ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 20 Сеп 2019 19:37

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 359 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Ние ги лъжем,че работим,а те ни лъжат,че ни плащат....
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2016 9:07 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Тия неграмотни натрапници ли ще ме изместят??? Дето не са берейт да се интегрират. Германците очакват на работното място да се държиш като тях и ако не го правиш те изритват аут. Тук не е Америка и държиш ли се различно ставаш аутсайдер и те изхвърлят. Тия араби никога няма да станат европейци, никога няма да са конкурентни на немския пазар на труда. Но какво пък социалните помощи до пенсия са им гарантирани от нашите данъци... :evil: благодарение на предателката Меркел!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2016 9:16 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Макс, все забравям да те питам. Защо не си махнеш българското гражданство, видно е, че ти пречи. Живота търпи своите трансформации и ние сме подчинени на тях. Така, че забрави лошата България и живей в света на немската демокрация и бъди истински германец.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2016 11:46 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 18 Май 2009 9:58
Той никога няма да бъде германец, ама и Българин не е...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2016 19:01 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
То голямата екстра да си българин...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2016 21:08 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
Dobo написа:
Макс, все забравям да те питам. Защо не си махнеш българското гражданство, видно е, че ти пречи. Живота търпи своите трансформации и ние сме подчинени на тях. Така, че забрави лошата България и живей в света на немската демокрация и бъди истински германец.

Ти защо се занимаваш с мен? Вече няма станция, 300 лева дето бях дал за нея оги хвърлих ей така на вятъра... и от тайните ти камери от лагера нищо не видях, въпреки обещанията ти да ми дадвш достъп, за да мога да наблюдавам времето. Гледай си скаутите и не се занимавай с мен. Аз германец не искам да ставам, но и никога не съм се чувствал типичен българин. Просто грубите отношения и враждебна среда там ме душаха и беше логично, че ще се махна...
abUser ме познава от дете и знае, че никога не съм се правил на отворен, не съм тормозил никого и съм кротък и сериозен. Просто не съм от този свят, който е в България...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2016 21:39 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
max написа:
Тия неграмотни натрапници ли ще ме изместят??? Дето не са берейт да се интегрират. Германците очакват на работното място да се държиш като тях и ако не го правиш те изритват аут. Тук не е Америка и държиш ли се различно ставаш аутсайдер и те изхвърлят. Тия араби никога няма да станат европейци, никога няма да са конкурентни на немския пазар на труда. Но какво пък социалните помощи до пенсия са им гарантирани от нашите данъци... :evil: благодарение на предателката Меркел!

Виж,
max
, те, германците може да са ги имали тези очаквания за чужденците = досегашни емигранти , но едва ли имат /вече/ думата, когато става дума за бежанци или икономически мигранти. Ще се наложи да свикват с новата ситуация и е въпрос на време пазарът на труда да се промени драстично. Разбира се, че арабите няма да станат европейци, но да не забравяме, че този милион бежанци съвсем не са араби. Нищо чудно утре много принципните германци да не сътворят закони , наредби и правила, според които да се наложи именно на интегрираните емигранти, част от които си ти, да участват активно в интегрирането- обучение и преквалификация на новото преселение..
Винаги можеш да се върнеш към корените си, знаеш:) И няма да ти струва пари..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2016 23:55 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2007 9:58
Те в Германия нещата отиват на гражданска война и на безредици постепенно. Такива мишки като max ще си бчакта като къртици и ше ходят да замезват с пица и безалкохолно на фирмените партита. Но пък в неговата уредена нова държава има доста хора, които хич няма да седят кротко, щото не са плазмодии, обичат си свободата и имат останало достойнство. Викат им нихилисти, напоследък.... ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2016 16:34 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
max написа:
Ти защо се занимаваш с мен? Вече няма станция, 300 лева дето бях дал за нея оги хвърлих ей така на вятъра... и от тайните ти камери от лагера нищо не видях, въпреки обещанията ти да ми дадвш достъп, за да мога да наблюдавам времето. Гледай си скаутите и не се занимавай с мен. Аз германец не искам да ставам, но и никога не съм се чувствал типичен българин. Просто грубите отношения и враждебна среда там ме душаха и беше логично, че ще се махна...
abUser ме познава от дете и знае, че никога не съм се правил на отворен, не съм тормозил никого и съм кротък и сериозен. Просто не съм от този свят, който е в България...

Макс,
ти много странно държание имаш към мен. 300 лв. си дал не на мен а на други хора, аз осигурих достъп, място, ток, смяна на батерии, интернет, поддръжка и 280 лв за UV сензор. Достъп до охранителни камери никога няма да получиш и тебе ти е ясно защо, трябва да си много сбъркан да си представяш, че ще можеш да наблюдаваш охранителните камери в лагера. Ти си имаше достъп до вашата камера.

Относно враждебността: Всичко написано по-горе от тебе и след от мене очевадно показва кой е българин и колко е враждебен към кого. Агресивността ти винаги ме е учудвала при условие, че никой не те е закачал ти се опитваш да бъдеш краен към хората около теб. Всъщност ти тормозиш хората, но явно си представяш тормоза само във физическата му страна. Не, не, тормоза има и друга страна по-лоша и от физическата. Питай татко си за вида на това престъпление!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2016 18:42 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

abUser написа:
То голямата екстра да си българин...

Защо да си Българин трябва да е екстра?
Да си германец екстра ли е?

В контекста превода на "екстра" е "файда" :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2016 19:49 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
Именно. Няма файда да си българин. Немец е доста по-добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2016 7:35 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Не си избираме къде да се родим, но сега е лесно, избираш си какъв да станеш.
Лошото е, че във всичко търсим келепир...
Извън темата/подсказка:
Кой ми ремонтира мнението?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Мар 2016 17:40 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
aliays написа:
Не си избираме къде да се родим, но сега е лесно, избираш си какъв да станеш.
Лошото е, че във всичко търсим келепир...

Не им се работи на днешните млади особено...Но всички очакват 1000 кинта чисто. Дали ги учат в училище?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Мар 2016 7:13 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Малко ли, повечето са така, не искат да работят, пък искат да вземат една шапка пари...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Мар 2016 13:27 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Всъщност ние българите където и да отидем се адаптираме бързо,(а тези които не искат, си вземат куфарите и бързо се връщат) това показва, че сме кадърен народ. Това което ни пречи е, че нямаме реална представа къде сме ние, с ценностите и представите си за света, едва когато се сблъскаме с реалността виждаме точно какви сме. Лошото е, че когато излезлите в чужбина започнат да говорят за ред и задължение, без което няма честен начин за успех, нашенеца не иска и да чуе...Политиците ни нямат намерение да покажат правилният път. На тях и е по лесно да раздават кебапчета и големи обещания, за да спечелят изборите, и след това да харчат чужди пари, като теглят постоянно заеми.След което не е ясно кой, и кога ще ги връща?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 359 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 20 Сеп 2019 19:37

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: