ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 19 Сеп 2021 18:41

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 188 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Пазете се! Телефонни измами!
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2014 8:19 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Телефонните измамници са предприели нова тактика. През нощта са я приложили спрямо майка ми.
При разговора, тъй нареченият доктор Ангелов не е споменал нищо за пари. Обадил се, за да "уведоми" майка ми, че един от пострадалите във верижна катастрофа е дал нейния телефон и ако е възможно тя веднага да тръгне към Бърза помощ.
Не зная каква е целта на новата им тактика. Предполагам, че проучват доколко човекът , на когото се обаждат ще се хванат на измамата им и при следващ разговор ще искат и пари.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2014 8:45 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Може да са я чакали там. btw тя как е реагирала ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2014 9:06 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Може и там да са я чакали, може и пред блока да са я чакали. Все пак се предполага, че ще тръгне с някакви пари към болницата. Обадили са се на стационарния, което пък предполага, че може да знаят адреса.
Тя е разбрала, че става дума за измама, но беше озадачена, че не са поискали пари. За всеки случай ни провери дали сме живи и здрави. :D
Ами тъй е, и измамниците търпят развитие, не може да очакваме постоянно да ни лъжат по един и същ начин.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2014 16:58 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 24 Фев 2007 8:39
Ето и още нещо:
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1225124

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2014 17:20 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Авг 2013 20:47
В шум-бегето имаше коментари от 10-на броя Loveca_ по случая :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2014 21:30 
Титан на мисълта
Аватар

В шум бегето всеки може да пише от мое име ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Май 2014 16:12 
Титан на мисълта
Аватар

Полицията предупреждава за нов вид измама по телефона

За риск от нов вид измама по телефона - чрез изпращане на SMS - съобщение предупреждават от шуменската полиция. В ОДМВР-Шумен вече е постъпила информация от граждани, които са получили подобни съобщения.

Измамата се извършва основно по телефона, но изобретателността на измамниците е технологично усъвършенствана, казват полицаи. Не чувате глас, а съобщението е на екрана на мобилното ви комуникационно устройство и ви подканва да върнете обаждане на непознат номер с изпратените като SMS думи: „Обади ми се ! Спешно е! Помогни !”. Ако отговорите, се свързвате с номер с допълнително таксуване, обикновено извън българските оператори на телекомуникационни услуги, където сметката ви започва от 30 лева и нагоре.

От полицията съветват, за да не станете жертви на подобна измама внимателно да прочетете постъпващите към вас съобщения и се уверите, че номера за обратно обаждане ви е познат. Ако не е, не отговаряйте !

ШУМ.БГ

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Май 2014 5:23 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Навремето, като не се изискваше регистрация на предплатените карти - пари за телефон не съм давал! Най-много кълвяха на Глобул. Пращах смс и получателят го получаваше от: GloBul - Chestito, vie pechelite bonus 15 lv kum Vashata smetka! Za da zaredite bonusa izpratete sms kum nomer XXXX s text 089XXXXXXX,15.

И те ми зареждаха b-connect-a с 15 лева! Понякога получавах странни смс-и, като: Ne znam kak e stanalo, no pogreshka sum zaredila vashata karta s 15 leva, durja parite da mi se vurnat! :O01.gif

Аз никога не съм ги лъгал. Примерно си имал 10 лева сметка до момента и с "бонуса" стават 25! :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Май 2014 8:15 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 06 Авг 2010 11:22
Аруба респект :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Май 2014 13:12 
Титан на мисълта
Аватар

Откъде знаеш, че ще случиш на човек на сметка ( май само те могат да пращат ваучер ) ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Май 2014 22:29 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 27 Юни 2013 17:21
Мъжът ми днес е получил такъв SMS на служебния си телефон. Номера е започвал с 0031... Докато си мислиш, че няма да ти се случи точно на теб и хоп - изненада. Добре, че бях прочела темата и го коментирахме сутринта. Благодаря! :B9.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Май 2014 23:45 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Loveca_ написа:
Откъде знаеш, че ще случиш на човек на сметка ( май само те могат да пращат ваучер ) ?

То си е психолгия това. Примерно влизахме в обяви, сиреч реални телефони, не стреляш напосоки. Някой, който продава имот или кола примерно, има голяма вероятност да е на сметка, а не някое пишлеме на ваучер. Обявата ако е написана леко неграмотно, демек е прост - има вероятност да си зареди "бонуса" и т.н. То се пращаха много смс-и, на 10 пратени - един, максимум двама зареждаха!

Ако трябва да направя профил на перфектния балък, то той е от малък град (50-80 000), абонат е на Глобул, зле е с кирилицата и продава апартамент, 15-годишен Голф3 или Опел с изгнили вежди! :O01.gif

http://notrial.info/news/it/mtel-izmama-1332.html

По-този начин измамения получава “бонус към сметката си” от 15 лева, които трябва да плати. :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2014 22:08 
Титан на мисълта
Аватар

Бабата вика, че ѝ звънели и чула някакъв глас, но не приличал на моя глас и казал:
-Бабо
-Ко стана ?
-Лошо...
-Какво лошо, да не си станал баща ?
-По-лошо.
-Колко пари искаш?
-Да пукнеш дано! - и затворил.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2014 5:52 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Loveca_ написа:
Полицията предупреждава за нов вид измама по телефона

За риск от нов вид измама по телефона - чрез изпращане на SMS - съобщение предупреждават от шуменската полиция. В ОДМВР-Шумен вече е постъпила информация от граждани, които са получили подобни съобщения.

Измамата се извършва основно по телефона, но изобретателността на измамниците е технологично усъвършенствана, казват полицаи. Не чувате глас, а съобщението е на екрана на мобилното ви комуникационно устройство и ви подканва да върнете обаждане на непознат номер с изпратените като SMS думи: „Обади ми се ! Спешно е! Помогни !”. Ако отговорите, се свързвате с номер с допълнително таксуване, обикновено извън българските оператори на телекомуникационни услуги, където сметката ви започва от 30 лева и нагоре.

От полицията съветват, за да не станете жертви на подобна измама внимателно да прочетете постъпващите към вас съобщения и се уверите, че номера за обратно обаждане ви е познат. Ако не е, не отговаряйте !

ШУМ.БГ

Да можеш да поличиш SMS с предложения за забавно прекарване на викент с приятели във весела компания и тем подобни, и ако вместо да изтриеш съобщението натиснеш отговор и отговориш дори без да пишеш текст SMS е изпратена и цената наистина може да е висока, дори подателя да е личният ти оператор.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2015 19:41 
Тези номера са от приложения за интернет разговори до цял свят на ниски цени. Нещо като скайп с кредит към gsm номера. Днес си инсталирах на Андройд. 15 кредит за тест. Звъннах си. Звънна ми тела от +9999 :-). И има цена, 9.99$ за 600 кредита :-) до цял свят. :-). А за тестване първоначално 15 кредит. До gsm ги прави 7.5, а за домашни 1.95 кредита. И ми лепва към IP адреса ID номер. Но тела звъни от +9999 :-) има много и различни приложения, наподобяващи Skype към GSM :-)

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 188 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Профи кредит - измами

в Общи разговори

stikinet

0

6652

13 Юни 2019 8:16

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 19 Сеп 2021 18:41

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми