ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 19 Апр 2019 19:29

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Сервиз за компютърна техника!
МнениеПубликувано на: 07 Окт 2010 22:09 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 11 Сеп 2010 13:57
Да, така е, но всеки знае истината, нали така. :) И бая нагло е за пиратски софтуер да вземеш 50лв. за час и половина работа. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2010 22:25 
Администратор
Аватар

Тук е от: 07 Яну 2007 4:15
Ако някой вземе 50 лв. за продажба на софтуер, който е пиратски това е престъпление. Трудът по инсталирането на софтуер обаче е напълно законен и се заплаща. Грижа на клиента е да мисли за лицензите на въпросния софтуер. Все едно да извикаш някой да ти нареже дървата с моторна резачка и после полицията да го погне него, защото дървата били от незаконна сеч и нямат бележка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2010 8:39 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 11 Сеп 2010 13:57
Нали за това казвам, че хората, които инсталират ОС-а си носят пиратските копия! От това, което би трябвало и това, което е в момента, сещаш се, разликата е голяма.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2010 9:38 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 21:55
Battleman: не е точно така. Никой не чете лицензните споразумения, защото текстовете са твърде дълги, изключително "сухо" написани и твърде често са на чужд език... но все пак има някои интересни неща. Например в много от случаите ти се позволява да си направиш КОПИЕ на носитела с цел да си запачиш оригинала. Естествено само едно копие, което ще се ползва във връзка с издадения му лиценз. Всъщност ако се прочетат всички страни на споразуменията, често се оказва, че физическия носител няма никакво значение. Например има един вид лиценз за MS Windows, който има само едно копие и един ключ, но можеш да изсталираш например 1000 машини с него. Друг лиценз за Windows предоставя правото на разпространение чрез трети страни - издава се фирмен сертификат на ниско ниво (BIOS) - 99% от новите лаптопи с преинсталиран Windows са точно на този принцип. В тоя случай рядко ти предоставят самото физическо копие, но ИМАШ право да си го поискаш по мрежата или на физически носител (срещу $20-на за транспортни и други разходи). Пак за Windows - MicroSoft го разпространяват и по интернет - теглиш си имиджа, плащаш си лиценза, с което ти дават ключ. И всичко е легално. И при игрите е подобно - на практика почти всяка игра може да се закупи по интернет без носител - има няколко големи сайта, които предлагат на практика всички актуални игри. И всичко е легално.

Та по въпроса - напълно нормално е човек, който се занимава с инсталации да си има СОБСТВЕНИ копия на програмите, които инсталира. Но същия този човек не бива да използва собствените си лицензи за тази дейност, както и не бива да заобикаля защитите. С други думи ако клиента си има лицензите, няма проблем да му бъдат инсталирани съответните програми от друг носител :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Дек 2017 15:12 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30
Препоръчайте сервиз за лаптопче което е сравнително ново,обаче му счупих матрицата.
Става въпрос за Prestigio Smartbook.
Без този на голямата БИЛЛА,че са измамници.

- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Дек 2017 18:36 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2007 15:36
А защо са измамници тези в Билата? Ходил съм веднъж там, но само за да им продам стария си лаптоп, не за да ремонтирам нещо. Не изглеждаха много читави наистина де, едва ли не като услуга представиха това, че ми купуват лаптопа, но питам, за да знам да не ходя, ако ми се наложи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Дек 2017 9:11 
Модератор
Модератор
Аватар

InspectorGadjet написа:
А защо са измамници тези в Билата? Ходил съм веднъж там, но само за да им продам стария си лаптоп, не за да ремонтирам нещо. Не изглеждаха много читави наистина де, едва ли не като услуга представиха това, че ми купуват лаптопа, но питам, за да знам да не ходя, ако ми се наложи.

Веднага отговарям.

Лятото си купих един лаптоп,но беше за преинсталация.Занесох им го,казаха добре е всичко му е наред преинсталирали сме го готов е. Наистина работеше добре,докато беше в мен. Викам си,тези си разбират от работата ако ми се наложи,пак при тях.
Така и стана,взех един лаптоп който беше с уиндолс 10,и както работи поиска да се обнови нещо и край,заби и до там.
Приятелката ми го занесе,понеже аз нямаше как,обяснила е какво е станало и че друг път сме карали там компютри да ни правят и те казали да сетихме се за кой става въпрос ще видим какво може да направим.
След 2 часа ми звънят и ми казват,че на лаптопа харда е с 95% лоши сектори ?!
Аз им отговарям че това няма как да стане той си бачкаше добре до снощи.
Не ние го проверихме,трябва да се смени.
Ремонта ще ти излезе 160-180 лв с ссд хард.
Викам не искам да го правите,ще си го взема.
Взимам го и го нося директно на един мой познат,който е доста на ТИ с компютрите,но няма време понеже бачка на няколко места. Помолих го поне да ми каже дали харда е здрав или не,а когато има време да го преинсталира.
Оставих му го и след 30 минути ми се обажда и казва:
Лаптопа е перфектен,иска преинсталация,засекли са уиндолса.
Питам го,харда как е той вика има около 5 % лоши сектори,но ще ги заобиколя ли нещо такова.
Преинсталира го и до ден днешен компютъра си бачка повече от доволно.
Казах им после понеже се засичаме,и им обясних че така така харда е здрав и т.н,те ме гледаха като очудени.

Просто не си губете времето с тях,явно първите пъти правят всичко както трябва,после почват да товарят клиента с части и ремонти които не трябва да се правят. :G1.gif :G1.gif :G1.gif

- Програмиране

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2017 0:02 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 03 Фев 2009 16:53
Ceko написа:
Препоръчайте сервиз за лаптопче което е сравнително ново,обаче му счупих матрицата.
Става въпрос за Prestigio Smartbook.
Без този на голямата БИЛЛА,че са измамници.

Наско Занков

ул. Цар Освободител 61, Търговия и ремонт на компютри.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2018 9:05 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 29 Яну 2007 13:53
Смяната на матрицата изобщо не е трудна, поръчваш си една работеща нова/втора употреба за твоя модел, разглобяваш сменяш и сглобяваш много философия няма, само бъди внимателен при разглобяването и сглобяването, винаги може да се конслултираш с с гугъл/youtube (dissasembly модела на лаптопа), има много клипове, страници и други спомагателни средства.Иначе мога да те свържа и с познат който ще ти оправи проблема.Аз нямам време да се занимавам със странични неща иначе бих ти помогнал.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2018 9:38 
Модератор
Модератор
Аватар

Проблема е,че немога да намеря матрица. А и нямам много време за подобни дейности. Иначе съм сменял само че на голям лаптоп.
Пиши на ЛС за твоя познат.

- Програмиране

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Готина компютърна фирма за ремонт на лаптоп.

в Хардуер и софтуер

Тони 86

2

1242

21 Сеп 2015 8:59

Курс Обща компютърна грамотност за деца и възрастни хора

в Услуги

borsaplazma

2

1125

10 Мар 2015 10:11

Препоръчайте ми сервиз

в Градски въпроси

yogle

7

1930

01 Авг 2016 18:21

Препоръчайте сервиз за ауспуси

в Хора, пътища, автомобили

en4o_gorilkov

0

329

02 Окт 2018 11:35

Компютърни услуги-сервиз

в Услуги

Светослав

0

630

25 Апр 2014 14:46

Сервиз за смяна на масло

в Хора, пътища, автомобили

jyulio

8

1619

15 Яну 2016 10:20

Предлагам работа в магазин и сервиз за ел. уреди

в Работа, фирми, клиенти, магазини, недвижими имоти...

vahag

3

2235

21 Ное 2014 12:43

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 19 Апр 2019 19:29

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: