ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 13 Ное 2019 8:50

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Зъболекари в Шумен?
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2012 0:54 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
(автор на темата)
Ловец, ще им подържам машините :wink:
Не мие работа ама... от пломба до пломба разликата е огромна, не само каква е по състав ами и процедурите преди обтурацията са от значение. Ако преди окончателното поставяне на пломбата ти я е правил с упойка и си ходил няколко пъти за да ти слага лекарство да се успокои зъба много ясно, че цената ще се качи иначе здравната каса поема ДВЕ манипулации (разбирайте САМО пломба без лечение и тн) и ЕДНО вадене на зъб, като не поема вадения на мъдреци и на счупени зъби или корени.
Макс, никъде няма доказателства, че амалгамата е най-здравата пломба, просто тя е най-старата такава и се е доказала през годините, а причините да се смята за вредна е, че в една от съставките и има живак :wink: Златна пломба НЯМА, златни коронки има и са най-добри (всъщност платинените ще са по-добри ама платинена коронка ще изкара най-много 24 часа в устата на притежателя си :O01.gif ) заради неутралноста на метала и практически невъзможноста за появата на биметализъм.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2012 1:39 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Около Риминито има доста табели за зъболекари ( ако не се лъжа) ; преди имаше във "високите блокове" на пазара ; към края на Иван Александър има зъболекари, зъботехник...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2012 8:28 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 04 Мар 2012 14:43
колкото до Богданов-да, работи много бързо, качествено, и съм доволна, но 2 пломби на 7-годишно дете ми излязоха 50 лв.+отразяване в здравната му книжка

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2012 11:48 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Има доказателства, че е най-здравата пломба. Живак има и вредни са САМО живачните изпарения, които се получават при забъркването на амалгамата от зъболекаря. Вредни са за него, а след това вече втвърдена, живакът е затворен в зъба, няма изпарения и по никакъв начин не вреди на пациента. Ако искате на всеки 3-4 години да сменяте циментови или фотополимерни пломби, моля слагайте си такива. Само че има една подробност, след всяка смяна на изхабена пломба, се налага допълнително дълбаене на зъба и вероятността за засягане на пулпата е неимоверно голяма. Така ми заминаха два нерва само защото бялата циментова пломба се скапа за 3 години и при опитът да бъде сменена с нова, се стигна с машинката до нерва и зъбът загина. За мен е МНОГО важно една пломба да остане на мястото си колкото може по-дълго време, а това при качествена работа могат най-дълго амалгамите! Между 10 и 15 години, чувал съм дори за 20 години трайност. Никоя циментова или фотополимерна пломба не може да издържи толкова години. Имам амалгамени пломби в устата си от 15 години, които не са мръднали. А малкото циментови пломби, които съм имал, са били сменяни през 3-5 години, никоя не издържа повече.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2012 12:03 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 14 Сеп 2009 20:00
Здравейте,преди месец и половина ми сложиха пломба на един зъб, сега ме боли същия ако отида при същия зъболекар не би ли трябвало да важи някаква гаранция на зъбчето.Моля ви за съвети.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2012 12:53 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

(автор на темата)
max написа:
Има доказателства, че е най-здравата пломба. Живак има и вредни са САМО живачните изпарения, които се получават при забъркването на амалгамата от зъболекаря. Вредни са за него, а след това вече втвърдена, живакът е затворен в зъба, няма изпарения и по никакъв начин не вреди на пациента. Ако искате на всеки 3-4 години да сменяте циментови или фотополимерни пломби, моля слагайте си такива. Само че има една подробност, след всяка смяна на изхабена пломба, се налага допълнително дълбаене на зъба и вероятността за засягане на пулпата е неимоверно голяма. Така ми заминаха два нерва само защото бялата циментова пломба се скапа за 3 години и при опитът да бъде сменена с нова, се стигна с машинката до нерва и зъбът загина. За мен е МНОГО важно една пломба да остане на мястото си колкото може по-дълго време, а това при качествена работа могат най-дълго амалгамите! Между 10 и 15 години, чувал съм дори за 20 години трайност. Никоя циментова или фотополимерна пломба не може да издържи толкова години. Имам амалгамени пломби в устата си от 15 години, които не са мръднали. А малкото циментови пломби, които съм имал, са били сменяни през 3-5 години, никоя не издържа повече.

Сменяй зъболекаря :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2012 22:04 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
Да верно кои ги е правил.Аз имам от 5 години три броя фотополимерни грешка нямат.Само в началото минава една две седмици да свикнеш с тях.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2012 22:27 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

(автор на темата)
И все пак индивидуалния човешки фактор не е за подценяване също, колкото хора има на тоя свят толкоз и чешити зъби...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2012 11:59 
Форумен дух
Форумен дух

Постоянно съм при различни зъболекари, така че имам широк спектър на наблюдения. :ROTFL
А фотополимерни пломби не съм имал, щото няма смисъл от тях. Просто съм чел в интернет, че НЕ траят повече от 5 години, говорех че съм имал "случайно" 3-4 бели циментови пломби, от различни зъболекари, които са паднали след няколко години, просто са се развалили, толкова могат да траят и те, не зависи от зъболекаря. Една от причините за нетрайността на циментовите пломби е, че те се свиват с течение на времето и се отлепят от зъба, в цепнатините се развива вторичен кариес. А недостатъкът на фотополимерните пломби е, че не пък се разширяват и могат да сцепят зъба с течение на годините... :A1.gif Пластмасовите пломби пък са токсични. Зъболекарите предпочитат да правят циментови и фотополимерни пломби, в това число и германските, за да се развалят по-бързо и да ходиш да плащаш пари за нови по-често. Така че всеки сам си решава, за мен амалгамата няма алтернатива! :BB07.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2012 12:03 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

(автор на темата)
max написа:
Просто съм чел в интернет, че НЕ траят повече от 5 години,

Браво бе :ROTFL :ROTFL :ROTFL :ROTFL :ROTFL много достоверен източник си намерил хахахахахаха :ROTFL :ROTFL :ROTFL :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2012 13:35 
Форумен дух
Форумен дух

Който последен се смее-най-добре се смее. В интернет има съвсем официални източници, които казват, че фотополимерната пломба има трайност МАКСИМУМ 5 години и никога не може да достигне трайността на амалгамената, която е над 15 години. Отиди и питай който искаш зъболекар и ще ти го потвърди. Дядо ми беше зъболекар, бил е зъболекар и във ВПИ-то в края на 70-те и началото на 80-те години. Дори мен са ме водили там, когато за първи път ми се развалиха зъби през 1979 г., помня че плаках, а той ме вдигаше и сваляше на стола, за да се успокоя. :03_silent.gif Виждал съм и снимки на студентки на стола, а той им прави зъби с машинките. Чудя се кой е снимал този ужас, страхът е изписан на лицата им, годината зад снимките е 1982... Както и да е, покрай това съм изчел много книги по стоматология. Доста от зъболекарите, при които съм си правил зъби, са ме засрещали с въпроса "Бе ти много си знаел, що не вземеш за учиш стоматология и да работиш това, щом още от сега толкова много знаеш за зъбите" Хи хи :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2012 14:29 
Колко да е вредна амалгамата ? Не по-малко вредна от GSM например .Често се използва при по големи пломби или при щифтови изграждания , не само заради цената .Иначе естетическите пломби са фото-полимерни и химически полимери .
Златни пломби има леят се от зъботехник, има дори керамични . Златото се използвало по - често през соца , отколкото сега заради цената . Не обаче заради невъзможността за биметализъм а по - скоро ,заради биологическата му поносимост , иначе сега нямаше да се използват масово хром-никелови и хром-кобалтови сплави . Причината за биметализма е състава на слюнката , която изпълнява ролята в случая на електролит. Корони от чиста платина , както и от чисто злато няма , има от платинени и златни сплави .

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2016 10:15 
БЯГАЙТЕ ОТ Д-Р ЛОЗЕВИ НА РУСКИ ПАМЕТНИК !!! ВМЕСТО ЗЪБ ЩЕ ВИ ИЗВАДЯТ ПАРИТЕ ОТ ДЖОБА. ТЪРГАШИ

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2016 1:22 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Ти не видя ли, че от 3 бона му е климатика! Другият път отиди при някой с Мидеа или Осака, демек е честен - не краде! :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2016 22:16 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Аз и цялото ми семейство препоръчваме д-р Мехмедови. Понякога е мъчно да изтраеш останалите пациенти в чакалнята с претенциите кой индийски или турски сериал искат да гледат, но търпението, докато влезеш в кабинета, си заслужава.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Местите се София- Шумен, Шумен - София?

в Услуги

HamaliMilchev

1

8276

12 Ное 2018 2:12

АА в Шумен

в Общи разговори

Calmness

3