ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Юли 2021 19:27

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 105 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Изневяра.Какво е? ЗА или ПРОТИВ?.
МнениеПубликувано на: 08 Май 2011 8:56 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
amapola написа:
"Ако заради жена се наложи да изоставя дъщеря си ,това ще го преживея трудно. Щом навремето съм имал отговорност да имам дете от нея сега ще търпя ."
Мисля ,че е прав . Колкото и силен мъж да е някой или силна жена има неща ,които трудно се преодоляват .Едно от тези неща е изоставянето на дете. Има неща ,върху които не можем да наложим волята си и тях просто трябва да си ги изстрадаме.

Има нещо тотално сбъркано в мисленето на този човек- или е преуморен до смърт от грижи и работа, или е толкова безсилен, че се оставя на течението, без да се бори, да мисли за възможно друго щастие и очарование. Както и в твоето, между другото!:(
Ти го подкрепяш в грешния му избор , а може би, си най-важния човек в живота му. Единствения , дори от друг пол, който , пак казвам може би, слуша. Абсурдно е и двамата да мислите и да го изразявате, чрез бесилието си, за щастието само на другия, дето, видиш ли, си гледа кефа. Абсурдно и нечовешко е да 'трябва да си ги изстрадаме' !
Преди много години бях на твоето място!Т.нар съпруга на мой близък си кръшкаше, защото 'аз с един мъж не мога'. А той, глупчото работеше на две места само и само принцесата да има всичко по време на майчинството. И пак заради детенцето, не направи първата крачка. Само че тя не спря до тук- започна да пие, пак заради кефа си, по бутилка на ден. И тогава чашата преля. След година мъчителни разводи, станаха щастливо разведени. Той й остави всичко- детето, имотите, колата. И почна от нулата.
Тя- ожени се, роди / а уж не искаше второ и правеше аборт след аборт/, попадна на пиянде, което я пребиваше от бой и...пак се разведе.. Тогава, с две деца, все пак се сети, че не е толкова страшно да дава детето от време на време на баща му. Между другото, същото това дете и до сега не знае истинската причина за развода, т.е помни това, което му е казала майка му, но е в чудесни отношения с баща си и чака търпеливо своята 18 годишнина..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Май 2011 9:21 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Бърби , бях написала нещо , но го изтрих като прочетох поста ти .... не мога нищо да кажа....и ти си права,и Далт е прав ,но .... :D
Ние жените някак по-лесно вземаме решения в подобни случаи.
А и хора -различни , ситуации-различни , деца-различни , психики-различни , чувствителности -различни....
Не зная....все пак това е един от малкото най-важни избори в живота на човек .
Познавайки хората и ситуацията в конкретния случай ,мисля ,че той е избрал по-верния и отговорен начин .Намерено е някакво много крехко равновесие , което като че ли е правилния път. Живот...ще видим... :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2011 17:10 
~~~~
~~~~

Няма лесен начин да ти кажа, че равновесието в този случай е само привидно!
Ноооо..вярвам в добрия изход. И в отрезвяването.

Връщам се в темата: Не сме съдници! Всеки знае него си, мераците, сърбежите, жаждата за емоция, сластното чувство за близост с друг, различен и т.н.. Ще напиша едно изреченийце, което сподели с мен колега по повод семейното им разбирателство за...връзкита извън брака. Просто споменал пред жена си: "Свободна си да правиш каквото искаш, както намериш за добре, но , моля, не ме излагай!" Мъдро..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2011 17:17 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 26 Авг 2009 9:08
Телефона на жената на този мъдрец имаш ли го 8)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2011 17:27 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Бърби написа:
"Свободна си да правиш каквото искаш, както намериш за добре, но , моля, не ме излагай!"

С други думи - "прави каквото искаш , ама да не научавам".
Абе както и да я умуваме , колкото и мъдро да се опитваме да мислим за изневярата - тя е вид предателство.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2011 17:46 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
На въпроса дали си заслужава да се запази семейството заради децата?
Много семейства се разпадат след като децата поемат своя път.От тук и заключението,че заради децата много семейства балансират крехкото равновесие.
Но развода предполага и наличието на материална база ,където и двамата могат да се отделят и живеят достойно.
Моето мнение за разводите е негативно,но след като всички начини вече са изпробвани и някой от партньорите просто не е пригоден за семеен живот,няма смисъл да се пълни каца без дъно.
Сега конкретно за изневерите-категорично съм против.
Как можем да разберем кое се смята за изневяра?Имайки предвид и мненията на дискутиращтите по темата -бих казал, че всички наши действия който по някакъв начин обиждат и накърняват достойнството на нашата половинка са предателство не лоялност и изневяра. :BB07.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2011 18:02 
~~~~
~~~~

Е, то, като се замисля, можем да си философстваме по принцип и де факто до утре сутринта. Само дето аз не ти разбирам мисълта против разводите..ама никак:(
Хората се разделят така, както и живеят- в много случаи без това да е скрепено с подпис нейде си и пред някой си . Кому е нужно и лицемерието ' в името на детето'? Май само на комшийките...
И какво значи партньор да е пригоден за семеен живот? Калъп и шаблон за това няма!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Май 2011 19:28 
Акварист
Акварист

Съгласен съм с теб и не съм против разводите,след като сме изчерпали всички възможности за запазването му.
Има настина хора които просто не са устроени да функционират съвместно-без значение дали като семейство или партньори.Съвсем накратко ще се опитам да споделя нещо което съм видял лично.
Семейство с две деца.Бащата специалист в работата си се издига в йерархията и става успешен и перспективен шев.Обаче никой не го е чувал да говори нещо за децата си нито за жена си?Съвсем случайно се преместих да живея до тях.След свършването на работното време по най-бързия начин бърза да се прибере.
-Грижлив съпруг?
Нищо подобно,паркира колата в гаража и без да провери какво става с децата или жената-на бегом в кръчмата до 22,00,докато затворят.Като се върне всички спят.Ще кажете случва се ,обаче това се повтаря всеки божи ден без изключение.За да не останат децата без баща,старателната съпруга стиска зъби като поема целия бюджет на семейството,тъй като парите на съпруга едва му стигат да удовлетвори,растящите си капризи .Дните ,месеците и годините минават монотонно и невъзвратно в големи мъки и унижение.За новогодишните празници майката украсява голяма елха и всички чакат съпруга събрани около празничната маса .Тъй като децата вече заспиват съпругата няколко пъти подканва мъжа си да се връща.Той е шокиран,тъй като нарушават графика му,връща се дига скандал.Започва да бие жена си ,чупи елхата всичко е разпиляно.Децата ,заради които съпругата търпи са шокирани,не искат да видят повече баща си.Това отрезнява съпругата и тя измисля гениален план.
Съпруга на следващия ден се връща след поредното си напиване но не успява да светне лампите.
-Бушоните,курви едни.
Мърмори той.Тъмно навсякъде.Щраква със запалката-ужас.Спалнята е празна.Няколко минути стой като втрещен.Отива в децката също празно.Няма дори стол да седне.Спи на земята.На сутринта като изтрезнява вижда,че всичко е изнесено даже абажурите,контактите всичко.
След това господина се запознава с една уикендова любовница,която живее в съседния град и всеки петък след работа бърза за любимия-цяла седмица не са се виждали.Но той както не е полагал никакви грижи за жената и децата си не се грижи и за любовницата си.Гостенката му може да се превива от глад няма дори парче хляб, нито дори вода за пиене?
На такива хора им казвам ,че не са устроени за съвместен живот. :BB07.gif И колкото по бързо стане развода толкова по добре.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Май 2011 17:51 
~~~~
~~~~

Много са сложни твойте наблюдения отблизо. Изразяваш се като мъж, имаш скайп на жена и това раздвоение внася смут в размислите ми.:)
Коментар на писанието- тоя да съм го наритала още първия месец. Нито децата, нито комшийките ;) са оправдание за търпението. Елхата, разбира се, бих я спретнала на улицата- тъй де- купонът да е за всички.
По-интересното е каква е ролята на грижовния съсед /т.е ти/ в събитията..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Май 2011 20:28 
Акварист
Акварист

Де да беше постъпила и жена му като би постъпила ти,да не е чакала развода чак след като има и второ дете.
- :Коментар на писанието- тоя да съм го наритала още първия месец. :-цитат от поста ти
Ролята на съседа(е повече като роля на подчинен пред шефа си),по неволя трябва да изпълнява приштявките на пийналия си шев.С което се убеждава в безсмислеността на брака издържал така дълго. :01_crazy.gif
Но с тия подробности много се отклонихме от темата,за което моля съфоромниците за извинения. За в бъдеще ще бъда по внимателен като се надявам ситуацията да не се повтаря. :o_--

Последна промяна barbus на 14 Май 2011 7:24, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Май 2011 4:36 
~~~~
~~~~

Извън темата/подсказка:
barbus написа:
Де да беше постъпила и жена му като тебе,да не е чакала развода чак след като има и второ дете. :(

Уточнение-аз нямам развод!:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Май 2011 7:41 
Вор в законе
Аватар

Тук е от: 24 Авг 2007 23:22
Извън темата/подсказка:
Бирби, ти кръшкаш ли честичко а? :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Май 2011 8:05 
~~~~
~~~~

Извън темата/подсказка:
Всеки ден по двайсетина пъти поне...от досадници като теб!:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Май 2011 10:21 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 05 Сеп 2009 10:43
Не мога да разбера какво толкова драматизирате изневярата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Май 2011 11:58 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 03 Юли 2008 20:56
barbus написа:
Как можем да разберем кое се смята за изневяра?Имайки предвид и мненията на дискутиращтите по темата -бих казал, че всички наши действия който по някакъв начин обиждат и накърняват достойнството на нашата половинка са предателство не лоялност и изневяра. :BB07.gif

Какво значи обиждат? И кой има право да притежава някого, че да се чувства после предаден? И в това отношение България е много изостанала. Плод на стотици години консерватизъм и насаждане на морал. Какво е моралът? Лозунг на религиите, за да водят политика и да контролират хората. И второ моралът е ограничаване на човешката воля и свобода. Цялата история е насадена в главите на болшинството хора и е създаден модел. И рядко някой дръзва на разчупи модела и да погледне необременен от "морал". И какво виждаме тогава? Бива посочен с пръст и заклеймен. Той е сваляч, слаб му е ангелът и прочие. А какъв е той всъщност-той просто е способен да дава повече любов на другите, да бъде галантен. Един сух, задръстен, морален човек защо не предизвиква интерес и привличане? Защото не е способен да дава любов. Но той се води за добрия и праведния, нали? А най-нещастните хора са старите моми-които поради морал не са се дали, и на стари години съжаляват. И не само това. Изневярата е в природата поне на мъжа, за жените не мога да коментирам. Човешките личности са толкова различни. Моралът означава да се блокираш за нови възможности, да си забраниш нови преживявания и близко опознаване на нови личности. Ако някой ти харесва-защо да не му направиш комплимент, дори бидейки във връзка предварително? Всеки може да ти даде нещо и да получи нещо от теб, което да го обогати. Моралът означава да се лишиш от всичко това и да се държиш само за едно нещо просто по инерция, и защото така е прието или редно...А в действителност ако този фалшив модел на морал в главите на хората бъде разрушен, просто никой няма да се опитва да се залепи за партньора си и няма да има в главата си мисли за притежание. Просто ще осъзнава, че всеки има свободна душа, свободна воля и пълни права да прави каквото реши, и ако при това остава коректен към своя партньор и не го ощетява по някакъв начин, защо тогава трябва да бъде заклеймен и да му се проектира вина? Няма предателство, кой и какви права има да властва над другия, че да се смята после за предаден? Това е някакъв маскарад на егото, който е необясним за мен. И започват драмите. Смяна на ъгъла на виждане и се оказва, че проблем няма, а има естественост. Защо социализмът беше лош? Защото нямаше свобода на душата, мисълта, себеизразяването. Ето това е което най-много нагнетява човешката душа, опитита за ограничаване на нейната природа, а нейната природа, това е свободата!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 105 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Какво мислите за механа "Старият рицар" ?

в За форума

КамелияКолева

0

5321

25 Сеп 2017 20:33

"За" или "Против" АЕЦ Белене

в Политика

barbus

1

5324

15 Дек 2016 23:43

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 26 Юли 2021 19:27