ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 15 Юни 2021 6:49

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: За царевичното нишесте
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2016 14:43 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 24 Ное 2009 19:10
(автор на темата)
На моите внуци понякога купувам царевично нишесте, за да им правя кремчета когато ми дойдат на гости. / Е,.... не само кремчета/. Обаче от един месец някакво съмнение се "загложди" в мен. И това съмнение бе провокирано главно от политическите спорове в медийното пространство относно подписване на договора СЕТА с Канада за така наречената свободна търговия. Доколкото знам, в България няма фабрика за производство на нишесте, а само пакетиращи фирми. В нашия супер в кв.Тракия предлагат разфасовки царевично нишесте най-често на фирмата "ЕТ Богданова". Някой интересувал ли се е за произхода на това нишесте.
В Европейския съюз засега е забранено отглеждането на ГМО селскостопански култури. Обаче за вносните хранителни продукти няма такова изискване, достатъчно е да се отбелязва на опаковката наличието му.
В САЩ всичката отглеждана царевица и соя е ГМО. Фруктозният сироп от такава царевица задължително се прибавя в рецептурата на Кока Кола /и тем подобните напитки/, които се произвеждат по секретен патент.
Сигурна съм, че ако се обадя до офиса на ЕТ Богданова, няма да ми дадат информация.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За царевичното нишесте
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2016 15:38 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Не е много по темата, ама баба ми много се беше "зарибила" да прави кубети - препича хляб на малки парченца и беше питала някаква в някаква шуменска фирма за подправки за някакъв микс от подправки ( или нещо такова ) дето се слага на кубетите какво точно има вътре и са ѝ отговорили, че е фирмена тайна.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: За царевичното нишесте
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2016 20:39 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Ха ха...голямата тайна..
Стават с пикантина или с какъвто се сетиш микс от купешки подправки. Вариант е и с мащерка, сминдух, червен пипер и чубрица. Аз също имам една тайна глезотия, но точно заради такива, като в тая 'фирма' няма да я споделям:)
Някой ден, живот и здраве, ще те почерпя..

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 15 Юни 2021 6:49

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения