Втора смяна на зимен лагер

Втора смяна на зимен лагер

Мнениеот Dobo на 24 Фев 2009 6:25

Време за изпълним това което обещахме по време на лагера в х.Букаците - да има и втора смяна на лагера защото много от желаещите не можаха да се включат в първата.
Във момента тече подготовката за втора смяна която ще се проведе на х.Мадара. В най-скоро време ще пуснем и програмата за лагера, както и финансовите условия, продължителността и дейностите.Ще изпратим покани на скаутските клубове от Варна, Търговище и Попово.Разбира се ако има и други желаещи ще ги приемем на драго сърце.
:D
Dobo
<5™
<5™

Тук е от: 23 Фев 2007 16:15

Re: Втора смяна на зимен лагер

Мнениеот Ceko на 24 Фев 2009 15:34

Няма много да ви хареса на хижа"Мадара" ходил съм 2 пъти и двата пъти са били ужасни...
Изображение
Автодиагностика на BMW с професионална диагностика BMW INPA и EDIABAS
- Адаптации
- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7
Аватар
Ceko
Модератор
Модератор

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30

Мнениеот Dobo на 04 Мар 2009 5:50

Вчера специален разузнавателен отряд направи оглед на х.Патлейна в едноименния резерват. :D Има много интересни места за различни скаутски дейности
И намерихме в пустоща ей това чудо невиждано.Тази сграда започната да се строи като манастир след 45-та година се превръща в пионерски лагер където много деца да летуват.Странно, но лично аз никога не съм знаел, че има такова нещо толкова близо до Шумен.
Изображение
Вътрешността на "манастира"
Изображение
И ако пък не прилича на Бастилията :)
Изображение

Изображение
Малко от терена около хижата и "манастира"
Изображение
А това е "къщата" на баба Меца :) - пещера " Мечата дупка" - дължина 76 метра, денивелация 20 метра.
Изображение

Изображение

И малко от растителния свят :)
Изображение
Dobo
<5™
<5™

Мнениеот neferura на 04 Мар 2009 13:30

"Таковато нещо" /манастира в м. Патлейна/ си стои изоставено и разрушено от много много години. Преди година мисля беше обявено на търг от община В. Преслав, на който поради някакви си причини митрополията /която си го иска имота/ не можеше да се яви. Търга беше спечелен от млад варненски бизнесмен /ако не ме лъже паметта/, който обяви че го дарява на митрополията. :E1.gif Чу се, че БПЦ имала идея да прехвърля там семинарията или неин клон. Та в тоя ред на мисли се питам, дали е удачно провеждането на скаутски дейности в църковна собственост? Иначе в района около сградата не мисля че ще сме в някакво нарушение. Доби да каже дали опасенията ми са основателни, че тия юридически моменти ми бегат малко :B6.gif
“За света може да си просто един човек, но за един човек може да си целия свят!" ...
Аватар
neferura
Скаут по душа
Скаут по душа

Тук е от: 08 Окт 2007 9:06

Мнениеот Dobo на 04 Мар 2009 14:10

Няма да правим там нищо.Само показах снимките, че ме впечатли.Има много други места в този район които стават за скаутски дейности.Интересното е, че никога не е била манастир ;)
Dobo
<5™
<5™

Мнениеот Йосиф Сталин на 04 Мар 2009 14:18

В този "метох" колко купони сме си правили като ученици,стаите бяха много евтини и дори на първия етаж имаше барче - ехх,спомени,спомени...

Крутой
Аватар
Йосиф Сталин
Вор в законе

Тук е от: 24 Авг 2007 23:22

Мнениеот kiss на 04 Мар 2009 17:05

Мхм, Добо това място съм го виждала и дори съм влизала вътре, но не се бях сещала отдавна за него.Наистина е доста големичко и ако го поокрепят ще стане много хубаво. :wink:
(•̪●)СаМо От ПрИяТеЛ сТаВа ПрЕдАтЕл(•̪●)
Аватар
kiss
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 18 Сеп 2008 20:27

Бърз отговор

Назад към Предстоящи лагери

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]