ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Юни 2021 10:34

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 115 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Да му кажа ли, че гаджето му кръшка?
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2014 10:00 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 11 Сеп 2010 13:57
Бахти тъпата логика... Виждаш ли, аз на приятел му казвам истината, че накрая да не му се смеет сума ти хора, той па на мен ще ми скача.. А от страха да не го загубя, трябва да си мълча..

Ми то не си струва да се държи такъв до себе си. Направо му тегля една ма*на и да се оправя...

С такива премълчаващи приятели и врагове не ти трябват..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2014 10:45 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Батъл, им и умна мисъл по тоя повод: Пазете ме от моите приятели! От враговете си аз сам ще се опазя!:)

Темата е изчерапана, Лео да си пуска неговата.
Героите от тази ще си играят в техния си филм и дано няма много жертви по пътя..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2014 11:10 
№14
№14
Аватар

Тук е от: 15 Дек 2007 13:00
Battleman написа:
Бахти тъпата логика...

Всеки според разбиранията си. Според моите разбирания - истина, но не на всяка цена.
Колкото до конкретния случай в темата - подобна истина може да бъде споделяна само и единствено, ако засегнатият човек ти е много близък, тоест син или брат. Дори и тогава трябва много внимателно да се обмисли дали да се каже и как да се каже.
Но....има ли намесено дете във връзката, според мен единственото правилно решение е мълчанието.
Батли, щом според теб моята логика е "бахти тъпата" да те питам...имал ли си подобни случки в живота си и стоял ли си пред дилемата да "кажа или да не кажа". Аз съм изпадала в подобни ситуации и съм била свидетел на такива, така че нещата , които говоря не са кухи фрази.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2014 11:44 
.
Аватар

Тук е от: 31 Май 2010 11:35
Aбе що не я праснеш и ти,за да има за какво да мълчиш.

Изхвърли циганите, и ще въскръснат реките, гората, вилните зони, Енергото, железниците, селата, малките градове, пазарите за зеленчуци, мелиоративното стопанство на страната и паметниците на великите българи и героите. Сигурно и още един куп неща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2014 13:02 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 13 Яну 2010 13:12
Аз мисля, че горното е най-смисленото предложение по темата. Правил съм го, работи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2014 13:27 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
И ние веднага ти повярвахме :ROTFL :ROTFL :ROTFL

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2014 13:46 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Съвсем се е развила шизофренията ти. Колко сте там?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2014 8:24 
Администратор
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 2:16
Цитат:
Батле, говорих с нея. Отговорът беше - да си мълча и да не се меся.

Вече си се наврял между шамарите. ;) Не си длъжен.
А на първа страница Верда и Карра, много добре са се изразили по този повод.
Предполагам тези твои приятели са все пак са големи хора и могат сами да си изясняват отношенията. Пък и кой знай какво станало, голямо ново. Може и да е част от развитието.
Или го приемат и продължават, или се разпърдяват и го поN-тват със следващите си партньори. Тоз урок не се преподава като лекция обаче ;) Изживява се, така че щом са стигнали до него, ще го научат ако не от първия път, от някой следващ може би ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2014 15:37 
Опитен
Опитен
Аватар

Тук е от: 13 Окт 2009 22:40
Бил съм от страната на потърпевшите,знам какво е и в двата случая - и приятел да ти съобщи шитнята,и познат да те простреля в капачките.Обикновено всички приятели знаят за изневерите,т'ва е закон.Но никой няма сърце да отвори очи,или просто рядко някой се навива да застане между чука и наковалнята,та обикновено оставят "глупака" да живее в розова заблуда,докато чуждата завера не се разкисне...някак от само себе си.Всички усещат,че дълго не може да се лъже.
1.Вестителят-познат.
Една вечер един съвсем отскорошен познат просто ми изстреля в лицето:"Аве,ама вие заедно ли сте?Ти знаеш ли тая какви ги върши..." и ми разказа всичко.И ми сподели,че и доста повече хора (приятелите ми,покрай които се запознах с въпросния човек) знаят "вършенията",но разбира се,той не знаел,че сме заедно,иначе дрън-дрън...(сигурно и той я е минал,мадре му). Черният облак,който обви просветителя ми,акумулирайки в себе си горчилката,конвулсиите,камъка в гърдите,жабата в гърлото,и до ден днешен се взира в мен през тогава учудените му,а в последствие и влажно-имитиращи приятелство очи.Все още ясно виждам ехидната му усмивка,с която някак лековерно ми съобщи новината.Усещам тежкия му алкохолен дъх,който заговорнически ме приканваше към интимна,предразполагаща към споделяне обстановка,за да изплюя болката.Този черен облак и до ден днешен ме хвърля в кофти-шок-вълнение,когато случайно се срещнем.Етикетът беше залепен.Радвам се,че беше за еднократна употреба - отваряне на очи - свърши си работата и си отиде.А може и да не е толкова отвратително същество всъщност,знам ли?Омразата и любовта ни заслепяват и задушават,ако ги оставим да избуят,без да балансираме.Плевели.
2.Вестителят-приятел.
Приятелят,който ми съобщи гадната вест,по-скоро беше принуден,заради изтърване в разговор...Кофти,а? Отново се разрази същия ужас и ненавист към вестителя (може и той да я е минал,мадре му,що си е мълчал?!),но етикета се изтри с времето,поради стари основи и нови преживявания.Трябваше ми време,но мина,та изобщо не го свързвам с тази случка вече.Трябва да има здрави основи и нови преживявания + поне малко разбиране от страна на потърпевшите относно позицията на приятелите (и хората като цяло - страхуват са не за едно и две неща) в такъв деликатен случай.
3.А т'ва,че глупака,шарана,балъка може и да знае за изневерите,но да търпи гадостите е съвсееем нормалното явление.Има един вицов лаф:"Е,Вуте,ся кат' остави Пена, к'во?Пак цяло село я плющи,ма само ти не".По-далновидните ще разберат,че не става дума само за "вътре-вън",та няма к'во да бакпулверизираме излишно.
Кучките обаче ги дилийтнах.После се връщаха със сополиви носове,но аз виждах единствено сополивите им трътки,прясно-прясно изреголвани.Всеки се захласва,всеки се овлича,приисква му се да пробва различното,ма то бива ли па чак толкоз?!А и ний,мъжете,когато сме от прецаката страна сме много раними - дет' ний ровим,друг дан' пипа!Веднъж да бръкне друг и настават такива гърмежи,че майката си щрака.Е,разбира се,след като зарежем брантията ни е хубаво да си я чукваме от време на време,ако им мегдан.Жените па са друго 20.И така...Деца сме си всичките все още.В пясъка под кривата круша ровим.

Кажи му,ако наистина си му приятел,ако наистина те е грижа,ако не се страхуваш.Или някой роднина.Ако жена му го каже също не боли толкова,поради липсата на аларма за конкуренция,но тогава пък не трябва "оная" да разбира кой е вестителя,защото ще има сламка за оправдания и изкуствени усложнения.
Развода е по-кофти раздяла,стои по друг начин в сърцето,съзнанието...А това дете (на кого е?!)...Няма как да мине без буря и брутална кататастрофа тая работа,ако тая жена не седне съвсем скоро само на един бучак.

Последна промяна U_B_X на 27 Яну 2014 16:31, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2014 16:29 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Ах страхотно, страхотно :B9.gif :B9.gif :B9.gif

Страхотно, истинско, цветно и с необходимата задължителна доза (авто)хумор :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2014 15:40 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 02 Фев 2014 14:34
В чужда къща не се бъркай са казали хората..По-добре говори с нея,ако си убеден,че трябва да направиш нещо.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 1:22 
.
Аватар

Тук е от: 19 Фев 2007 7:18
Направи му ергенско парти. Но яко.
И само ако си му истински приятел, и решиш да се чувства добре.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 10:32 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 18 Фев 2012 10:59
(автор на темата)
Историята има продължение. Нещата се размирисаха без намеса от моя страна. Други са свършили черната работа, малък град сме и е трудно една тайна да остане дълго скрита. В момента са разделени.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 12:17 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Ето как без да се напъват нещата си свършват зле по само себе си.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 12:44 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 13 Фев 2011 8:39
ТошЕто написа:
Историята има продължение. Нещата се размирисаха без намеса от моя страна. Други са свършили черната работа, малък град сме и е трудно една тайна да остане дълго скрита. В момента са разделени.

Ето това ако не е повод да почерпиш - хем справедливостта тържествува хем съвестта ти е чиста :B5.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 115 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Бърз отговор

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Юни 2021 10:34

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: