ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 23 Окт 2019 23:50

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: И аз ще се присъединявам към вас.
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012 16:19 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2007 21:12
На 56 стр. отдолу има дискуси.Има ги в магазин "Амазонка".Не ти препоръчвам да започваш с тях.Скъпи са,гледат се трудно и не са за начинаещ.Гледат се по минимум 6 броя в 300л аквариум.Може и в по-голям.Изискват максимална филтрация на водата,т.е. външен филтър с голям дебит и температура на водата 30-32 градуса.Страдат често от чревни паразити.Тук в Шумен дискуси с малък размер са по около 35-40лв.6 броя-240лв.Филтърът,аквариума и останалата техника също изискват стабилен финансов ресурс...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012 18:05 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 28 Юни 2008 17:37
Да питам и аз. Умря ни гупичката - мислим, че е от студ - около 16 градуса пада в "нейната стая". Дали е от това? Има ли дребна рибка, която да държи на студ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012 18:36 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 02 Апр 2009 19:23
16градуса е температура на която не би оцеляла нито една дребна рибка.По добре си купете нагревател и ще стане работата.Японските шарани издържат и на по-ниски температури, но им е нужен голям аквариум защото стават много големи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012 19:10 
.
Аватар

Тук е от: 31 Май 2010 11:35
nipresi написа:
На 56 стр. отдолу има дискуси.Има ги в магазин "Амазонка".Не ти препоръчвам да започваш с тях.Скъпи са,гледат се трудно и не са за начинаещ.Гледат се по минимум 6 броя в 300л аквариум.Може и в по-голям.Изискват максимална филтрация на водата,т.е. външен филтър с голям дебит и температура на водата 30-32 градуса.Страдат често от чревни паразити.Тук в Шумен дискуси с малък размер са по около 35-40лв.6 броя-240лв.Филтърът,аквариума и останалата техника също изискват стабилен финансов ресурс...

А къде се намира този магазин Амазонка.Аз мисля,че ще се справя,но други фактори ме отказват,нямам къде да поставя 300 литра аквариум а и също искат и много грижи.

Изхвърли циганите, и ще въскръснат реките, гората, вилните зони, Енергото, железниците, селата, малките градове, пазарите за зеленчуци, мелиоративното стопанство на страната и паметниците на великите българи и героите. Сигурно и още един куп неща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012 19:12 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
http://translate.googleusercontent.com/ ... NOM39HG8VA

Кардиналка Китайска-или фалшива неонка,според Zdeněk Drahotušsky и Jindžich Novák в книгата им Акваристика издание 2004 година,тези рибки издържат до ниски температури и бързо си свикват и при падането на температурата до 10° C.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012 19:26 
.
Аватар

Тези рибки са точно като за мен,щом издържат на ниски температури.

Изхвърли циганите, и ще въскръснат реките, гората, вилните зони, Енергото, железниците, селата, малките градове, пазарите за зеленчуци, мелиоративното стопанство на страната и паметниците на великите българи и героите. Сигурно и още един куп неща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012 23:09 
Акварист
Акварист
Аватар

Росене,ако си мераклия да се занимаваш с рибки,трябва да знаеш че колкото по-голям е аквариумът толкова по лесно се паддържа.Винаги проблем е че няма място(или жената се вкисва)но когато направиш аквариумът все ти идва малък.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012 23:16 
.
Аватар

Оф на мен не ми се занимава с риби,ама заради децата жената дава зор,че им било хубаво да гледат.Аз ако трябва аквариум да правя,ще е толкова голям,че ще влизам вътре като го чистя.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012 23:18 
Акварист
Акварист
Аватар

Росене ще ти подаря един Анубиас.Рибки имам много, но няма да ти подаря защото Молинезиите ще имат сериозни проблеми.Ще ти пиша на лични за връзка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012 23:21 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 28 Юни 2008 17:37
А чак пък толкова занимавка не е, ако не си претенциозен и рибките са скромни. Ние гледахме злощастната гупичка в буркан около литър и нещо и беше много фешън вътре - мидички, делфинчета от венецианско стъкло - много сладко. Сменяхме и често водата и ми се струва, че беше щастлива... ама студа явно и дойде в повече...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2012 23:21 
.
Аватар

Аз имам и един свободен аквариум,едно време си гледах змиите вътре,после брат ми го ползва а сега само си стой празен

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2012 19:02 
.
Аватар

Днес ходих до магазина който се намира до Косера.
Купих стъклени сомчета,харесаха ми и затова ги взех.Каква риба е това,някой знае ли.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2012 19:46 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 15 Фев 2008 9:46
rosen-shumen написа:
Аз имам и един свободен аквариум,едно време си гледах змиите вътре,после брат ми го ползва а сега само си стой празен

..Интересно ми е..със змиите какво стана?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2012 20:53 
.
Аватар

Нещастен случай.Умряха.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2012 21:24 
Акварист
Акварист
Аватар

rosen-shumen написа:
Днес ходих до магазина който се намира до Косера.
Купих стъклени сомчета,харесаха ми и затова ги взех.Каква риба е това,някой знае ли.

Роска,ето ти малко инфо.http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=263.Преди имах такива рибки,много са кротки.Просто е добре да са повече бройки,защото също са пасажни и когато са повечко се чувстват по добре.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 23 Окт 2019 23:50

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: