ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Юни 2021 22:19

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: [18+]Fifty Shades of Grey или що аз не таковам кат жентълмен
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012 16:19 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2007 23:28
(автор на темата)
Напоследък колежките ми са луднали по таз помия, Fifty Shades of Grey, та рекох, я да видя, мож да науча нещо за секса и аз.
Стигнал съм до стр. 141 от първата книга от трилогията, и ето какво научих до тук.
1. Аз не съм джентълмен. Ако бях такъв, щях вежливо да уведомя партньорката си, че съм на път да свърша в устата й, и учтиво да я помоля за разрешението й. Бидейки първосигнален балкански простак обаче, аз се отдавам на първичните си инстинкти, и директно сътворявам лепкава баня в устите на състезателките. Не съм забелязал някоя да се оплаче досега, но то вероятно е защото и те не са чак кой знае какви хайлайфни дами. Така де, ако бяха, нямаше и те първосигнално да гълтат матриала, но в тяхна защита мога да изтъкна че протагонистката Ана Стийл също гълта. Ако тя беше същинска изискана дама, щеше да е получила този есенциален урок от майка си - дамите не гълтат!
2. Ауди R8 кабрио е страхотна кола, която кара жените да се подмокрят. Отново съм загубеняк: аз винаги съм смятал че въпросната кола е Порше Карера, не кабрио. Мда, продължавам да чета тази високообразователна книга.

ПС Ако някоя съфорумка шпреха инглиш, ей тука е въпросната трилогия:
http://mir.cr/U0SAJ8KJ
Аз я чета на телефона си, но може да се чете и на компютър с calibre от тука: http://calibre-ebook.com/download
След като ви мине протриването, ще се радвам да обменим впечатления. От книгата имам впредвид.

-- Сря Апр 18, 2012 4:34 pm --

Уточнение: това горното не е майтап. Това е съвсем истинска и сериозна книга, голяма литературна сензация в момента:
https://www.google.bg/#hl=bg&safe=off&sclient=psy-ab&q=Fifty+Shades+of+Grey&oq=Fifty+Shades+of+Grey&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=hp.12...2216667l2216667l1l2217650l1l1l0l0l0l0l0l0ll0l0.&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=c71bd97317073a90

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: [18+]Fifty Shades of Grey или що аз не таковам кат жентъ
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012 16:39 
.
Аватар

Тук е от: 31 Май 2010 11:35
А защо не обменим опит с дамите които са чели книжката.

Изхвърли циганите, и ще въскръснат реките, гората, вилните зони, Енергото, железниците, селата, малките градове, пазарите за зеленчуци, мелиоративното стопанство на страната и паметниците на великите българи и героите. Сигурно и още един куп неща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012 16:59 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Почвам я.
3-4 дни не ме търсете. :O05.gif
Литературните анализи -после!
Открих я на български.
http://twifun-bg.com/?page_id=172974

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012 17:08 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Не е ли по-лесно да правите секс, отколкото да четете? :lol: :lol: :lol:
Само питам, не се заяждам...
Извън темата/подсказка:
И се сещам за един калабалък народ, дето ходи на семинарите на една рускиня /кобилкина/, дето ги баламосва и 'образова' как да правят качествени свирки, да съблазняват и т.н.."видна руска сексоложка" и огромно стадо нещастни глупаци дето й вярват... :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012 17:30 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Ти пък сега! Друго си е да покажеш ,че имаш кетап особено от "видна руска сексоложка".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Май 2012 21:43 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2007 23:28
(автор на темата)
Вчера довърших трилогията. Отне ми толкова време, защото за да си оправям вкуса от розовата помия трябваше да чета автобиографията на най-резултатния американски снайперист.
Прочетох тоз шедьовър на изящната словестност обаче. Спред мен е толкова нелеп, че чак стига до абсурд. Да ме прощават почитателите на Кафка за кощунството, но неволно сравних Fifty Shades със Америка, посмъртно издаденият роман на Кафка.

Изводи:
Christian Grey
Момичета, такива мъже няма. Освен във вашето въображение. Знам че ви е закодирано генетично да вярвате в тях. Уви, реалността е жестока. Не ви казвам да се отказвате от мечтите си, просто се опитвам да ви предпазя от твърдо приземяване.

Anastasia Steele
Тук нещата са по-различни. Момичета като нея има под път и над път. Не вярвайте обаче че ще получите оргазъм още от първия път. Вероятно скоро ще направят филм по тоз шедьовър. Nina Dobrev е едно от спряганите имена за ролята. Сигурно ще й отива - куха синеока брюнетка с претенции за интелектуалка и любителка на оралния секс.

-- Съб Май 05, 2012 12:13 pm --

Няма ли някоя дама, чела книгата, да ни открехне за какво всъщност става въпрос?
Тази книга в момента е превзела всички престижни класации за книги, за сериозни книги имам предвид. Дори е изместила The Hunger Games от първото място в класацията на USA Today. Нещата почват да придобиват култов епично хистеричен характер.
Да не би пък да я прочета за втори път? Може ли да съм толкова сляп че въобще да не схвана защо жените я харесват толкова много?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2013 21:56 
Темата е стара, но попаднах на нея докато търсех информация за книгата.
Да, много розово и много клише. Като за баланс са сложени BDSM елементите, но тяхното място там внушава на хората, недокоснали се до материята, че това е нещо извратено, нещо, което произтича от тежки травми в детството. Категорично не съм съгласна.
Прочетох я до край само за да разбера защо е толкова популярна. Все още нямам отговор. Някои страници четох по диагонал.

Змей, мъже като Крисчиън има. (Образът в книгата е преекспониран естествено) Аз лично съм срещала двама. :)

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 12:57 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 02 Фев 2014 14:34
Прочетох само първата,тъй като ми я препоръчаха горещо , бестселър ,това,онова ..Почувствах се като самотна лелка с много котки,четяща розови романи..Поне да имаше някаква интригуваща история,да не говорим за секс сцените,бяха толкова еднообразни и откровено тъпи!И тая Анастасийка,пък много готина ,ама девственица на 21 години,супер плоско,и написано без никакъв стил..все си казва-и второто ми аз се усмихна,и другата в мен се подмокри..нямам думи!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2014 10:16 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 04 Мар 2014 12:26
Добре ще е, да има някаква информация за аудиторията на книгата, тя сигурно е бестселър за тийновете, но за хората 25+ силно се съмнявам.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 21 Юни 2021 22:19

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения