ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 15 Юни 2021 6:02

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Ще се подобри ли здравеопазването с пръстовите отпечатъци?
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016 18:26 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
(автор на темата)
Въпреки недостига на средства в здравеопазването, се харчи за излишни нововъведения за да се обогатят група правоимащи. Или похарчените пари ще допринесат нещо за пациентите? Как точно ще стане това?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Ще се подобри ли здравеопазването с пръстовите отпечатъц
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016 18:57 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Според мен искат някак да спрат източването на касата. Но аз съм против технологиите, които следят и контролират по някакъв начин свободата на хората.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2016 22:37 
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:42
Несъмнено ше се подобри. Досега сички си седяха с пръс в гъз, сега ше се наложи отвреме-навреме да го вадят.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2016 9:53 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Машала!... Много остроумни.

Това от което спешно се нуждаем, и не е свързано с никакви средства е определяне на реда на влизането на пациентите при доктора, не по реда на идването или връзките си , а от състоянието на здравословното им състояние. Всеки ден има страдащи и превиващи се на дългите опашки не забелязвани от никои, и влизащи връзкари, и тези които въобще не се нуждаят от спешна интервенция и можещи да почакат реда си.
Когато попитах еди такъв мъжага защо не си почака реда, знаете ли какво ми отговори?
- Да чакат болните, аз не съм болен и бързам за работа.
Или друг случай.
На вратата чакат двама, възрастен мъж превил се опрян на вратата мъчейки се да не падне, със конвулсивна физиономия на страдащ човек, и жена минала малко преди него и готова да влезе преди него когато вратите на кабинета се отворят.
Виждайки безочието и казвам.
-Този човек ще влезе пръв.
- Но ние сме дошли едновременно.
- Няма значение когато следващият път вие се почувствате зле ще влезете пред него.
Страдащият човек с заплаха за живота е изчакал няколко часа не забелязван от никого, реда си според часа на идването, като не броим връзкарите и бързащите.......
Мислите ли, че тази анархия и безотговорност на лекарите, която може да се види само у нас е признак на добро здравно обслужване.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2016 11:20 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Реда на влизане в спешния кабинет какво общо има с темата ти за пръстови отпечатъци?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2016 18:59 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
От начина на прием е очевидно отношението на лекарите към пациентите и пръстовите отпечатъци едва ли ще подобрят тази ситуацията.
Всъщност голямата бумащина на сестрите им отнема всичкото време, и те не са в състояние да следят чакащите и определят реда за прием. И вместо да се компютъризира всичко за да отпадне писането в кабинетите и аптеките, администрацията усложнява още повече суматохата със "гениалното" си въведение на пръстовите отпечатъци. Ще се похарчат още пари за да се усложни живота на здравните работници.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2016 21:32 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
С тия ченгеджийски тъпни ще се подобри, ама...на куково лято..

Решението е в електронни обществени поръчки с обратно наддаване в реално време.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2016 23:07 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Гледам във фейсбук се скъсват да споделят как на всяко дете, родено в България, трябвало да се осигурят социални помощи. Емине. Ако родителите са "трайно безработни", трето поколение безработни, т.е. търтеи като майката на Мустафа, не виждам защо трябва да им изплащам детски. Също така, ако шеф на фирма осигурява себе си и работниците си на минимална работна заплата, очевидно спестява от данъци и не му трябват детски.
Същото е и със здравното осигуряване. Който не може да си избира как да бъде осигуряван (като мен), има право да изисква качествена услуга от здравеопазването, като удостовери това чрез пръстов отпечатък. Който досега се е опитвал да прецаква системата и държавата все му е длъжна - да си доплаща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2016 4:06 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Наивно е да очакваме качествена здравна помощ, ако не плащаме здравните си, по няколко причини. Нивото на ефективност от работата на лекарите е зависима от техниката с която разполагат, а при липсата и, сме изостанали 30 години назад, от стандартите в здравеопазването. От друга страна безкасовите плащания влизат директно в джоба на лекаря без да подобрява ни най малко качеството на услугите, а само снижават интереса на лекуващите към работните му задължения.
Какво ще е отношението на лекаря към не редовните? Ще се интересува ли той от пръстовите отпечатъци? Едва ли, ако може да сложи някой друг лев в джоба си, и ще влизат без да чакат даже и реда си..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2016 8:14 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Много сте заблудени, ако вярвате, че редовното внасяне на осигуровки осигурява качествено здравеопазване! :lol: :lol: :lol:
Осигурявам се на тавана и наливам сума ти кинти в касата, отделно съм осигурена в частен фонд, щото чуждоземския ми работодател е решил да е социално отговорен, но ако ми се наложи да ида на лекар, никой не се интересува колко стотин кинта влизат в касата през мен месечно, а колко може да му влезе в личния джоб! И, понеже не съм от тия, дето плащат на ръка и под маса, гледат да източват както могат касата и фонда /едновременно/ с какви ли не измислени 'медицински' услуги.

Пръстовия отпечатък е поредната далавера на един обезумял пишманминистър, може да сте сигурни! С нищо няма да спре далаверите, с нищо!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2016 19:10 
Акварист
Акварист

(автор на темата)
Освен не ефективно се оказа, че въвеждането на пръстовите отпечатъци в здравеопазването е и не законно.

http://www.24zdrave.bg/Article/5889587

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 15 Юни 2021 6:02

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения