ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 15 Юни 2021 6:09

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: За градската градина, гаргите и бойните прашки
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2008 21:57 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 27 Яну 2008 15:23
Проблем са ви гаргите :N2.gif ?А дали вие не сте проблем за гаргите :G8.gif ?
Какво ще кажете да намалим популацията на Homo Sapiens (разумен човек :A9.gif ) до 1\10 от сегашната? Тогава може би няма да си пречим взаимно?С какво един човек е по от една гарга?С мисленето?Глупости!!!Докато някой биологичен вид се мисли за "висш" и продължава да унищожава собствената си среда :G5.gif :L4.gif !!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2008 11:19 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2007 23:28
Ние сме по-висши от гаргите по същата логика, по която САЩ са по-висши от Ирак например - а именно, ние си имаме прашки, а те си нямат. При това задниците, на които се обуват, са по-красиви от иракските. Чакай, забърках се, за други прашки говоря. Майтапа настрани, аз предлагам да ги кастрираме - не гаргите, въпреки че и това не е лоша идея, а кмета, общинските съветници, депутатите, министрите, президента, а също и кмета на София. Нашето положение няма да се подобри осезаемо, гаргите ще продължат да грачат, но след няколко поколения, когато уродите няма да имат потомство, и генофонда се поизчисти, ако имаме късмет, може да се намери някой, който и да реши проблема с гаргите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2008 19:53 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
Аз проблеми с гаргите в градската нямам - даже ме кефят гадинките. :A2.gif
Пък ако ме осере някоя и аз ще я насера. :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2008 14:09 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 19 Юли 2007 19:25
И аз мога да се оплача от тея гарги.Живея близо до градската и май вече започнах да свиквам с постоянното грачене, но то е малкия проблем.Имаме малко детенце у нас и често го извежаме на разходка в градската градина.Вече няколко пъти се случва да ни "наакат лошите черни птички" както казва малката.Явно сега им растат и малките на тея гарги, защото вчера на земята беше паднало бебе гарга което неможеше да лети и само врякаше.Едно детенце го видя и се засили към него (интересно му е на детето) и докато родителите му се бяха загледали на някаде то стигна до бебето гарга при което от горе започнаха да се спускат големи гарги заплашително към малкото дете, добре че баща му бързо реагира и го взе.
Още нещо което много ме дразни е че тея гарги се върят около градската и осират всичко. Колите за 2 дена стават на големи бели петна и по-лошото е, че (както каза някой по-горе в темата) тея "акота" са някакви токсични и след като се измие от колата пак има петно като окислено на самата боя.Оправя се със шлайф паста но да не се отклонявам от темата. Не съм против птиците но тези са прекалено много на неправилното място.
Надявам се нашите управници да вземат мерки.
П.С. Утре си вземам въздушната пушка от село :G5.gif
;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Май 2008 16:55 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Големи ловци се извъдихте всички бе ...
Според мен най-добре ще е да се направят стрехи , навеси ... а бе не знам как се казват тези неща ... Както е на пазара . Такива неща да се сложат само над пътеките , а в градинките хората да влизат на собствена отговорност.

Някой може да направи проект , както тези тримата със скейт-парка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Май 2008 20:09 
12 inch
Аватар

Тук е от: 19 Сеп 2007 13:53
Ето го и моето предложение:Да "излекуваме" проблема със силна музика
http://youtube.com/watch?v=-ws90u2f8Ss

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Май 2008 3:37 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
А сега. Гадинките виновни.
Все подминавам тази тема.
Не ми се изясни за какъв тип прашки намеква авторът/авторката :M8.gif Battle sling?? Manowar ще трябва да обогатят лириката си.
Та бедните гадинки... Серяли.
Еврибари дует :G8.gif
Навремето в Шумен имаше само един гларус и точно той ми насра парадната казармена униформа отгоре до долу. Точно в събота преди отпуск. Не тръгнах да го трепя обаче, щото серял от полет, а не кацал предварително.
За мен това е повече въпрос на поглед. Едно такова същество е повече интересно, отколкото досадно, или както се казваше там грозно, гадно...
Че си защитават малките и искат да те уплашат при подобна ситуация е факт. Дори и врабчетата го правят. И вие ще го направите.
Понякога минавам през Градската, точно за да се поравдам на гадинките.

Стига засега с това. Хванете едно такова същество и го убийте, докато го гледате. Знаете ли какъв е цветът на очите им? Ако не, в този случай ще го запомните.
Все още помня как едно момче от нашия блок размаза едно гардже /чавка/ с 2 тротоарни блокчета.
Помня и първата си точна стрелба с прашка и голямата ми изненада, че птичето е мъртво.

Лайната им били токсични... В природата има място за тях. Дори са полезни.
Ако ви се струват много, броят им е точно толкова, колкото го налага Дарвиновата теория.
Хайде да не убием всичко, което ни дразни щото... Дето викаше един познат - "Бедна тий фантазията" :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Май 2008 8:17 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 14 Яну 2007 19:11
Да внесем искане в общината да им се направи специално място за акане. Ако не - ГЛОБИ.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Май 2008 8:19 
.
Аватар

Тук е от: 19 Фев 2007 7:18
Токсични и вредни са не екскрементите им, а само човешката глупост и алчност за ''комфорт''.
Получава се едностранчиво мислене с късни последици, които никак не са добри. В природата всичко е свързано и намесата се плаща винаги. Ако сравним нещата с глобалното затопляне ще видим, че дори и сега има цели държави, които не се отказват, макар че затъваме постепенно.

Цитат:
... но искам да няма

Иии, дами и господа, имаме участник/чка с много силни желания... :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Май 2008 8:52 
Опитен
Опитен

Тук е от: 25 Яну 2007 15:45
Ще споделя малка част от историята на гаргите в Шумен....
Когато отбивах военната си служба във Военното У-ще /97-99/ това ято гарги гнездеше върху дърветата в парка на у-щето, и понеже може да си представите какво оставаше след тях /а служещите са длъжни да няма следи/, а и не можеше да се спи в и без това недостатъчното за това време - военните направиха следното :
В мъгливите нощи просто ги разплашваха /стрелба, пиратки/ и ятото се вдигаше....Понеже няма как да се ориентират да кацат благополучно летяха цяла нощ.... Много скоро спряха да кацат въобще в у-щето пък какво остава и да нощуват...
Популацията им е наистина голяма и съсредоточена само в парка - проблем е, може да се реши по горе описания начин докато се изгонят от града....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Май 2008 21:59 
Титан на мисълта
Аватар

Така можеш да ги изселиш (в най-добрия за много от вас случай) , но може да се разделят и да се заселят по кварталите и махалите в града ... и да стане ефект - нулев.Всяка птица е хубава и красива , стига да я опознаеш.За всяко живо същество се отнася.
Дай да убия някой , защото ми се развикал или не ми харесва...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Май 2008 18:27 
Опитен
Опитен

Тук е от: 25 Яну 2007 15:45
А не допускаш ли, че най-добрия вариант е именно разделянето им на по-малки ята?
Къде по кварталите има групи високи дървета, където евентуално да се заселят?
Допускаш ли, че този вид птица има отредено място за живот в градски условия?
Това е популация с размери, които не са полезни, а даже и вредни за останалите популации... /гугутките и катеричките в парка намаляха/ Мисля образовани хора следят да не доминира - Ако имаш нещо общо с ловджийството би трябвало да знаеш,че в годините това е единствената /за която знам/ популация от птици, чиито размери се контролира /или би трябвало/ - точно на ловците още по Живково време им се е плащало за да отстрелват гарги - срещу чифт крака - съответната сума. Гаргата е лесно приспособима птица, защото е всеядна - може да яде и посеви - може и суджук от терасите, може и стъпкана кифла.
Съгласен съм,че всяко живо същество си хубаво и красиво,/ дори и без да го опознавам го твърдя/, но и всяко си има място - а в парка толкова място за толкова гарги няма /според мен/

П.С. Инъче има доста интересни популации живеещи в градове и в нетипични за тях дори климатични условия... Бях гледал преди години, как в Токио в градска среда съвсем свободно живеят и се размножават вълнисти папагалчета.. А в Токио вали и сняг .... Популацията им се е образувала от изпуснати домашни такива, които си живеят на ята, а малките япончета правят хранилки в парковете за да ги хранят, защото само храната им е проблем особенно пък когато вали сняг.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2011 17:28 
Титан на мисълта
Аватар

Едно голямо ято гарги преди малко имаше в района на битовия комбинат. Сигурно още са там.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2011 17:44 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 04 Яну 2011 17:00
Има човек,има проблем!Няма човек,няма проблем!
Има градска градина-има гарги,няма градска градина,няма гарги!!
Няколко циганина със щилки и гаргите-капут!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2011 20:38 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Може ли някой експерт да ми обясни какви ще са евентуалните катастрофални последици за Градската градина, ако в нея има други видове птици освен гарги?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 15 Юни 2021 6:09

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: