ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 08 Дек 2019 17:11

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Май 2012 21:05 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
(автор на темата)
Ахх какви дъждове паднаха и как превърнаха гористите почви на Шуменското плато в блатисти :cry:
Заради това единствената ни утеха остават тихите селски пътчета. Утре смятаме да сметнем групичка за 90+км с маршрут: Студентски парк-Панайот Волов-Венец-Сини вир-Избул-Златна нива-Царев брод-Шумен. Районът е хълмист и заради това средната скорост се очаква да е около 20 км/ч. Маршрутът е подходящ И за шосейни велосипеди. Дължината и релефът са подходяща за хора, карали поне 50-60 км. Храна и вода ще има по пътя (минаваме покрай селски магазини), но все пак няколко вафли и сандвич не са излишни.
Сборен пункт: пред парк Студентски (до Била). Час: 10:00. Дата: 20.май (неделя).

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Колопоходи пролет 2012
МнениеПубликувано на: 21 Май 2012 10:00 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 17 Дек 2010 14:06
Ние (станалите по късно) се разходихме до Шумен->Каспичан->Нови Пазар->Плиска->Златна Нива->Шумен. Дъжда ни заваля на няколко пъти, като най-успешно ни намокри 2 км преди Плиска. Там гледахме Мото ГП и стандартните бири-картофи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Май 2012 20:17 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Беше много хубаво каране (поне за мен). Имаше привкус на приключение, екзотика и какво ли още не. :B9.gif
Започнахме в състав двама Миленовци, Станимир, Галин, Вальо и аз. Тръгнахме да се движим в редичка като едни истински шосейки, но още не стигнали 5и километър и аз имах инцидент. Карайки след първия колоездач, не виждаш нищо, освен задните му части и Галин в последния момент сви леко вдясно, за да избегне дупка в асфалта с локва, но аз се наврях точно в нея и спрасках току-що сменената си задна гума. С друга гума нямаше да се случи, но точно тази Geax Aka е доста тънка и ей ти я задната вътрешна прищипана. Казах на момчетата да заминават, а аз ще ги настигна, след като сменя гумата: имах си и резервна, и помпа, щях да се оправя. Те обаче истински кавалери: Вальо сменя, Запа помпи, другите се суетят наоколо. Чак неудобно да ти стане :oops: Благодаря, момчета :C8.gif
Тръгнахме пак, вече по силистренския път. Асфалтът гладък, хубав, нов, а моята гума продължава да си изпуща. Ех, че нали току-що я смених :01_crazy.gif . Оказа се, че цевката изпущала. Никога не съм имала такъв проблем, но ето, и това ми се случва. Пак Вальо направи някаква магия и спря да изпуща. Хм, след малко пристигаме във Венец! Е как така?! Само 33 км сме карали, а вече сме наполовина на 90 и няколко километровия маршрут. Цъкам, правя сметки, нещо не се връзва... Ами в крайна сметка ще си караме, пък ако дойде малко, ще врътнем един Каспичан, Мадарски конник и чак тогава прибиране.
Маршрутът наобратно минава през редица делиормански селца: Черноглавци, Сини вир, Лятно, Долина, Лиси връх, Войвода, Избул, Върбяне... после Златна нива, Царев брод и Шумен. През селата, вместо да чакаме Gps-a на телефона да зареди, използваме метода "ориентиране по местен жител". Това безотказно работи, а хората са толкова дружелюбни, насочват те с удоволствие, разпитват откъде сме, поздравяват с "добре сте ни дошли", пожелават лек път. Абе страхотни хора, макар и на външен вид за несвикналите може да е леко стряскащо.
За съжаление не се разминахме само с моята гума, а имахме още два инцидента. Първо Black Doberman Down и Милен в бодливата тел. Спомних си за секунди този момент от миналогодишния Тур, но за щастие нямаше чак такива последици. Продължаваме, но това не било последното изпитание за колелото и колоездача. На село Лятно имаме счупена задна ос. Положението е безнадеждно и Доберман-ът минава на вариант "Обади се на приятел". Докато чакаме транспорт, който да прибере счупената ос, хората от селото предлагат да влезем в двора им, за да се скрием от току-що започналия дъжд. Много мило от тяхна страна, възползвахме се веднага. Малко отмина дъждът и отново сме на път, с един колоездач по-малко.
Намаляме темпото надолу, асфалтът вече е доста хлъзгав, трябва да се внимава. За сметка на това минаваме по много живописен маршрут: следват селца, окъпани от пролетен дъжд зелени хълмове, по които пасат кравички и овце. Тук-там някое малко язовирче. Въобще: швейцарските пейзажи ряпа да ядат!
Отминахме непознатите за нас села (за пръв път караме този маршрут) и идваме все по-близо до "цивилизацията": с. Войвода и с. Златна нива, където ни завари големият дъжд! Вали като из ведро, а ние се гушим като врабчета под една стряха на мегдана. Трябва да кажа, че през което и село да минехме, навсякъде ни надушваха местната банда малки колездачи и с удоволствие покарваха малко с нас, цъкайки след колелетата, екипите и каските ни. Някои подвикваха: "Кушия, а?" (състезание, демек) Ами нещо такова: състезание за най-идиотско хоби в дъждовен ден :O01.gif Не направи изключение и с. Златна нива: там малчугани наизлязоха като гъби след дъжда и весело прецапваха реките дъждовна вода. На нас ни оставаха няма и 20 километра до Шумен, а вече бяхме толкова мокри, че и на нас не ни пукаше от локвите. Предложихме на малчуганите да карат с нас до Шумен, а те малко несигурно отказаха. Сигурно са си представили майките си с точилките в ръка ако случайно се осмелят на такъв "подвиг" да идат до Шумен с колело.
Още само 2 баира и сме в Шумен. Е, по тези 2 баира имахме още 2 проблема: верига, заклещена между плочите (която Галин набързо извади с грубата сила на клещите си) и откачената спирачка на Запа (той така и не разбра как е станало). По едно време, след толкова много приключения, вече се съмнявахме дали ще стигнем въобще Шумен. Докато се изчакваме по пътя, прослушах някоя друга череше в мократа трева.
В Шумен също е валяло, има локви. Да си призная, като дете се радвах и нарочно влизах в локвите. Бях доволна, километрите бяха станали около 95, а средната скорост: 23 км/ч. Доста добро темпо като за дълъг маршрут, баирест терен и проливен дъжд. Прибрахме се с нетърпение за топлата баня и студената бира, която очакваше всеки от нас.
Малко снимки от Вальо
Малко снимки от Гальо

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Май 2012 7:26 
Ентусиаст
Ентусиаст

Браво, много добре се е получило. Като ми мине коляното пак ще покарам с вас. Жалко за "ситуациите", които сте имали.(но това пък от своя страна значи повече почивки).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Май 2012 19:39 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Утре имало сбор в Преслав и Валери организира походче до там. Тръгването е в четвъртък (24. май) 9:00 пред Седмиците (РУМ, Водно стопанство, Кейбълтел). Ако има дивдядовчени, те ще бъдат събрани по пътя.
Аз съм обещала да водя сина на манифестация, така че ще се освободя чак следобяд. Ако някой иска да направим по-късна група със същата дестинация, да свирка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Май 2012 11:46 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Втора смяна тръгваме от същото място в 14 часа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Май 2012 19:17 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 26 Апр 2012 14:47
Малее толкова много счупвания не съм си и представял че могат да се случат за един ден.
Малко късно се включвам във форума но ме нямаше 9 дена.
И все пак поне сте се накефили накрая като се сетите за приключенията.
Пък то винаги се случва нещо на тези които правят нещо. Другите дето спят няма какво да им се случи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юни 2012 19:53 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
Утре (02.06) тръгваме в компанията на Търговище в 10:00 от Судентски парк. Маршрут - Плиска, Каспичан, Могила, Кюлевча, Шумен. Нещо като 70 километра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юни 2012 21:56 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Тъй като нямам възможност да се присъединя към вашия маршрут, правя алтернативен по-ранен поход за заети хора. Тръгваме с Zuri в 8:00 на РУМ за обиколка около платото. Дължина: около 40 км. Очаквано прибиране: 10:00, за да могат по-големите ентусиасти да се включат в двата похода :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2012 5:56 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Уикендът идва, не ви виждам да се готвите :O02.gif Не се оправдавайте с домашни задължения, времето или купоните. Време има за всичко, а след каране ще имате още повече енергия :B4.gif
Завчера минах по Йелдъз табия, а вчера: по Орбита. И на двете места беше сухо, тъй като почвите са каменисти и водата се е просмукала надолу. До уинеда ще има повече сухи местенца.
Аз заминавам далеч далеч, чах на вр. Вихрен, стискайте палци не толкова за състезанието, ами да издържа дъъъългия път :O4.gif
Весело изкарване :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2012 7:21 
Ентусиаст
Ентусиаст

Успех! Не само за дългия път!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012 14:14 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 15 Апр 2012 12:05
Здравейте и от мен отново.. Мисля, че състезанието беше повече от успешно за Анелия, резултатите можете да видите сами:
http://marathon.dir.bg/_files/5364425.pdf
Все пак е първа в класирането при жените..Дори може би сме се засекли нейде, тъй като аз бях от пешаците:) Следващото състезание от веригата ще е на 29 юли: Боровец - Мусала

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012 18:39 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Страхотно беше в Пирин! За нас състезанието беше тежко, но още по-тежко беше за вас, пешеходците :M5.gif Вихрен си е много нависоко и си мислех, че за около час ще успея да се кача от хижата до върха, но времето напредна и се задоволих с половината маршрут.
Снимки от мен
И толкова ми хареса, че на 28 и 29-и юли сме отново в Банско :B4.gif Тогава е състезанието Път за никъде. Ако някой от Шумен желае да се включи, имаме 1 място в колата :B4.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2012 0:11 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 15 Апр 2012 12:05
Да, тежинко беше, особено в последните 3 км към върха, истинска стена...Състезанието на 28-ми и 29-ти е само за велосипедисти, нали? На мен не ми допада планинското колоездене, така че май ще се задоволя с бягането само... А случайно да знаеш за подобни мероприятия за шосейки? Аз следя за тези в Бургас и Русе, но засега са в застой и нямам инфо за други.. Ако някой знае, би било много ползотворно да я сподели:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2012 5:40 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Здрасти пак. Можеш да видиш тази тема за състезания по шосейно колоездене. Тази седмица е изкачването на Узана и според мен е интересно.
Но освен този линк, ти препоръчвам да прочетеш и това. С две думи: на състезанията се пускат големи малоумници, които въобще не мислят и не пазят нито себе си, нито другите. А в шосейното, където групата се движи в пелотон и с висока скорост, това може да бъде доста опасно, както си проличава по няколкото последни инцидента. В планинското можеш да се изръсиш, но поне скоростите не са чак толкова големи (на черно карам с до 40 км/ч) и само на равна поляна си позволявам повече: към 50 пък а и да се изръсиш, сам си си виновен, а не друг :lol:
По темата: вчера почивах, а днес вечерта смятам да покарам след като се захлади. Ако има желаещи, да пишат тук или в скайп да се разберем нещичко.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 08 Дек 2019 17:11

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: