ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Юни 2021 8:20

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Автоматична метеостанция Шуменско плато
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2016 20:43 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
(автор на темата)
Веднага мога да извадя пари за цяла станция за платото като знам, че ще има кой да я обслужва и ако знам, че няма да прекъсва през ден. Но повярвай ми, не съм убеден че има гаранция че ще работи. Не искам още веднъж да заровя пари.
Имам и IP камера, бях я купил точно за платото. Въртяща се. Стои вкъщи при родителите ми опакована от години... Беше обещал, че ще сложиш камери и ще ми дадеш достъп, но не ми даде. Ако ти дам тази, ще я пуснеш ли онлайн?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2016 9:15 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Макс,
разбирам твоето желание, но по-добре да няма метеостанция и камера. Ние ще се справим с този проблем, но сега не ни е приоритет. Камери и в момента има в скаутския център, но достъп до охранителната система няма как да ти предоставя. Камерата за общодостъпно гледане няма да бъде част от охраната. Така, че краткия отговор - не няма да я пусна.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2016 17:13 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Толкова ли няма някое дърво край оградата, с изглед към някоя поляна или нещо такова? Да няма метеостанция, но вие ще се справите не е ли нещо като "не искаме да работим с теб"? И още един въпрос - да няма нещо, което е в полза на обществото не е ли лоша политика от един политик ( народен представител ) ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2016 17:54 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Ловец, Макс, няма как камера да снима малолетни/непълнолетни извън разрешените обществени места. Сниманите частни собственици са си в правото. Или пълнолетни без да са дали разрешение да ги снимат. Неслучайно гугъл стрейт вю крият вече всички лица, автомобилни номера, рекламни табели и т.н. Опитват се, де 3:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2016 18:19 
Форумен дух
Форумен дух

(автор на темата)
Добо, прекрасно знам, че нито камера ще пуснеш, нито станция ще купиш някога. От години си говориш, че ще пуснеш собствена станция, но само така си приказваш. Не са парите проблема, а нежеланието ти там да има метростанция. Една станция струва 150 лева, всеки може да ги извади, но не е в това проблема и ти го знаеш.
Колкото до камера, на балкона в Добруджанския си имам камера, ченгетата знаят за нея даже са идвали да ровят в архива й когато е станала кражба в задния блок. Така че камерите не само, че не са забранени, ами са и полезни за идентификация и хващане на крадци.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2016 8:09 
<5™
<5™

Макс,
или ми се подиграваш или си изключителен егоцентрик. Силно залагам на второто.

През цялото време обясняваш каква инвестиция си направил пък то се оказа по твоите думи, че било едва 150 лв. На всичкото отгоре и други хора са помагали да се съберат тези 150 лв. Голяма инвестиция си направил в тази станция. Ами то само нашите 250 лв за датчика са повече от цялото ти прословуто инвестиране. Винаги съм бил много доверчив ама чак толкова не знаех, че лъжете ... Ако сложим всичките комплекти батерии и 200 метра кабел FTP + силов нашата инвестиция става двойна на вашата.

За камерите пък - казах, че аз няма да ти достъп до охранителните камери на лагера защото не те знам за какво ще използваш видео материалите. Като гледам как ме оплюваш и без вина ме изкарваш виновен. Забрави! Метеостанция ще има, когато е приоритет. Преди нея има много други неща по-важни и най-вече много наложителни.

Кзинт, правилно си обяснил!

Ловец, мисля, че правя достатъчно много в полза на обществото и не само като "народен представител". Така, че изобщо не ме интересува формалния ми избор за някакъв. Накратко избран съм от 11-12 месеца, а работя с години преди това.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2016 14:23 
Форумен дух
Форумен дух

(автор на темата)
Не ме разбра. Станцията сега струва 150 лева, преди струваше 250 лева. Но като се включат и 120 лева за метеоклетка, отделно 200 лева за стълб за клетката, за акумулатор, за камера сумата става друга. Аз съм дал около 250-300 лева, другите са давали по 15-30 лева няколко човека. Само дребни суми. Твоят соларен датчик не съм го искал, ти си си решил да го имаш и си го купил, на мен не ми е трябвал и не е уместно да се гордееш с него сега. Това, че си давал труд, отделял от времето си да оправяш прекъсвания и си плащал ток го оценявам. А за интернета доколкото беше казал е дарение за скаутите и не го плащаш... Така че.
Не ми харесва собственическото чувство, с което говориш за платото и скаутите. Като че ли този лагер ти принадлежи лично и като че ли си единствен собственик на платото и на другите не е позволено да имат претенции...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2016 7:49 
<5™
<5™

Знам много добре кой, какво е платил. Точно затова те провокираш да обясниш в детайли а не да говориш неща, които са откровена лъжа и по този начин да подвеждаш широката публика. И колко стана общата цена, Макс?

Както казах си прекалено егоцентричен човек за да успееш да разбереш и на половина от това, което съм написал по-горе. Разбира се твоята гледна точка не може да бъде променена защото Ти си взел решение. И дано не се чудиш защо махнах Твоята метеостанция, но ако все пак имаш неясноти - прочети горното си мнение и се сети за другия егоцентрик - Сашо, с който трябваше уж да работя. Психическите проблеми се решават другаде, а не при мен. Не психиатър.

Относно това как говоря ще ти го кажа само един път. Забележки по моя труд може да ми правиш тогава, когато направиш поне 1/100 от това, което аз правя за платото и децата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2016 14:09 
Форумен дух
Форумен дух

(автор на темата)
Може много неща да правиш за децата съм го оценявал винаги, но това няма нищо общо с темата тук и мен не ме интересува. Не е нужно да ми доказваш колко си велик. Не е необходимо.
Но ти за втори път ме обвини в егоцентризъм. Първия път се въздържах и не ти отвърнах. Но сега вече ме провокира и ще си получиш каквото заслужаваш. Егоцентрикът си ти, това ми беше ясно още от самото начало. Не ми беше приятно да общувам с теб въобще, но заради интереса ми Шуменското плато да има метостанция се насилвах вътрешно да общувам поне на минимум с теб. Ти си мачо тип, който просто гази всичко по пътя си. Не харесвам такива хора, а в България е пълно с такива като теб. Ти нямаш емпатия, не можеш да погледнеш по гъвкав начин, ти си праволинеен и егоцентричен. Ето защо не можа да издържиш на Сашо. Понеже той прилича на теб. Две егота като скали се сблъскаха и резултатът е печално известен на аудиторията.
Не търси вината винаги у другите, а се опитай да погледнеш и в себе си.
Неслучайно когато Огнян Пейчев преди години ми сподели, че не си хубав човек, че станцията не е в правилните ръце и че трябва да те избягвам, това ме смути. Сега разбрах, че е бил прав...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2016 14:43 
<5™
<5™

И как те смачках? Като свърших цялата работа ли? Вярно е, че газя всичко по пътя си, но лошите неща. Не пропускам и се връщам ако не съм успял от първия път.

Правя много не само за децата, но това не е важно. Важното е, че се появяваш и започваш да се опитваш да ме провокираш и обвиняваш все едно съм 3-ти клас. Обаче, Макс, такива като тебе съм виждал много и ще продължавам да вижда, вие не ми пречите. Смешни сте ми.

За Сашо какво да ти кажа. Чиновник на държавна работа, който по цял няма какво да прави и се прави на велик. Нямаше нужда да му издържам, просто подобни хора, които целия си живот са чакали на чужд гръб не ме интересуват. Аз следвам моите цели и нямам време да се занимавам с луди, сбъркани и други.

За Огнян Пейчев какво да кажа не знам. Не може всички да ме обичат щеше да е много странно ... :)

Макс, ако продължаваш да се опитваш да ме ядосаш, ще ви пратя сметката на вашата гилдия да възстановите разходите за издръжката на централа докато беше при нас.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2016 7:39 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30
Извън темата/подсказка:
Ако е за този Сашо,който си мисля :ROTFL :ROTFL :ROTFL наистина е доста трудно да се работи с него. :G8.gif :G8.gif и определено не е разбирач,за какъвто се има. Знам как два дена се чуди един компютър какво му има,а трябваше просто да се преинсталира,и това в държавно учреждение.

- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2016 19:23 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
Интересен казус.

Наистина е добре да има станция, но max, ако помислиш малко, сам ще се убедиш, че естеството на лагера автоматично изключва опциите не само за публични камери, но и въобще за външни хора.
Не съм много наясно точно какви са ви били отношенията, но презентацията, до колкото я помня, въобще не ми харесваше. На първо място работеше някакъв леко казано "дървен" софтуер, като непонятно за мен бяхте свързали станциите в някакъв клъстер, с което зависимостите и проблемите се увеличават. Но най-лошото е, че ставаш зависим към определен софтуер и поддръжка, а аз от моята гледна точка на IT трудно го приемам. Естествено от централи и въобще от време нищо не разбирам, но при желание - може да се направи доста в насока организация на данните и софтуер за презентацията им. Дори не мисля, че за целта ще е нужен компютър, който да комуникира със станцията (вероятно ще има варианти за много по-елегантни изпълнения), а до колкото разбирам точно той е бил най-проблемното звено в отношенията.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Юни 2021 8:20

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: