ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 19 Ное 2019 22:09

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Издънки в кухнята
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2007 23:20 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
(автор на темата)
Сещате ли се онези касетки за Тъпанчев? :?: Дето баба му готвила сърми, обаче сбъркала ориза с барута. "Лапнеш сърма гръмне, лапнеш сърма гръмне, обърнайме са на гаубици".
Днес беше моята издънка в кухнята. Обичам да правя пици вкъщи, тъй като тестото става тънко, а плънката дебела, за разлика от купешките. За целта обаче не меся тесто, а купувам готово в найлонова торбичка. Днес направих същото, грабнах една торбичка и си направих пицата. Като я кусах обаче, щях да падна от смях! По-смешна пица не бях яла. тестото, което съм купила е козуначно. По опаковка си приличат с обикновеното много, само дето с едни дребни букви на едното пише "тесто", а на другото: "козун. тесто". И така, ядохме сладка пица :M5.gif, която не е гадна на вкус, просто е смешна!
Вие какви кулинарни издънки имате?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2007 10:09 
Акварист
Акварист
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:44
Веднъж вместо с вино кебапа го направих с ракия. Оказа се после че не съм сбъркал :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2008 20:25 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 03 Дек 2007 15:58
yogle написа:
Веднъж вместо с вино кебапа го направих с ракия. Оказа се после че не съм сбъркал :)

А аз така :D . Че доста обилно го бях поляла :A9.gif .
А ето една изцепка дето цял живот ще я помня. Бях доста малка може би 3 клас -/+ 1 година. И решавам да правя течен шоколад(майка ми правеше навремето и ви казвам ,че е просто фантазия). По рецепта се слага сухо мляко.Обаче в тоя момент в къщи няма.И почвам да мисля какво да правя.Решавам че прясното мляко спокойно може да замести сухото.Гледам в хладилника и прясно мляко няма.Почвам да мисля пак и реших,, че и кисело мляко ще свърши работа само да го поразредя малко да заприлича по гъстота на прясното. Та така направих течен шоколад с айрян вместо сухо мляко.
Така , че в крайна сметка извода е, че много мисля. :E2.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Издънки в кухнята
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2008 22:32 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 10 Фев 2007 9:29
Аз пък тръгнах да правя боб за едни съфорумници (може и да ги познавате), много искаха да го опитат с наденички - обаче пустият боб не се разваря и за 3 часа в тенджарата под налягане. Е форумниците ядоха кебапчета и кИфтета, но много ми се искаше да занеса гювечето пълно с боб и наденички......

Ха, ха - това е истина по-горе. Но иначе един път решихме с колегата да правим "бисквитна торта" на една мацка дето се връща от Италия (и обича най-много бисквитена торта) и сме решили да я изненадаме. Купувам нишесте, мляко (сместа се разбръква, слага се на котлона - крема е готов). Потапяме бисквитите в мляко и редимм - кат крем, кат бисквити, кат крем, кат бисквити ..... след 15 мин готова решавам да я опитам и веднага търча към кофата за боклук да хвърля иначе на вид добре изглеждаща торта и всичко се започва отначало - хайде сега домакините да кажат, ко и липсваше.....????????

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2008 22:52 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 10 Фев 2007 9:29
hope написа:
Захар. Не претендирам да съм домакиня, но все пак. :A4.gif

Аз дълбоко в себе си вярвам, че си доста добра домакиня!!!!! Верно не бяхме сложили захар. Печелиш, кафе...... без захар! :B1.gif :B1.gif :B1.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2008 22:46 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 05 Мар 2008 20:22
Аз пък опитах да правя кекс веднъж... ама забравих да сложа захар. Общо взето се получи нещо като омлет. Всеки от семейството го опита, но само майка ми героично изяде няколко парчета със ягодово сладко. :oops:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2008 12:07 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 11 Май 2007 14:22
Онзи ден си пържих яйца,буфкам вътре кфото има,кренвирш,сирене,кашкавал,маргарин.
И аз супер гладен,цял ден не ял, стана една голяма чиния, и кфо сещам се, че не съм сложил сол, отиам си в стаята и взимам солта.Слагам слагам,да има повече :P седнах да ям....... Аз съм изсипъл 2 шепи захар вътре :A9.gif
След малко аз тичам до магазина,а кучето на хазяите с пълна сила нагъва най-сладкото нещо в живота си :G8.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2008 22:08 
Нов потребител
Нов потребител
Аватар

Тук е от: 05 Мар 2008 20:22
Аз така бях сложила много оцет вместо олио на една салата с домати. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2008 20:25 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Яну 2008 12:17
аз се опитах да правя курабии и си викам що да се мъча да правя няколко и направих една голяма и тя не се опече отвътре разбира се освен това я пекох на скара

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2008 19:54 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Аз една сутрин закусвам филия с чай.Мисля, че в захарницата има захар и си слагам 1 лъжица и разбърквам.Пия 1 глътка и вкуса ми е малко странен.Казах си, че ще е от филията...Преглърнах хапката и пак 1 глътка.Тогава разбрах, че някой е сложил сол в захарницата.Гадост.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2008 23:38 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
Цитат:
...Тогава разбрах, че някой е сложил сол в захарницата.Гадост.

Вместо да се радваш, че не е било "английска сол".. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2008 4:07 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 21 Май 2008 11:41
Винаги съм си признавала, че съм некадърна в кухнята и понеже не се опитвам много-много, нямам и големи издънки, освен тази:
в магазините, особено зимно време продават кестени в секцията при плодовете и ядките. Продавачката ми каза, че не са печени и се пекат във фурна или на жарава. Много ми харесват печените кестени по улиците в Европа, продават ги в малки будки - влакчета и реших да посоля кестените, които купих, и ги пъхнах в предварително нагорещената фурна.
След известно време взривовете започнаха. Звучеше като избухвания на снаряди в печката. Втурнах се да спасявам кестените и измъкнах тавата навън, изгорих си пръстите, вътрешността на печката беше покрита с размазани избухнали кестени. Не само това, ами и след като ги извадих от печката продължиха да гърмят и да се размазват по стените и тавана на кухнята! Не ми беше и хрумвало, че преди да се пекат кестени — трябва да им се направи малък прорез на кръст с нож, иначе гърмят като пуканки, но са много по-големи и правят по-големи поражения!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2008 7:23 
Персона грата
Персона грата

Тук е от: 31 Мар 2007 11:03
По-лесно е да се направят няколко дупчици с топлийка.
Извън темата/подсказка:
Хубава работа!
Не беше ли чувала въпроса: "Кой ще вади горещите кестени от жарта?"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2008 11:17 
Напреднал
Напреднал

Тук е от: 21 Май 2008 11:41
"Кой ще вади горещите кестени от жарта?" :ROTFL
Ето кой:Изображение
Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2010 16:18 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 05 Сеп 2009 10:43
Оня ден съм взел повечко пилешки пържоли и една две се задържали два три дни, та позалепваха така и леко ферментирали на вид бяха та си казах щом Китайците ядат пиле във 17 дневен зародиш и плъхове защо и аз да не опитам.Измих ги няколко пъти със хладка вода изцедих ги на кухненската хартия накълцах ги наситно и поръсих обилно със :Френска горчица,Соев сос,Шарена сол,Подправка за пица,Сол и Лимонов сок.Соса се получи великолепен благодарение на това че съм развалил леко месото открих вълшебна рецепта която споделям със вас.

п.п Сега всеки петък се приготвят пилешки късчета по Китайско френска рецепта. :B4.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 19 Ное 2019 22:09

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: