ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Юни 2021 10:00

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Къде зареждат газови котлони?
МнениеПубликувано на: 25 Май 2010 13:33 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2009 18:44
toliobest написа:
При това носене празна и вземане на пълна ти изчезва далаверата от това че си на газ. Така ти идва по 1,30 при друга цена 0,97.

това не е вярно ,цената е същата .. може би бъркаш литър с килограм ,това не ти е вода да са равни ...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Май 2010 10:08 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 05 Сеп 2009 10:43
ОМВ.ШЕЛ,ТОПЛИВО заменят празно за пълно.

-- чет май 27, 2010 11:13 --

ОМВ.ШЕЛ,ТОПЛИВО заменят празно за пълно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Май 2010 19:19 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 18 Окт 2009 14:28
Говорим за частни туристически бутилки.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Май 2010 22:57 
Опитен
Опитен

Тук е от: 10 Дек 2009 0:15

toliobest написа:
При това носене празна и вземане на пълна ти изчезва далаверата от това че си на газ. Така ти идва по 1,30 при друга цена 0,97.

това не е вярно ,цената е същата .. може би бъркаш литър с килограм ,това не ти е вода да са равни ...

Нищо не бъркам, при размяна от дадена бензиностанция получаваш 10 килограма газ, което се равнява на 17 - 18 литра. При цена на Шел от 23,50 за тези 10 килограма (17 -18 литра) излиза цена от около 1,34 средно, а за момента цената е 1,09 а до скоро беше 0,97. 18 литра по 1,09 е 19,62 лева т.е. разлика от 4 лева.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Май 2010 6:56 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 27 Фев 2009 10:05
Свинщината е пълна! Имам 2 десетлитрови бутилки, които ми стигат горе-долу за 2 месеца готвене! Зареждам ги след като се изпразнят и двете. На Кастрол-а, щото ми е под носа! В петък (28 май) рано сутринта (4.30 часа - демек в тъмната част на денонощието) отивам до Кастрол-а, ама ядец! Вече и по тъмно не зареждали! Ами сега! Така е като не чета форума! Нямам кола, обаждам се на такси, давам 5 лева за отиване и връщане и ме закараха до една бензиностанция, къдета една бензинаджийка на не повече от 20 години ме навика - как може да идвам по светло и то с 2 бутилки! Идеше ми да й пръсна черепа!
Винаги съм бягал от обобщенията, но ... мамицата и на тая държава, дето катадневно те изправя пред съжалението, че не си пръснал нечия тиква, което и да го направиш, за съжаление няма да бъде точната тиква, а най-много тиквата на 20 годишна тъпа пикла, попаднала случайно на пътя ти и ти също така случайно за момент си престанал да си стискаш зъбите защото тази газ ти е някаква битова потребност!
От 8 години насам се срещам ежедневно с 10-15 човека от различни браншове, но такова тотално обезсърчение сред хората, независимо от сферата, в която работят, от два месеца насам не помня да е имало. Всяка среща е един вид социологическо проучване и аз съм поразен как интелигентни и работливи хора, създали свой собствен бизнес, губят почва под краката си. И не ги обезсърчава това, че парите не достигат, колкото липсата на визия за перспектива! Страшничко е!
Но аз съм доволен, че близките 2 месеца поне газзта няма да бъде сред потенциалните ми дразнители! Не че няма да има други, де!

“Преди години получих просветление за успеха. Спрях да вземам финансови съвети от бедни хора и здравословни съвети от болни хора. И спрях да търся духовно водачество от хора, които не можеха да демонстрират проявата на законите на Вселената в живота си”

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Май 2010 9:12 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 26 Авг 2009 9:08
Тя , жената какво ти е виновна ... пази си хляба . Виновни са тез копелета от съвета , че не са пдсигурили на цял град газ ами ги хвърлят в ръцете на шел и други като тях . Как една баба дето едвам тътри краката си ще вземе една бутилка от шел , дето струва 20 лв . Никак , защото не може да даде 1/8 от пенсията си за бутилката и не знам колко още за такси . Ама какво им пука на онези , те нали са си добре ... на някой от тях трябва да се проветри тиквата . Един път ходих до центъра за обслужване на гражданите в общината по някаква работа . Служителката намръщена , нещо ми се кара ... викам и госпожо , ако може по любезно ... оная все едно не и говоря .... наведох се на гишето , като си центрирах очите за да изглеждам по луд отколкото съм и изсъсках ... ако не се държиш любезно , както аз се държа с тебе ще те хвана за вратъ и ще те измъкна през гишето и изобщо не ми пука от охраната ... после ме обслужиха без гък да каже само дето не се усмихваше .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Май 2010 9:51 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

toliobest написа:

toliobest написа:

Нищо не бъркам, при размяна от дадена бензиностанция получаваш 10 килограма газ, което се равнява на 17 - 18 литра. При цена на Шел от 23,50 за тези 10 килограма (17 -18 литра) излиза цена от около 1,34 средно, а за момента цената е 1,09 а до скоро беше 0,97. 18 литра по 1,09 е 19,62 лева т.е. разлика от 4 лева.

всичко си сметнал отлично ,само дето не знаеш колко литра са 10 кг газ .. специфичното тегло на 1 литър течна фаза на пропан/бутана е 0.510 кг ,следователно 10 кг газ са 19.6 литра .. айде сега да смятаме пак .. 23.5/19.6=1.198 лв за литър ,а на колонката е 1.12 лв .. от бутилка с която изкарваш по 6 месеца си назад с цял лев и петдесет ,по 30 ст на месец ! :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Май 2010 13:00 
Опитен
Опитен

Тук е от: 10 Дек 2009 0:15
И къде видя че е 19,6, като навсякъде където съм се ровил пише че е 17 -18 в зависимост от съотношението пропан/бутан

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2010 10:29 
Alexi_ можеш ли за кажеш от къде това носиш празна дават ти пълна.Аз проверявах но искат бутилките да са от техните (примерно топливо). А аз си купих преди половин година бутилка за 60 лв те сега ми искат още 60 защото трябвало да бъде тяхна.

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2010 13:48 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Да ,бутилките задължително трябва да са от техните ,аз просто имах такава на топливо .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2010 14:06 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2009 17:40
мърче написа:
До хлебозавода,но по тъмно :wink:

И как може да пишете такива работи тук дето четат всякакви странници? Лични съобщения няма ли? Ама то се иска малко акъл (предполагам си жена). :D2.gif :D1.gif :K7.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2010 14:31 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

А ,добре че ги каза ,утре и те няма да зареждат :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Къде може да се зареди малка газова бутилка в Шумен?
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2010 16:37 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 24 Авг 2008 13:11
На коя бензиностанция или газстанция може да ми напълнят ботилката?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2010 16:39 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 08 Окт 2010 16:53
Газстанцията по пътя за консервената.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2011 22:42 
на КАСТРОЛА не зареждат бутилки защото ги хванаха ....ко няма да ги хванат там се трупаха такива опашки от хора чакащи бутилки ....и сега няма да има газ ....

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Ремонт на газови домакински уреди в Шумен. Къде ?

в Услуги

martin

2

9159

13 Окт 2016 13:26

Нов акумулатор от къде

в Общи разговори

racheto

2

4631

02 Авг 2018 14:35

Сервиз за компютри.Къде ?