ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 15 Юни 2021 6:13

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Колко струва една спортна площадка?
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2008 12:10 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 14 Мар 2008 10:05
(автор на темата)
Колко струва една спортна площадка? Става дума за новооткритата спортна площадка в двора на бившето спортно. Да площадката е хубава, но как може да се приеме за истина, че струва 100 000 лв.!!!!! Тая директорка май е понапълнила и собствения си джоб заедно с дружката си Добрев? До кога ще търпим с чужди пари някой да се облагодетелства и да си прави пиар??!!!! Мисля, че трябва една финансова (публична) проверка да видим как 50 кубика бетон и 50 метра мрежа струват 100 000лв.??? Споделете мнения:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Колко струва една спортна площадка?
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2008 12:17 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 05 Фев 2007 15:55
Мда, ако има доза истина в това, което твърдиш, става интересно. Затова ако можеш дай някакви конкретни данни - сума на проекта, начин на избор на фирма-изпълнител, извършени дейности и т.н. Тогава може някой компетентен да определи реалната стойност на площадката.
И все пак 100 000 (сто хиляди) са си сто хиляди. Не звучи правдоподобно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2008 13:22 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 28 Яну 2007 19:54
В момента строителството от всякъкъв тип е доста скъпо, така. че 100 000 лв не са толкова много, все пак зависи и какво е направено /в моента имам пряк поглед върху няколко строителни обекта/. Както каза hope "Тогава може някой компетентен да определи реалната стойност на площадката". Само един пример: преди 3 години от мои познати беше направена детста полощадка около 300-350 квадрата, с люлка, пързалка, пясъчник и няколко пейки стойноста и възлизаше на почти 20 000лв.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2008 23:56 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 10:07
И все пак си мисля, че с похарчените средства, можеха да бъдат построени цели две площадки ... :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2008 0:48 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 29 Ное 2007 23:10
Да, с удоволствие ще споделя мнение - селското изражение личи от въпроса и квалификациите :? Би ли споделил евтина хубост? Чии пиар гониш?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2008 10:04 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 26 Яну 2008 23:48
Спортната площадка е с изкуствена настилка, която е доста скъпа - не е точно от типа детска площадка с люлки и пейки или 50 кубика бетон с 50 метра мрежа ;)
Игрището е изградено по програма на МОН и е за футбол, баскетбол и волейбол. При сегашните цени не се и съмнявам, че е струвала 100 000 лв, макар и на мен тази сума да ми изглежда висока, чувайки думата площадка :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2008 11:51 
Опитен
Опитен
Аватар

(автор на темата)
Не знам колко е скъпа изкуствената настилка, само знам, че Славия, Левски и други футболни отбори направиха такива игрища и то големи колкото нормално футболно игрище и с много по добра настилка за по 200 000 лв.Нямам доказателства, но пък като гледам какво е направено продължавам да не вярвам, че тази площадка струва 100 000лв:))...пък било то и за волейбол, баскетбол(без кошове) :lol: :lol: ,ханбал и др.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2008 15:02 
Опитен
Опитен
Аватар

Днес минах да погледна настилката, че говорех малко на изуст :) /незнаех дали е акрилна или друга ../. След кратка справка в интернет видях, че този тип настилка варира от 32 лв до 80 лв за квадратен метър /цените са в зависимост от това дали имаш подготвено място за поставяне, фирма вносител и пр./
Така, че както и да го смятах, дори при най-скъпия вариант сметките ми сочат около 60 000 лв., но все пак аз не разбирам много от тия неща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2008 19:31 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2007 15:36
Машала , комуняги и турци се разпореждат с нашите пари както си искат били те от данъци или еврофондове.Докато семейните фирмички на матрьошките и обръчите на амет изпълняват държавните поръчки ще се озъбваме всеки път.Типичните примери са царската болница за 2131238128312835 милиона , с парите за която можеха да се построят 100 , както и магистралите , чийто цена за километър е сигурно най-високата в Европа.Особено много се кефя когато общините плащат яко хилядарки за 1 брой легнал полицаи или светофар.Мързи ме да изброявам нататък.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2008 9:35 
Опитен
Опитен

Тук е от: 05 Ное 2007 16:53
Дааааа здраво някой се е налапал/а, от тази площадка, според мен струва не повече от 50-60 000 лв.Само, че не са виновни тези които са се налапали, а тези които си мълчим и си траем, защото тук си дрънкаме, ама си е глас в пустиня.....трябва да се предизвика според мен финансова ревизия и тогава ще разберем дали наистина струва 1000 лв. кв. метър!!!!!(ново строителство до ключ 400-500 евро кв. метър), защото площадката е не повече от 100 кв.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2008 11:36 
Ветеран
Ветеран

Тук е от: 28 Яну 2007 19:54
@stoianov само да поясня колко е един квадратен метър: това е площта, която заема квадрат със страна 1метър.
Не искам да съм защитник на тези, които са правили площадката но все пак: за да се нанесе такава настилка е необходимо да се излее бетонна плоча с дебелина 15-20см, за да не се напука самата, трябва да се положи мрежа от арматура със 7-9 мм сечение /за справка 1 тон арматура струва около 1500лв/ и върху плочата се поставя посочената настилка, която както сте посочили струва не малко /аз лично не знам колко/. Мрежата за ограждение се продава на килограм около 6-7лв, един кубик бетон струва около 100 лева това е цената без полагането му. За да се построи една площадка независимо къде и от кого е нужен проект с един куп разрешителни ако всичко това се извършва от лицензирана фирма струва около 22-25 лв/кв.метър. Това е което се вижда на пръв поглед. Всеки може да си направи калкулациите сам.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2008 23:24 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 20 Мар 2008 23:06
Лично мое мнение е че сумата от 100 000 лева е абсурдна за площадка с размер не повече от 100 квадратни метра :shock: Ученик съм от така нареченото от вас "бивше спортно училище" и за наше разочарование (учениците от СОУ "Йоан Екзарх Български") все още нямаме достъп до това игрище :evil:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008 14:50 
Опитен
Опитен
Аватар

(автор на темата)
:)Може и да имате някога това щастие да спортувате на тази площадка, но ще е след като надутата ви директорка се снима поне още 3-4 пъти по ТВ-то и затова я пази новичка:)))Пък за цената не се учудвай, на всеки му е ясно, че не струва 100000 лв., ама пък комисионните вече са разпределени ;)

P.S.Може и кошове за баскет да ви сложат.......да изхарчат още 7-8000 лв., но има спор май за цената:)))))малко им се виждала:))))

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008 15:57 
Опитен
Опитен
Аватар

Абе според мен е над 15х30 м - което далеч надхвърля 100 м2 ... но иначе и моето мнение е, че са усукали някой лев :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2008 21:18 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 20 Мар 2008 23:06
Спор няма - усукали са и то не малко пари ... Относно това дали някой ден ще имаме щастието да спортуваме на игрището - отдавна сме загубили всякаква надежда :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Колко гаден е живота

в Градски въпроси

lirexbg

1

1964

04 Окт 2016 16:15

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 15 Юни 2021 6:13

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми