ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 18 Ное 2019 20:39

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 156 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: на риболов-къде и за какво
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2016 19:44 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Внука се запали по риболова и аз понеже трябва да го придружавам и станах пишман въдичар. На първият излет само го снимах. Той улови четири шарана общо четири килограма На вторият излет реших да участвам и хванах един, от общо 6, 6,30 килограма общо. Третият път работата не вървеше, първият шаран два килограмов го хванах чак в 16,30, след това още един и накрая внука и той хвана един, общо 5,60кгр.

Изображениеupload

Изображениезалить картинку на форум

На любителите рибари като мен и препоръчвам платените язовири, където улова е гарантиран. Неудобството е, че накрая рибата си я плащаш, но е идеално място да добиеш опит. Снимките са от язовир Посабина, Попово има страница в Фейзбук. Доста е отдалечено от Шумен, но ако искате да си уловите хубава риба си заслужава. Отбива се от крепоста Калето, действаща историческа крепост от Римко време на излизане от Попова. Собственика не те оставя да си отидеш с празно. Показва ти изпитаният монтаж за язовира, предлага ти типичните захранки, с които храни рибите и стадото от шарани е привлечено на мястото на което ще ловиш. Професионалистите пълнят по една лондра с риба и си вземат колкото пожелаят, останалата я оставят на собственика, който е хвърля в една мрежа в язовира и след това я изкарва на пазара. Уловената риба се заплаща по 4,50 лв. за килограм, а изкарваната на пазара за 5 лв. Един въдичар може да лови с три въдици за което заплаща 3 лв.

Изображение

Изображениеimage uploader

Изображениехостинг изображений

Изображениеimage uploader

До детската площадка има автомат за кафе и закуски.

Асфалтовият път водещ до крепостта свършва и по един каменист път на около 2-3 километра, се отива до язовира, дори и да вали дъжд.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2016 19:25 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Извън темата/подсказка:
Ех, защо не каза по-рано...на път ни е било...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2016 8:23 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Като ходих към Варна малко след Езерово някви хора бяха опънали въдици на някакъв канал.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2016 16:03 
Акварист
Акварист

Мисля утре да отидем на един платен язовир за шарани, но след застудяването не знам дали ще са активни. Моля опитните рибари да ме посъветват, възможно ли е още да се хващат? :M10

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2016 6:07 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 18 Май 2009 9:58
По принцип сега трябва да са активни, и да налитат на по тежка храна, но все пак зависи с какво ги хранят на водоема и на каква стръв са свикнали. Аз бих заложил на торентите, но в никакъв случай не трябва да забравяме да си носим разнообразна стръв. Било то царевична или топчета...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2016 20:15 
Акварист
Акварист

Сварих грухана пшеница тя се превари сложих и царевично брашно за качамак, бисквити, галета , хляб, чубрица, олио, масло, мак, брашно, какао и омесих твърдо тесто. Монтажа ми беше класически с две кукички втори номер и клюп за кюспе. Над клюпа за кюспето имах хранилка(кутийката за сметана в кафето), на дъно. Тръгнахме в осем сутринта, денят преваляше но никакъв резултат. Подхранваме постоянно с тестото без резултат, рибата е яко хранена и не реагира на захранката, смених тактиката . Ловяхме на сладка царевица с няколко увкусявания, с мастика, ракия и натурална. На отсрещният бряг се виждаше постоянни скокове на шарани. Отидох там и от високият бряг видях стада шарани, които се показваха и поемаха въздух. Една дънна преправих на подвижна плавка с хранилка и много внимателно пусках сред стадото. Не след дълго след леко подръпване закачиш един шаран, и понеже нямах кепче, а и брега беше доста висок започнах да го изморявам, докато внука донесе кепа запъхтян, с голям зор го извадихме защото брега беше доста висок. Спретнах една плувка и на внука и той улови още два шарана и пак ме победи. И в осем вечерта рибата беше очистена и сложена във фризера. :M10

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 156 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Червените балони - какво ще стане с тях?

в Политика

The_voice

10

2228

04 Апр 2015 14:39

Какво печелим от дружбата ни с Америка?

в Политика

barbus

41

6365

02 Апр 2015 6:30

Как ви действат рекламите и какво мислите за тях?

в 123

barbus

9

2801

24 Авг 2015 20:03

Какво мислите за спирането на някои влакове?

в Общи разговори

barbus

46

3846

16 Яну 2015 19:14

Нов акумулатор от къде

в Общи разговори

racheto

2

965

02 Авг 2018 14:35

Къде да продам колата?