ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 29 Юли 2021 20:15

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Черен списък на работодателите и фирмите в Шумен
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2010 16:59 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 05 Окт 2010 15:25
belloslava написа:
ИСКАМ ДА ДОБАВЯ ФИРМА КАРАКУМ - КОМПЛЕКС СТЕФАНИ- ДО БАЗОВОТО. БАВЯТ ЗАПЛАТИТЕ С МЕСЕЦ И СЛЕД ТОВА ГИ ДАВАТ, НО НА ЧАСТИ, КАТО ЗАДЪРЖАТ ЧАСТ ОТ СУМАТА С УГОВОРКАТА ЧЕ КАТО НАПУСКАШ Я ПОЛУЧАВАШ!!! ДОГОВОРИ ПРАВЯТ КОГАТО СИ ИСКАТ. РАБОТНОТО ВРЕМЕ СЪЩО Е ОТНОСИТЕЛНО ПОНЯТИЕ - НЕ СЕ ЗНАЕ НА ДРУГИЯ ДЕН КАКВА СМЯНА СИ И НА КАКВА ДЛЪЖНОСТ. ЗА ОТНОШЕНИЕТО КЪМ ПЕРСОНАЛА НЯМА ДА КОМЕНТИРАМ!!!!!!!

ИСКАМ ДА ДОБАВЯ, ЧЕ КОЙТО ГО Е ПИСАЛ ТОВА 100 ПРОЦЕНТОВО ИЗОПАЧАВА НЕЩАТА!!!! 1-ВО СМЕНИТЕ СЕ ОПРЕДЕЛЯТ ЛИЧНО МЕЖДУ ПЕРСОНАЛА, 2-РО МОГА ДА КАЖА ЧЕ ОТКЪМ ЗАПЛАЩАНЕ СА СУПЕР КОРЕКТНИ,ЗАЩОТО НИКОГА НИКОГО НЕ СА ОЩЕТЯВАЛИ И ВСЕКИ ПОЛУЧАВА ЗАПЛАТАТА СИ НАВРЕМЕ(ТОВА ЗА ЗАДЪРЖАНЕТО НА СУМАТА Е АБСОЛЮТНА ГЛУПОСТ),3-ТО ДОГОВОРЪТ СЪЩО СЕ ПРАВИ ВЕДНАГА ПРИ НАЕМАНЕ(ЗА КОЕТО ЛИЧНО ЧОВЕК МОЖЕ ДА СЕ УБЕДИ)! А ЗА ОТНОШЕНИЕТО КЪМ ПЕРСОНАЛА - ВСЕКИ САМ СИ ГО ПРАВИ. НИКОГО НЕ СА ОБИЖДАЛИ ИЛИ СА ЗАПЛАШВАЛИ С КАКВОТО И ДА Е БИЛО, НО КАТО НЕ СИ ВЪРШИШ РАБОТАТА И САМО СЕ ОПЛАКВАШ(КАТО ГОРЕПОСО4ЕНИЯ 4ОВЕК ПИСАЛ ПО ТЕМАТА ) НОРМАЛНО ДА ТИ СЕ ОТВЪРНЕ СЪС СЪЩОТО ;)

Последна промяна SecondShoe на 06 Окт 2010 17:02, променена общо 1 път
Писането само с главни букви е забранено от правилата на форума.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2010 14:32 
Опитен
Опитен

Тук е от: 30 Яну 2010 17:40
Ами аз искам да ви поговоря за "великата" фирма Телепол. В резюме стигнах до интервю, в интервюто получих много суперлативи по мой адрес. В края ми казаха:
- Ако случайно не бъдете одобрен, ние ще запазим Вашето CV и непременно ако ни потрябва 2-ри човек за същата позиция ще ви потърсим. И друго:
- Независимо какъв ще е резултатът НИЕ ще ВИ се обадим.
Това бяха думи на господина който се представи за завеждащ отдел "Човешки ресурси". Мисля Спасов се казваше. Така че приятели ако някога кандидатствате в "Телепол" имайте едно на ум. Моето мнение че в тази фирма "шуробаджанащината" се вихри на воля, не знам дали собственника на фирмата знае какво става във фирмата му.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Окт 2010 16:38 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 06 Яну 2010 21:58
Мани ги тия телепол ,ако ти се бачка за 200 лв насякъде ще те вземат ,абсолютни отрепки,едно време давах по 15-16 часа смени там ,заплащането беше 1.10 лв на час,бачках 30 дена ,а накрая не можех да вържа 250 лв .... голямята фирма :D3.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2010 18:10 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 27 Авг 2010 13:54
здр!искам да ви се плача от фирма за дърва за огрев"пристиж комерс" ,която се намира малко след топливо в Тракията.от 3 години си жзимам дърва от тях ,ама тая година са големи измамници.поръчах си 3 кубика дърва,ами доставиха почти 2.ЗА БОГА ХОРА НЕ КОПУВАЙ ТЕ ОТ ТЯХ!!!!!!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2011 14:54 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 15 Окт 2009 12:49
HeavyMetalHamster написа:
iliikata написа:
Има да един от тях е въпросният ET Трансконтинентал - Николай Йонков :O01.gif както и много други.

Лошото е, че тоя Николай Йонков има няколко фирми и не винаги срещу името на някоя от тях, за която се търсят роби, пише и името на собственика! Но ако ви извикат на интервю в хотел Шумен или Мадара, по-добре изобщо не се разкарвайте! Всеки му е чувал култовата реплика - "Не съм ви взел да ви плащам, а за да ми работите!" :ROTFL :G8.gif

На такъв нагляр ще му кажа само едно Като не искаш да плащаш работи си сам !!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011 12:32 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Тук е от: 26 Ное 2009 7:18
Не ходете на интервю в Грестокомерс:
1. 3 броя интервюта (аз до третото не стигнах)
2. Смешно заплащане , за сметка на не-малки отговорности
3. Комични интервюта с въпроси от рода : " Какви хора не харесвате?", " С какъв успех сте завършили средното си образование"
4. Събиране на определен брой КАШОНИ, иначе УДРЪЖКА от заплата
В общи линии е това. Правят хората на идиоти. А да и интервюиращия е ПСИХОЛОГ. Ако искате още мога да добавя , но поста ми ще стане много дълъг и отегчителен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011 21:50 
Компютърджия
Компютърджия
Аватар

Тук е от: 17 Юли 2009 21:04
Може да споделиш няма да е лошо, забелязвам, че доста често си търсят персонал :B3.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011 12:32 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 06 Юни 2008 1:30
dean_s написа:
Ами аз искам да ви поговоря за "великата" фирма Телепол. В резюме стигнах до интервю, в интервюто получих много суперлативи по мой адрес. В края ми казаха:
- Ако случайно не бъдете одобрен, ние ще запазим Вашето CV и непременно ако ни потрябва 2-ри човек за същата позиция ще ви потърсим. И друго:
- Независимо какъв ще е резултатът НИЕ ще ВИ се обадим.
Това бяха думи на господина който се представи за завеждащ отдел "Човешки ресурси". Мисля Спасов се казваше. Така че приятели ако някога кандидатствате в "Телепол" имайте едно на ум. Моето мнение че в тази фирма "шуробаджанащината" се вихри на воля, не знам дали собственника на фирмата знае какво става във фирмата му.

Твърде добре знае какво се случва - участва в интервютата, слуша и задава въпроси, води си записки в подготвения формуляр, обсъжда после кандидатурите.
Критериите им за окончателен избор едва ли някой може да ги разбере, но не са единствените с такива - за съжаление.
Колкото до обаждането за резултата - има го: еднократно, изключително вежливо, неаргументиращо логично отказа и предлагащо евентуални подходящи позиции в съвсем близко бъдеще (което никога не настъпва).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011 13:18 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 26 Яну 2007 18:18
'Ми като нямате "вуйчо-владика" има друго решение, което е актуално за Шумен - ставате активен борец на БСП или ДПС и сте готови... рано или късно ще стигнете до заветната заплата от... 300-400 лева в някоя общинска службичка...бруто!!! :O03.gif :BB07.gif :O01.gif Аре, девойките по-лесно могат да си намерят работа, знаете защо! Бях неволен свидетел с мой приятел, на един разговор между едни местни велики търговци в едно барче и как се хилеха за едни търговски представителки как, кога, къде, в каква поза и т.н.! И задължително "агнешкото" да е 18-20 годишно! Големи герои - няма 'що! Ама и девойките сами са си виновни, след като се съгласяват да работят за такива!
Това е! Ако нямате пари за собствен бизнес в Шумен или някой да Ви уреди на работа - търсете си работа в друг град или в чужбина! Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2012 13:19 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 20 Май 2010 19:47
Фирма РВЦ -ООД занимаваща се противопожарно оборудване. Има постоянно текучество на кадри. Управителя винаги гледа да те унизи дори и да си направил нещо полезно за фирмата. Не плаща командировки въпреки че има доста пътувания.Карате да извършваш доста дейности различни от трудовата ти характеристика, не заплаща извънреден труд.Работата там е ужас а заплатата минимална.

В Русия живеят руснаци. Всяко малцинство, независимо от къде е, което иска да живее, работи и яде в Русия трябва да говори руски език и трябва да уважава и спазва руските закони. . Русия не се нуждае от малцинствата. Малцинствата се нуждаят от Русия.Путин

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 8:35 
Цигане
Цигане
Аватар

Тук е от: 22 Яну 2009 22:25
Кауфланд като работодател в кой списък би трябвало да фигурира, в белия или в черния?
..не вярвам форумът да не се чете от техни служители

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 8:37 
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15
В черния списък!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 9:28 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
bobo написа:
Кауфланд като работодател в кой списък би трябвало да фигурира, в белия или в черния?
..не вярвам форумът да не се чете от техни служители

Тази фирма води класацията за калпав работодател /между търговските вериги/.
В старанието си да 'подобри' качеството на обслужването, издевателства над служителите си. Няма да се изненадам, ако някой ден касиер/ка се свлече пред клиентите. Редовно пазарувам там и , преди да ми подадат сметката с рестото, ги моля да не ме питат дали всичко е наред .

http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=964

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 10:04 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Бърби написа:
Редовно пазарувам там и , преди да ми подадат сметката с рестото, ги моля да не ме питат дали всичко е наред .

Да, и аз всеки път оставам изненадана от въпроса им. Нямам понятие защо го задават. Може би е някаква приумица на мениджъра им, може би и самите касиерки не знаят защо питат. До този извод стигнах, след като един път на въпроса им отговорих с "не". Наистина, тогава нещо ме беше издразнило ...търсих нещо, питах 2-3-ма консултанти, препращаха ме към други, показваха ми с ръка накъде да вървя и да търся по рафтовете...такива неща. Та...след като отговорих с "не" не последва нищо. Момичето не ме попита "защо", "какво се е случило", "какъв е проблема"....каза ми , че много съжалявала и продължи да обслужва следващите клиенти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 12:40 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Задават го, защото са задължени! Един незададен въпрос може да струва уволнение на мига. Такава им е политиката- имат тайни клиенти, които от време на време дебнат служителите, правят им номерца с подменено съдържание на опаковките на козметиката, играят си с грамажа и т.н само и само да хванат в издънка персонала. Не дай си боже да им свият количка-кантар, всички плащат. Проблемът не е в служителите, а в управлението.
Казваш си- работа, като работа, без пари не се стои и трябва да се работи и т.н, дали си струва да се уреждаш с цистит, разширени вени, високи стойности на кръвната захар и разбити нерви ?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Местите се София- Шумен, Шумен - София?

в Услуги

HamaliMilchev

1

15930

12 Ное 2018 2:12

АА в Шумен

в Общи разговори

Calmness

3

7118