ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Юни 2021 8:54

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Самоубийството - начин на употреба
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2008 12:59 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 06 Авг 2008 21:24
Самоубийството е висша форма на егоизъм. Не смелост, а страх трябва за да полетиш от блока, да си резнеш вените или да си пръснеш главата с подръчни материали. И аз имам желание да летя , но ще почакам да си развия достатъчно ръцете за да ме задържат във въздуха след като скоча от покрива

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2008 14:38 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
Ее, тези са банални, нещо по-така не се ли сещате?
Да разбиеш клетката на лъвицата нощем, понеже приятелката ти много харесала малките лъвченца ии.. 1 за подарък :A1.gif (неуспешен опит в Шуменския зоокът) :B5.gif

SecondShoe написа:
Ако поради психически/физически травми или други ненормални обстоятелства спре да работи инстинкта за самосъхранение, почваш да си мислиш за такива работи.

Питай докторите - "нормален човек" е абстрактно понятие и не се среща в природата :A9.gif На всеки му хлопа по нещо на горния етаж, бил той гений, идиот или различен процент комбинация от тях :A7.gif
Примерно този който преди 3 часа мина по "Ришки Проход" с над 130 на задна гума покрай автокъщите, беше ощетен откъм % - никой от петдесетината видели го не си е помислил "Баси гения" . Повечето са го сложили в другия край на класацията :lol:
За инстинктите - "Човек Разумен" все още им е роб, освен някои йоги май :A9.gif
За останалите "Homo" - "motorcycletikus" "magistralus" "fundamentalikus" и т.н. изглежда, че временно са преодолели част от инстинктите си :roll: и без да мислят за самоубийство, то просто им се случва :!:

Последна промяна Kzint на 22 Сеп 2008 15:51, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2008 14:41 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
(автор на темата)
Да, веселите самоубийци винаги са били забавни. Сещам се за оня кретен, дето го сгази влакът, докато той говорел по мобилния си телефон по средата на линията. Последният му жест бил вдигната ръка към приближаващата композиция и извърнат силует. Демек - по-тихо, ако обичате

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2008 7:51 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

(автор на темата)
Извън темата/подсказка:
Инди ме подсети за една любима книга, но тъй като цитатът е твърде дълъг, ще го покрия като офтопик, макар да си е баш по темата. Отделете 5 минути и го прочетете, ако имате нерви за това:
Степният вълк (Херман Хесе)
Той принадлежеше към самоубийците. Тук следва да се каже, че е грешно да бъдат наричани самоубийци единствено хората, които действително слагат край на живота си. Сред тях има дори много, които само до известна степен, така да се каже, случайно посягат на себе си, хора, за чиято същност това не е необходимо. Сред безличните съществования, без ясно изразена характерност и силна съдба, сред незначителните и стадните хора също има някои, които свършват със самоубийство, макар по всички свои особености и характера си да не принадлежат към типа на самоубийците, докато, обратно, мнозина от ония, които според същността си се числят към самоубийците, и дори повечето, фактически никога не посягат на себе си. За „самоубиеца” – а Халер беше такъв – не е безусловна необходимост да живее в особено силна връзка със смъртта, това можеш да постигнеш и без да си самоубиец. Но на самоубиеца е присъщо да приема своето аз, все едно оправдано или не като особено опасен, съмнителен и застрашен кълн на природата, на него постоянно му се струва, че е изложен на опасност, сякаш стои на най-остър скален връх, където един лек удар отвън или тласък на незначителна вътрешна слабост са достатъчни да го съборят в бездната. Съдбовната линия на този вид хора е белязана с това, че поне в собствената им представа за тях самоубийството е най-вероятният вид смърт. Предпоставка за това настроение, което почти винаги проличава още в ранна младост и придружава тези хора през целия им живот, не е някаква особено слаба жизненост, напротив, сред „самоубийците’ се намират необикновено жилави, жадни, а също и смели натури. Но както има натури, които при най-малко заболяване са склонни към висока температура, то тези, които наричаме „самоубийци”, винаги са много чувствителни и сантиментални и при най-малкото сътресение са склонни интензивно да се отдадат на мисълта за скъсване с живота. Ако би съществувала наука, която да има смелостта и чувството за отговорност и да се занимава с човека вместо просто с механизма на жизнените явления, би се получило нещо като антропология и психология, така тези факти биха станали известни на всички. Казаното за самоубийството тук се отнася естествено само до повърхностното, до видимото, то е психология, следователно малко физика. Разгледана метафизически, работата изглежда другояче и много по-ясна, защото при такова изследване „самоубийците” ни се представят като засегнати от чувството за вина на индивидуализацията, като ония души, които вече не виждат жизнена цел в съвършенството и извайването на своя облик, а в тлеенето си, във връщането назад към майката, към бога, към вселената. Твърде много от тези натури са напълно неспособни действително някога да извършат самоубийство, тъй като са проникнали дълбоко в неговата греховност. За нас те все пак са самоубийци, защото виждат спасител в смъртта, не в живота, те са готови да се погубят, да унищожат и пожертват живота си, да се върнат обратно към началото. Както всяка сила може да премине в слабост (да, при дадени обстоятелства трябва да стане), така и типичният самоубиец нерядко може да превърне привидните си слабости в своя сила и опора, да, той прави това изключително често. Към тези случаи спада и случая на Хари, на Степния вълк. Подобно на хилядите като него той не превръща представата, че във всеки час му е открит пътят към смъртта, просто в една младежко-меланхолична игра на фантазията, а от същите тези мисли си изгражда утеха и опора. Наистина и у него, както у всички хора от този тип, всяко сътресение, всяка болка, всяко тежко положение в живота веднага събужда желанието да се изскубне чрез смъртта. Постепенно обаче тъкмо от тази склонност той си изгради една философия, която служи на живота. Тази обладаност на мисълта, че оня изход за случай на бедствие стои постоянно открит, му дава сила, прави го любопитен да доизпита болките и тежките състояния и когато действително му тръгне зле, той може понякога с мрачна радост, с един вид злорадство да осъзнае: „ Аз съм любопитен да видя докъде и доколко един човек може да превъзмогне и да издържи! Ако границата на още търпимото е докосната, тогава ми стига само да отворя вратата към изхода и ще съм спасен”. Има твърде много самоубийци, които се сдобиват с необикновени сили чрез тази мисъл.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2008 16:52 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 22 Май 2008 10:18
Според мен е по-скоро отчаяние и безсилие да промениш нещо което те кара да се чувстваш зле. Въпросът е дали можеш да превъзмогнеш отчаянието и безсилието и да продължиш напред.
Съгласен съм с abUser, че всеки който мисли е мислил за това. На всеки се е случвало да изпадне в някакво такова състояние.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2008 22:23 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

(автор на темата)
Извън темата/подсказка:
Май трябва да отворя отделна тема за цитати от книги, надвишаващите стандартните 4-5 реда. По някакъв начин обаче пак е по темата. Инди ме подсети за Хари Халер, а миналата седмица с една Мая (здравей, ако четеш), се дърлихме за Камю. Ама какви хора щъкат само във Форума. Ще ме развалите съвсем. Та благодарение на нея реших да цитирам най-чудовищните редове, които съм срещал въобще. Скривам го в подсказка по стар обичай, дано някой надзърне. Един да е, пак ще бъда доволен:
„А необятната смътна природа вече е проникнала в техния град, плъзнала е наред, в домовете, в канторите, в тях самите. Тя не шава, кротува си, а те цели са в нея, вдишват я, но не я съзират, въобразяват си, че е отвън, на километри от тях. Аз обаче виждам природата, виждам я…Знам, че нейното покорство е всъщност леност, знам, че за нея няма закони, а постоянството й е заблуда… Тя има само навици и утре може да ги промени. А ако нещо се случи? Ако тя изневиделица се разбунтува? Тутакси хората ще я забележат и ще им се стори, че сърцата им се пръскат. И за какво ще им послужат тогава техните вълноломи и укрепления, техните електроцентрали и доменни пещи, техните механични чукове? Това може да се случи всеки миг, ей сега например: знаменията са налице. Някой баща на семейство, тръгнал на разходка, ще види как сякаш под напора на вятъра към него се носи червена дрипа. А озове ли се дрипата съвсем близо до него, ще съзре, че всъщност е парче червясало месо, което се тътри, лази и подрипва, че къс изтерзана плът се валя из канавките и на пресекулки изригва кървави струи. Или някоя майка ще погледне бузката на детето и ще запита: „Какво имаш тук, пъпчица ли?”, и ще съгледа как кожата леко набъбва, пропуква се, открехва се и от дъното на процепа изниква трето око, което се хили. Или пък по цялото си тяло хората ще почувстват бегли докосвания, подобни на милувки, с които речните тръстики обсипват плувците. И ще разберат, че дрехите им са се превърнали в живи твари. Друг пък ще усети сърбеж в устата. Ще се приближи към огледалото, ще зяпне: езикът му ще се е преобразил в жива-живеничка стоножка, която ще шава с крачета и ще го дращи по небцето. Той ще се опита да я изплюе, ала стоножката ще е част от него и ще трябва да я изтръгне с ръце. И ще се появяват още множество неща, за които ще е нужно да се изнамерят нови думи - каменисто око, тристранна ръка, патеричен пръст, челюстовиден паяк. Някой ще заспи на пухеното си легло в уютната си топла стая, а ще се събуди чисто гол върху синкава почва, сред гора от свистящи удове, червено-бели, щръкнали към небето като комините на Жукетбувил, сред едри телеса, подали се от земята, космати и валчести като луковици. Птици ще прехвърчат край удовете, ще ги кълват и разкървавяват. Секрет ще капе бавно, полека-лека от раните, кръвенист секрет, топъл и слузест, с бълбукащи мехурчета. Или пък нищо подобно няма да се случи, не ще настъпи някаква определена промяна, но една сутрин хората ще отворят капаците на прозорците си и ще се слисат пред някакъв особен смисъл, който ще тегне над всичко и сякаш ще тръпне в очакване. Само толкова, но продължи ли известно време, ще последват стотици самоубийства. Е, да! Нека мъничка промяна да възникне, само за проба-повече не искам. Тогава разни хора внезапно ще бъдат запокитени в уединение. Сам-саменички люде, лице в лице с чудовищни уродливости, ще търчат по улиците, тромаво ще се тътрят пред мен с втренчени погледи, ще бягат от болките си и ще ги отнасят със себе си, раззинали уста с езици насекоми, които ще пляскат с криле. А аз ще избухна в смях дори ако тялото ми е покрито с гадни, срамни струпеи, които ще се разпукват в цветове от плът, подобни на теменужки и лютичета. Ще се облегна на някоя стена и докато те притичват край мен, ще им крещя: „Какво постигнахте с вашата наука? Какво постигнахте с хуманизма си? Къде е достойнството ви на мислещи тръстики?” Няма да се боя - или поне не повече, отколкото в сегашния миг. Та нали и това ще бъде съществуване, вариации на тема съществуване? Множеството нови очи, които бавно ще завладяват лицето, несъмнено ще бъдат излишни, но не в по-голяма степен от първите две. Плаши ме съществуването изобщо”.
Жан-Пол Сартър (Погнусата).

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2009 15:20 
Нов потребител
Нов потребител

Тук е от: 19 Яну 2009 14:51
:arrow: моята смърт, доброволната смърт, която идва при мен, защото аз искам така… Да премахнеш себе си е най-похвалната измежду всички постъпки; чрез нея човек почти придобива правото да живее. Естествената смърт, която не е свободна, тня не идва когато трябва, тя е смърт на подлец. Ако обичаме живота, трябва да желаем една съвсем друга смърт, една свободна и осъзната смърт, без случайности и изненади.” Фридрих Ницше

Цитат:
пак се скъса въжето
:roll:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2009 15:54 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
kiNda написа:
Фридрих Ницше
Всички умни и мъдри хора имат моменти на слабост и в такива моменти "изтърват влака" така да се каже. Лошото при такива хора е, че са супер известни и популярни и каквото и да кажат, се приема за чиста монета от масите :D .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2009 19:01 
Ентусиаст
Ентусиаст

Тук е от: 11 Дек 2008 9:00
Има различни видове самооубийства. Един от тях е ако приемаш лекарство, което ти е предписал лекар, без да четеш приложената листовка. Днес си купих едно и като всеки среднограмотен човек първо чета - ужас - ако не ме излекува, то съм сигурна, че трудно ще оцелея.Ето извадки за страничните лекарствени реакции:гадене, повръщане, запек, сухота в устата, изпотяване, умора, замаяност, повишена температура, неразположение, повишен пулс, замъглено виждане и нарушена зрителна акомудация/приспособяване/, свръхчувствителност, алергия и алергичен шок, главоболие, нарушена двигателна активност, сънливост, треперене, тревожност, обърканост, дисориентация, халюцинации, задръжка на урината, спазъм на бронхитите, кожни реакции/възпаление,обриви, сърбеж, уртикария/, понижено кр. налягане и др.
Пропуснах да напиша, че лекарството се предписва за ТРИ вида заболявания: тревожност, сърбеж, предоперативна подготовка. Ако някой не вярва - лекарството е"АТАРАКС". Е, не ми е лек жвота, но все още нямам намерение да се самоубивам. Жалко за парите, с тях бих си нахранила домочадието доволно една вечер.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 21:20 
Нов потребител
Нов потребител

да добре
alexxx72 написа:
Всички умни и мъдри хора имат моменти на слабост и в такива моменти "изтърват влака" така да се каже. Лошото при такива хора е, че са супер известни и популярни и каквото и да кажат, се приема за чиста монета от масите :D .

аз просто добавих информация по темата

такава не последва

... кой изпуска влака, кое е чиста монета, какво пише на листовката за някой лекарства, как се изхранва домочадие и как ще се сбогувам с живота може би има допирна точка...само я поставих другаде

всички сме само свидетели

гледна точка

каква е последната?

самоубийството- начини на употреба

-- Пон Яну 26, 2009 21:25 --

да говорим искрено по темата
това са начините да узнаем повече

-- Пон Яну 26, 2009 21:42 --

но както и да е- моето волево изчезване от света може да е незабелязано, тайно и без никакви последици
Anari, това което убива в живота е също въпрос на избор,но не е по темата според мен

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 21:44 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 28 Окт 2007 7:41
kiNda написа:
гледна точка

каква е последната?

самоубийството- начини на употреба

Разкъсва се опаковката наречена живот, вади се листа с инструкциите и се прочита съдържанието (внимателно се прочита). Самото съдържание се състои от две неща: показания за употреба и противопказания..... все пак - всеки сам решава за дозата и за отровата...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 22:21 
Нов потребител
Нов потребител

може ли малко по- щекотливо докато е възможно :C8.gif
а то е безкрайно можно

-- Пон Яну 26, 2009 22:32 --

"Така въпреки доброто желание, породено от любовта му, малкият принц бързо започна да го подозира. Бе приел сериозно незначителните му думи и се почувства много нещастен."

"— Трябва да бъдеш много търпелив. Ще те гледам с крайчеца на окото и ти няма да казваш нищо. Езикът е извор на недоразумения."

Антоан дьо Сент-Екзюпери
"Това е въпрос на дисциплина — каза ми по-късно малкия принц. — Когато се приготвиш сутрин, трябва да се погрижиш и за планетата."

-- Пон Яну 26, 2009 22:46 --

от последното се отричам

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 22:56 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 28 Окт 2007 7:41
Извън темата/подсказка:
Цитат:
- Хубава отрова ли имаш? Сигурна ли си, че няма да се мъча дълго?

Цитат:
- Ще изглеждам, като че ли ме боли... ще изглеждам, като че ли умирам. Така е.

Цитат:
- Разбираш ли. Много е далече. Не мога да взема това тяло. Много е тежко.

Цитат:
- Но то ще е като стара изоставена черупка.

Цитат:
- Е... Това е...

Цитат:
Само една жълта мълния до глезена му и нищо повече. За миг остана неподвижен. Не извика. Падна бавно, както пада дърво. Нямаше дори шум, заради пясъка.

.......и това е начин на употреба и въпрос на избор.......

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2009 23:45 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
kiNda написа:
... кой изпуска влака, кое е чиста монета, какво пише на листовката за някой лекарства, как се изхранва домочадие и как ще се сбогувам с живота може би има допирна точка...само я поставих другаде
А сори, аз само изказах мнение за налудничавостта на Фридрих Ницше като го перне съчмата, не знаех, че чак толкова му разбираш :02_eh.gif .
Иначе живеем в свободна държава и всеки има право да се самоубива както намери за добре!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2009 0:10 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

(автор на темата)
Извън темата/подсказка:
Не правете резки движения. Кинда е под моята опека. Може би най-лошото нещо, което може да й се случи в този Форум.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Здравословни хранене и начин на живот

в Общи разговори

боклуджадере

43

12345

02 Ное 2016 17:39

Магазин за мебели и обзавеждане втора употреба

в Общи разговори

Миленов

1