх да питам как се регулират спирачките...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Окт 2011 22:58 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Е това вече е колело!
Колко пари е? Нищо че е с по-малки гуми. Така по-лесно ще се върти по баирите нагоре. Цветът малко не се ядва, но наистина е много добро. Препродаваш ли го?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Окт 2011 7:14 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 26 Авг 2009 9:08
Може да ти се струва извратено ама мене точно цвета ме кефи .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Окт 2011 9:55 
Ветеран
Ветеран
Аватар

(автор на темата)
Corey написа:
Е това вече е колело!
Колко пари е? Нищо че е с по-малки гуми. Така по-лесно ще се върти по баирите нагоре. Цветът малко не се ядва, но наистина е много добро. Препродаваш ли го?

Аз като го купувах, не му гледах гумите колко са големи, а че се сгъва. Това е единствената приемлива сгъвайка, която видях. Другите бяха като детски, толкова малки.
Цвета и мен ме стъписа в началото, ама после чатнах че това сигур е матирана и без отблясъци боя, защото модела се казва Flare Soldier. Мадамите ме заглеждат с него, това е важно.
Хах, аз го купих оня ден, определено не го продавам. Пък и не живея в България, сигур доставката ще е по-скъпа от колелото. Между другото това беше най-евтиното колело в магазина (Sears) - около 500 лева. Истинските планински байкове бяха с пъти по-скъпи.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Момичета , а сега да заговорим за мъжките к*рви в града?

в Будоариум

girlxXx

9

2293

08 Дек 2014 23:50

Въпроси много. Някой ще помогне ли?

в Общи разговори

Eugene

1

2271

18 Май 2015 19:44

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 24 Юли 2019 5:51