ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 15 Дек 2018 19:24

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Вело-рали Средна гора 2008
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2008 12:35 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
(автор на темата)
Наредба
ТД "Сърнена гора"
велоклуб "Зарата"

Ви канят на двудневно състезание по планинско колоездене дисциплина вело-рали "Средна Гора - 2008"
1. Време и място:
Състезанието ще се проведе на 11-12.10.2008 г.в околностите на град Ст.Загора.
• Старт - парк "Аязмото" (бариерата посока тенис кортовете - миналогодишният старт).
• Финал - парк "Загорка".
2. Програма:
• Събота 11.10.2008г.
o 08:45-10:15 часа - записване на състезателите и получаване състезателните номера.
o 10:30 часа - старт първи ден.
• Неделя 12.10.2008г.
o 10:00 часа - старт втори ден, хижа "Морулей"
o 14:30-15:00 - награждаване на победителите от двата дена, парк "Загорка"
3. Възрастови групи:
• Юноши 16-18 г.
• Мъже 19-40 г.
• Ветерани 40+ г.
• Жени
4. Изисквания към състезателите:
Всеки участник е длъжен:
• Да участва с изправен велосипед, да ползва каска и ръкавици по време на състезанието.
• Да представи медицинско свидетелство, издадено не по-рано от 3 дни преди състезанието.
6. Класиране и награди:
Класирането е индивидуално по възрастови групи от двата дена от 1 до 3 място. Победителите в отделните групи ще получат медали и предметни награди. Състезателят преминал най-бързо трасето от двата дена получава и купа "Средна гора" 2008.
7. Такса участие и разходи:
Стартовата такса е в размер на 20 лева. В нея са включени нощувка на 11.10.2008 г., вечеря, застраховка злополука за периода на състезанието, и разходите за предвижване личния багаж на състезателите от старта до х.Морулей и обратно до финала. Всички останали разходи са за сметка на клубовете или самите състезатели.
8. Информация:
Трасе с дължина 1ви ден – 43км леко до средно пресечено, 2ри ден – 25км средно до силно пресечено. Kара се по черни пътища, асфалт < 4 км.

Ако някой изявява интерес, да пътуваме заедно, за да разделим транспортните разходи, да се свърже с мен.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Вело-рали Средна гора 2008
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2008 12:43 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2007 15:36
Писах ти Л.С. Хайде запа да повежда младите алкохолици вече и извън границите на нашата община. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2008 13:02 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Малко повече подробности значи да дам щом има интерес. Вело-ралито е аматьорско, но все пак първия ден трасето е 43 км. Не било много трудно, снимки от минали години можете да видите ТУК. Бензинът излиза около 50-60 лв и по колко ще излезе зависи от това колко хора ще сме. Ако има интерес, моля да споделите възможно най-рано, за да поръчам багажник за 3 колелета по интернет и да имам време да го получа. Ако вземем багажника, ще има място за още 2 колелета с техните "шофьори". :B4.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2008 13:42 
Шум в канала
Шум в канала
Аватар

Тук е от: 22 Фев 2008 20:31
50/50 ще идвам. 50/50 ще пътувам с влак.

www.adventura.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2008 18:32 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Инфо за миналата година: класиране, маршрут, снимки...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2008 16:34 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Поръчах багажник за колата. Засега сме Инспектора и аз. Има място за още едно колело и човек.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2008 10:59 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 12 Окт 2008 10:51
здравей!
като ходите по такива походи...търся един колоездач - владимир се казва. преди се е състезавал в Италия, доколкото знам, но сега вече не се занимава професионално. Може би го познаваш? Мисля, че в момента се занимава с някаква транспортна фирма. Можеш ли ти, или някой друг да помогне?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2008 20:55 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

(автор на темата)
Такааа, върнахме се с Инспектора живи и здрави, а това е най-важното!
Това беше едно страхотно изживяване, купонът беше максимален, карането трудно и теренът различен от това, на което съм свикнала. Все пак баирите са си баири и школовката на Запа пролича. Най-силна се оказах нагоре, а надолу ме задминаваха безстрашните мъже. Ама парен каша духа и по надолнищата бях на принципа "Стигни жив". Нещата в хронология: в 6 часа натоварихме новозакупения багажник с колелата върху сапунерката и запрашихме в посока Стара Загора. Към 9:30 пристигнахме и се заехме да търсим старта: Аязмото. Объркахме се леко, но тръгнахме да караме след първата кола, натоварена с колело върху багажник и се озовахме на правилното място. Ето го и него:
Изображение
Регистрирахме се и ни раздадоха номера. Инспекторът получи Номер 1, а аз - номер 13, все хубави номера :). Ето ни и цялото шуменско участие:
Изображение
И стартът:
Изображение
След 3 часа и 53 минути, доста добро време според мен, аз финиширам първия ден на хижа Морулей:
Изображение
Организаторите хубаво изискаха от участниците каска и ръкавици, но ако бяха казали да си вземем шнорхели, щяха да ни направят по-голяма услуга. С други думи, теренът беше много мокър и с огромни локви. Аз като една изискана дама слизах от колелото и си го бутах, за да не се опръскам. Освен локви, по терена имаше много улеи и каманаци. Намираха се и ловци, но инциденти за щастие нямаше. Ето за какво трасе става въпрос:
Изображение Изображение Изображение
Имаше и много красиви гледки, но нямаше време да снимам пък и не носех свестен апарат, тези снимки са от телефона ми и съм ги снимала докато почивам. Трасето беше с дължина 43 км. Като пристигнах ядох най-вкусния боб, хлаб и македонка през живота си :) Вечерта се събрахме в ресторанта на хижата на вечеря и биричка. На маса сме с нашите нови приятели от Варна: Тишо, Евгени и Марти.
Изображение
На другия ден тръгнахме от хижата по различен от миналите години маршрут. Големи баири, голямо бутане, както и стръмни спускания. Радвам се, че не паднах някъде. По едно време се загубихме с една групичка хора, тъй като не видяхме скрита пътека в тревата и не разчетохме правилно маркировката. Това ни костваше спускане, а на връщане пак баир и малко бутане и около половин час загубено време. Теренът беше по-стръмен и труден, но 25 км (без губенето), минахме покрай много красиво място: Сребърно езеро, както и гледката от билото на връх Морулей си заслужаваше дори само те цялото пътуване. И разбира се, финалът:
Изображение
Времето ми беше 2 часа и 48 минути, но както писах, изгубихме се и загубихме време...какво да се прави. Както вече знаете, взех първо място при жените. :B1.gif Е, малка подробност е, че нямаше други жени :A9.gif но да са дошли пък :G8.gif Догодина дано има някоя да ме стимулира, защото друго си е да имаш конкуренция ;). Организаторите все още не са публикували резултатите и крайното класиране в сайта, та не знам в общото класиране на кое място съм, но е някъде между 10-то и 15-то (тъй си мисля поне). Инспекторът е на 16-о място и също много добре се представи! Ето и награждаването:
Изображение
Всичко свърши добре, имам много сладка награда, едни готини ръкавички за каране както и разни други. Медалът вече е подарен на моя син, който го заслужи напълно, все пак седя 2 дни без мама. При мъжете първи стана Тодор и заедно с неговия приятел (не му разбрах името) убиха всичко в мен като представа за каране. Казах им го и лично: но туй не е човешко тяхното! Над 60 км каране в пресечена месност за 3 часа и нещо общо двата дни. Това честно казано не знам как се постига, никога няма и да науча сигурно :) Да им е честито 1-во и 2-ро място при мъжете. Юношите и те се представиха доста добре, както и ветераните. Организаторите от вело-клуб Зарата към ТД Сърнена гора Стара Загора бяха свършили чудесна работа, всичко беше перфектно :B9.gif
Най-специални благодарности разбира се за моят технически екип: Хари. Поради няколко причини: 1. вързва ми се на акъла :N2.gif 2. закара ме до Стара Загора 3. даде ми колелото си 4. изми ми го след първия ден 5. след като се прибрахме смаза и пооправи двете колелета 6. най-вече за моралната подкрепа :L9.gif :L9.gif
Това е, живот и здраве, догодина пак може да се ходи, да се надяваме че ще има поне още един участник още: багажникът се държа здраво за колата и не изгубихме 2-те колелета, така че ще има място и за 3-то. Не пукнахме гуми (за разлика от вело-куб Крива спица, които бяха прекръстени на вело-клуб Спукана гума), нищо не се почупи. Запознахме се с хубави хора, всичките карат колелета :D4.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2008 21:01 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 05 Фев 2007 15:55
Поздравления за отличното представяне и най-вече за волята и упоритостта, която сте показали! :B1.gif
Това може пък да е събитието, което ще накара SecondShoe да ви отдели специално място във форума. :D

Последна промяна hope на 12 Окт 2008 21:04, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2008 21:03 
Шум в канала
Шум в канала
Аватар

Тук е от: 22 Фев 2008 20:31
Браво, Ани!

www.adventura.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2008 21:06 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 05 Сеп 2008 7:00
Браво Ани :) дано догодина имаш конкуренция :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2008 21:09 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 04 Ное 2007 21:43
Чудесна си, Ани :D Само така :B1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2008 21:13 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 17 Дек 2007 23:27
Поздравления за Ани и Инспектора :B1.gif ! Очакваме догодина същото представяне, че и по-добро :wink: !

and the reason is you

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008 6:33 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Поздравления Ани :) :A2.gif :N6.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008 7:55 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 21 Май 2008 11:41
Браво, Ани! Възхищавам ти се! :N1.gif
Браво и на Инспектора! :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
46-то рали ''Стари столици''

в Спорт

varg

3

2673

10 Окт 2015 22:17

45-то рали ''Стари столици''

в Спорт

varg

10

3944