ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 30 Ное 2021 20:39

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Китайски грип и има ли почва той у нас
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2021 6:21 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: .: Китайски грип и има ли почва той у нас
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2021 15:52 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
(автор на темата)
Забавна песничка, макар, че текста ми е чужд. И при нас беше така.
Тоя месец сякаш данните са много по-добре. Лошото е, че нашето правителство иска баланс и няма да спре разпространението чрез пълни затваряния. Всъщност, пълното затваряне влияе зле на нервите на избирателите. Та, ще продължават да обвиняват неваксинираните за следващата вълнА, а не себе си като правителство и като мерки, които са взели.
Ето малко данни от сайта на бай Йоан Хопков:
- общо "заразени": 422 446;
- вечно почиващи: 18 140.
От българския сайт допълвам:
- излекувани: 396 315.

Учудих се на данните, защото за около 20 дена са се заразили около 1400 души, около 200 почиват вечно и към 3500 са се излекували.

Несертифициран български гражданин. Чудя се дали това ме прави враг на народа.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2021 22:18 
Акварист
Акварист

Единствените мерки против всички вируси е ваксината.
А тези които не желаят да се ваксинират да им се наложат ограничения и носене на маски на обществени места. А като не искат да носят и маски да си стоят в къщи.
Единствената дилема е защо не искаме да се ваксинираме? Доколкото статистиките - авив работа, все тая. Каква дискусия очакваш за нея? Във всяка статистика има и субективен фактор, както и грешки..
В песента се твърди, че без значение от случая на всички се поставя диагнозата ковид. Но тя по-скоро е развлекателна, за разведряване на темата. Но има и хора сядайки, че всичко е измислено и, че с ваксините искат да ги избият.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2021 17:58 
Акварист
Акварист

Да има благоприятна почва, или по точно най добрата. Много пациенти са връщани от личните си лекари искали да се ваксинират, под различни причини с предлози, и съветвани да не го правят. За каква масова ваксинация можем да говорим? Когато много от личните Доктори открито водят кампания против ваксинирането- да не би това да е тайна? :D

-- 27 Юли 2021 9:39 --

Съседката вече над седемдесетте питала личният си лекар кога може да се ваксинира против Ковид, а той я попитал - За къде бързаш?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Окт 2021 6:01 
Акварист
Акварист

Титана на мисълта още не е разбрал, дали у нас има китайски грип след като сме на първо място по починалите в света. И продължава да умува над статистиките, като не вижда опасността която се задава от принудителните мерки за зелен сертификат , който е след дъжд качулка. Няма как веднага след ваксинирането да придобиеш имунитет. Това става известно време след втората игла. Но след като ваксинирането беше саботирано най вече от лекарите, удавника както се казва се хваща и за сламка, и накрая управляващите се мъчат да се справят с най хитрите от света не желаещи да се ваксинират. Предлагам не ваксинираните лекари опоненти на имунизациите да бъдат изпратени в болниците, на ковид отделенията. След като са убедени че ваксинирането е излишно. Така ще могат да защитят позицията си.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Окт 2021 19:18 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
(автор на темата)
Стига сте вярвали на медиите! Няма как да сме на първо място в света по починали, след като в щатите има много по-голямо население.
Карате ме пак да отварям сайта. В щатите имат общо над 45.5 милиона общо заразени и 737 691 почиващи.
У нас имаме общо 575 306 общо заразени и 23 316 почиващи. Къде сме на първо място? Говорите, без да знаете и без да се информирате...
Като стана дума за сертификата, защо ваксинираните, които могат да са приносители, да са с някакво предимство в някои сгради пред неваксинираните, които също могат да са приносители?

Несертифициран български гражданин. Чудя се дали това ме прави враг на народа.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Окт 2021 21:03 
Титане, в САЩ са починали приблизително 2300 човека на милион население, в милата ни страна, починалите са около 3400 на милион.

Баба ми казваше: да си глупав и умрял е едно и също. Ти не чувстваш нищо, но на близките ти им е тежко.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2021 10:30 
Според тези данни за щатите и България, при тях са починали 1.62 процента от заразените, а при нас над 4 процента, което е над два пъти повече. Затова се използват процентите, за да можем да сравняваме държави с триста милиона и държави с три милиона население.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2021 7:26 
Акварист
Акварист

Понеже местата за интензивно лечение свършват лекарите ще избират кои да приемат. Очевидно хората над осемдесетте няма да бъдат приемани в болниците. След това тази мярка ще се приложи и за 70 те, и така ....Докато дойде ред и за титаните на глупостта...

-- 03 Ное 2021 9:13 --

Много често се спекулира и злоупотребява с правото ни на личен избор. Но можем ли си да си го позволим? Е и аз имам право да имам чисто нова кола но како от това? Не мога да си го позволя и мога ли да претендирам, че са ми нарушили правата? Могат ли не ваксинираните да се само изолират и да платят лечението си?
Мярката с зелените сертификати не е разумна но след като, няма друг начин да се убедят титаните на мисълта, че ваксинирането е единственият начин да приключим с тази криза очевидно, че непопулярните мерки ще продължат. Когато похарчим парите които не са много ще се приложи извънредно положение при което гражданските права се отнемат. Много вероятно е и ЕС да спре финансирането ни защото едва ли ще са съгласни да финансира безумни прищявка и желания, различаващите се от общо приетите норми. За съжаление това е реалността.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 30 Ное 2021 20:39

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: