ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 15 Юни 2021 5:48

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Автоматична метеостанция Шуменско плато
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013 19:20 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
(автор на темата)
От 1 седмица е пусната нова автоматична метеостанция в Шуменско. Тя е в сърцето на Лудогорието в село Байково. Кметът се оказа отзивчив и изпълни изискванията ни, ето защо станцията е вече факт. Интересно е да се сравняват с платото. Байково е почти на същата надморска височина, на 400 м. Само че то е в негативна релефна форма, наоколо има баири и нощем изстива доста силно, а платото остава топло нощем. А денем температурите в двете станции са почти еднакви и по-ниски от тези в Шумен и другите низини.

Линка с онлайн данни от станция Байково, има и камера http://www.stringmeteo.com/stations/baykovo/index.html

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2013 22:09 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 28 Яну 2007 19:54
Поздравления за поредната инициатива!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2013 11:21 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30
Max,защо сайта metshumen не работи?!Или само при мен нещо има бъг от сигурно 2 месеца.

- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2013 17:32 
Форумен дух
Форумен дух

(автор на темата)
На този линк си работи https://sites.google.com/site/metshumen/

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2013 17:35 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30
В моя телевизор нещо има грешка,мерси.

- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2014 17:36 
Форумен дух
Форумен дух

(автор на темата)
Зимата се върна, платото в момента :wink:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2014 23:27 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 20 Май 2010 19:47
Здравейте , какво става с тази метео танция не работи явно или има проблем с връзката, данните са замръзнали от месец септември?

В Русия живеят руснаци. Всяко малцинство, независимо от къде е, което иска да живее, работи и яде в Русия трябва да говори руски език и трябва да уважава и спазва руските закони. . Русия не се нуждае от малцинствата. Малцинствата се нуждаят от Русия.Путин

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2014 17:29 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
Да, има проблеми и ще им търсим решението. Прекалено много проблеми ни създава поддръжката, но измислим нещо. По неясна причина изгарят част от захранванията за рутери и т.н. Не са много скъпи, но са много на брой. След последното гърмене на високото напрежение горе из платото и нямането на една седмица на ток ни отидоха почти всички захранвания. Възстановяваме част от тях там където има видео наблюдение и не сме стигнало до метео станцията. Ще й търсим по-друго място.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2016 12:40 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Има ли вече решение на проблемите от преди, вече почти 2 години? Колко пари са нужни, за да заработи пак, но и да не се повтарят старите проблеми?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2016 20:30 
<5™
<5™

Метеостанцията е махната защото не ни понася подобно партньорство. Когато имаме възможност ще купим и поставим наша метеостанция, но не е приоритет за тази година. Много вероятно е догодина да направим кампания за набиране на средства да закупим станция. Интернет и преди е имало, както проблеми със него, но това е нормално като се има предвид от къде и как. Вече има възможност за 3G така, че когато намерим финанси ще има една линия интернет и една резерва. Проблемите с тока ще потърсим как да оправим защото когато има авария в този район се поправя трудно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2016 9:06 
Форумен дух
Форумен дух

(автор на темата)
Същата станция, също финансирана изцяло от мен има и си работи в шуменското село Байково. Вече от 2 г. и няма проблеми с комуникацията...
http://www.stringmeteo.com/stations/baykovo/index.html
А на Шуменското плато и така си има работеща от години камера и станция за превадане на температури и вятър. Благодарение на парапланеристите.
https://stavl.com/meteo2/

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2016 11:37 
<5™
<5™

Ами ти си богат Макс, можеш да си позволиш всичко. Ние не можем и затова търсим други възможности. В твоята станция и ние сме инвестирали ама живи здрави да сте. Нито си търсим, нито обвиняваме някой.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2016 13:38 
Форумен дух
Форумен дух

(автор на темата)
Ами станцията беш там, финансирана и монтирана в двора на скаутите. Защо просто не възложи на някой друг да оправя засечките софтуерно като не ти харесва Сашо, а направо изхвърли цялата станция, която до голяма степен беше платена с мои пари?... По този начин аз все едно хвърлих тези пари на боклука, защото след като ти я отказа тя отиде в друг район, който не ме интересува метеорологично. А сега говориш, че няма пари. Имаше готова станция монтирана можеше да се поддържа без Сашо и нямаше да има проблеми... Не си последователен.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2016 13:56 
<5™
<5™

Макс, не се заяждай с мен. Много добре знаеш колко компромиса съм направил за да я има тази станция и също добре знаеш, че сме платили над 250 лв. за UV радиация и т.н. ( забравих как се казваше този датчик точно) да не коментирам колко пъти сме сменяли комплекти с батерии и т.н. Ние сме плащали пари за да има станция, но няма да търпим поведение на откачен човек да ми обяснява какво е станало и какво не е станало. Пример мога да ти дам. Ненормалника ме направи луд цяла седмица докато се повярва, че е изгоряло захранването на компютъра, да не споделям колко пъти сменях батерии защото Той виждал, че трябва да се сменят и после пак не се оправяха нещата. Сигурно е Велик майстор оправяч на метеостанции ама е пълен кретен и за разлика от другите хора, аз не съм човека дето ще го изтрая и да му слушам как се пуска компютър, как се изгася екран и т.н.

Поне 10 пъти ти казах на теб и на другото момче ( забравих му вече името), че искам нормален човек да контролира проблемите със софтуера ... Макс, всеки човек има граница на търпимостта, а повярвай моята е много ниска.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ..: Автоматична метеостанция Шуменско плато
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2016 15:21 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
max написа:
...
А на Шуменското плато и така си има работеща от години камера и станция за превадане на температури и вятър. Благодарение на парапланеристите.
https://stavl.com/meteo2/

Къде точно показва температурата?
Dobo и max, надявам се да направите компромис за доброто на шуменци и да опитате още веднъж да поставите система за събиране на данни с потребителски интерфейс. Очевидно досегашната е давала дефекти. Добо ще организира дарителска акция и се надявам да закупи система от ново поколение, отчитайки дефектите на старата. Макс може добре да разчита данните и ще е много полезен за прогнозиране на времето в следващ период. Партньорство, в което никой не казва на другият как да си върши работата. Успех!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 15 Юни 2021 5:48

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: