ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Юни 2021 10:16

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Самоубийството - начин на употреба
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2009 22:07 
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Тук е от: 06 Мар 2009 19:31
FOWLER написа:
Извън темата/подсказка:
Цитат:
мда бе,все ми е на акъла че ако ми е чак толкова криво,няма да очистя първо оня дето ми е криво заради него,ами баш от себе си ще почна :ROTFL

Надявам се, че това не са симптоми на някакъв "виненденски синдром" в шуменски вариант :roll:
Мисля, че тази песен ще пасне на настроението ти затова те поздравявам с нея:
:B4.gif

Всъщност това няма нищо общо с настроението ми.
Чувствам се страхотно :C8.gif
Но все пак мерси...преди време Tiamat ми бяха любими :)

Излишно е да се опитваш да откриеш защо съществувам.Ако искаш някакво обяснение,приеми за себе си,че аз съм начинът, който Бог е избрал да се самонакаже за това,че в момент на разсеяност е създал Вселената.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2009 22:14 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 12 Сеп 2008 10:46
Извън темата/подсказка:
okokorko написа:
Не се пробвай в педагогиката и психологията! :BB07.gif

Направо ми разбиваш житейските планове :E3.gif - планирах да ставам учител по психология

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2009 11:46 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 28 Окт 2007 7:41
Още една гледна точка за един евентуален край.

Цитат:
Най-ефективния метод!

Често си мисля за смърта. Защо хората толкова много се страхуват от нея. Раждане, живот, смърт. Всяко си има мястото. Ако погледнем мизерните си дни през погледа на еволюцията, няма да има значение дали сме живи или мъртви. А ако пък погледнем през очите на вселенското безвремие, дори ще е по-добре да сме мъртви. Поне ще избегнем ежедневните компромиси. Когато стане нетърпимо, започвам да мисля и за самоубийството. Мисля за това, кой би бил най-ефективния начин.

Хората често казват „иде ми да се гръмна” или „абе защо не се гръмнеш”. Звучи драматично, но огнестрелното оръжие не е подходящо. Първо трябва да се снабдиш с такова, после ако не те арестуват като терорист, употребата му за целта не е никак сигурна. Всички знаят какво се случи с Яворов.

Сигурен начин да приключиш живота си е да скочиш от високо, както и да се хвърлиш пред влак или тежък камион. Падането от високо ми харесва – преди да свършиш поне ще полетиш малко, но представи си обаче ужаса на този който те намери размазан. Бърият влак или камиона, макар и мигновени, не ми харесват заради нещастникът който ще те блъсне. Помисли си как този човек ще живее след това и ще продължи да си вади хляба с каране на влак или камион. Освен това някой трябва да събере частите на разкъсаното ти тяло, да почисти пръснатия мозък, да измие тези четири литра кръв.

Да се обесиш или задушиш по някакъв начин е добра идея. Мозъкът лишен от кислород умира много бързо, минута, най-много две, но в такива ситуации най-често като биологичен рефлекс се включват отделителните процеси. Няма нищо по-унизително от опикано и осрано висящо тяло на мъртвец с изплезен език. Да не говорим че винаги се намира някой „спасител” на когото след това трябва да бъдеш задължен до гроб.

Използването на химикали също изглежда привлекателно. Не обаче гълтането на белина. За него не искам да мисля. Писпивателни с алкохол или да се надрусаш много яко. Просто заспиваш и всичко свършва. Това обаче също има проблеми, добрите химикали са скъпи и знаеш ли колко ще са ти достатъчни. Ако не успееш или пък те набара „спасителя” отново, промивката в спешно отделение е страшна и после срамът...

Срамът ще те преследва и ако не успееш да умреш след прерязване на вените. Ще трябва постоянно да си криеш белезите по китките. Всъщност, да си източиш кръвта по някакъв начин е много привлекателно. Когато губиш кръв, ти става неземно леко и приятно, свършваш без да те боли. Отново обаче си мисля за лелката, която после трябва да чисти след теб, освен ако не го направиш във ваната, но нали пак някой трябва да те намери и да ти издърпа тялото от там.

Трябва се измисли начин, при който да изчезнеш без следа и без да накараш някого да се чувства виновен (или да те чисти). Например с лодка да гребеш дълго в морето или в някое голямо езеро. Да седнеш на ръба на лодката с тежък камък вързан около кръста. После да изпиеш някаква отрова и като започнеш да омекваш, да цопнеш заедно с камъка във водата. Ще остане само една лодка, полюшваща се в средата на едно езеро, което само по себе си е доста красив образ. За жалост и този метод си има своите проблеми. Ще ти трябват доста усилия, езеро, лодка, камък, въже и подходяща отрова – неща които не се намират всеки ден.

Всъщност в днешно време няма смисъл от всичко това, човек може много лесно, безболезнено и безплатно да си реши проблема, просто е нужно да кликне delete, start, turn off computer, turn off...

източник: http://bokar.blog.bg/viewpost.php?id=322742

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2009 18:41 
~~~~
~~~~

Тук е от: 06 Апр 2008 8:12
Точно пък за смелост и дума не може да става. Психиатрите ще ти дадат по-дълго обяснение:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2009 21:01 
Баш майстор
Баш майстор
Аватар

Тук е от: 08 Яну 2007 18:46
Facebook самоубиец :N2.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2009 19:23 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 07 Мар 2009 0:30
аз познавах един дет се самоуби пред децата си!налапа патлака и се гръпна на бала на синът си пред тяхните очи

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2009 9:18 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 15 Яну 2007 14:01
..все нещо ще може да се вземе за материал.. :O01.gif

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2010 21:00 
Форумен дух
Форумен дух

Тук е от: 18 Окт 2009 14:28
Причинната връзка на тези хора посегнали на живота си винаги са били някакви проблеми,които до такава степен са ги вкопчили,че смъртта за тях е някакво избавление. Не одобрявам тнакова поведение. По принцип тези хора са изключително чувствителни,мнителни и изпускат някъде . Те не се борят с проблема,нямат желание за това ,предпочитат да не споделят проблемите си с други,не търсят помощ. Те се виждат в една безизходица от която не могат да излязат. Други не могат да преживеят някакъв срам,честолюбието надделява.Темата е широка,но животът няма цена.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2010 12:55 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 15 Апр 2008 9:12
(автор на темата)
Просто някои хора се вкопчват в живота много по-слабо от други, имат по-слаба имунна система на душата, по-слаби съпротивителни сили, податливи са на всякакви емоционални грипове. Не можеш да ги съдиш, такива са.
Сега виждам един стар цитат на Кинда, много ми хареса, бях го забравил.

Моята смърт, доброволната смърт, която идва при мен, защото аз искам така… Да премахнеш себе си е най-похвалната измежду всички постъпки; чрез нея човек почти придобива правото да живее. Естествената смърт, която не е свободна, тя не идва когато трябва, тя е смърт на подлец. Ако обичаме живота, трябва да желаем една съвсем друга смърт, една свободна и осъзната смърт, без случайности и изненади.” Фридрих Ницше

Извън темата/подсказка:
Апропо, Verda единствена призна самоубийството като решение. Не тук, на една велосоциализация, но си е впечатляващо. Родееш се с Ницше, Verda!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2011 18:51 
малчуган
Аватар

Тук е от: 08 Ное 2011 21:06
Самоубийството не е решение, то е вид спасение на нервната система.
Аз бих се самоубила, като се лиша от вода, храна и всички екстри и зацикля пред компютъра..страшно самоубийство, но и болезнено... :lol:

Свобода!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2011 21:45 
Форумен инвентар
Форумен инвентар
Аватар

Тук е от: 10 Яну 2007 21:18
Бъзльовци мързеливи! Arbeit macht frei !!! 8)
Животът не е розовичък, а един забутано сив, особено ако чакаш да ти дойде отнейде джакпота. Самоубийството коментирано като вариант от млади здрави и прави хора като писалите дотук, е една порочна тема. Докато си здрав и прав, нямаш право да се вайкаш. Аааа, трудно било, не е това което трябва дъ бъде?! Ами направи си го както трябва да бъде.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2011 22:42 
Форумен дух
Форумен дух
Аватар

Тук е от: 15 Юли 2011 10:24
Значи аз разбирам самоубийството по много начини. Трябва да си супер отчаян и да не виждаш изход от проблемите си, или да го виждаш, но да не можеш да го достигнеш. Да не срещаш подкрепа. Да изнемогваш и това твоето да не е живот. Всичко да ти е наред, но просто да го решиш изведнъж.
Има различни статуси, различни причини, различни начини. Накрая всичко се свежда до едно и също- сърцето ти не бие повече, очите ти са изцъклени... еми умрял си.
Самоубийството не е решение, повечето хора бягат от проблемите си, от задълженията си и точно от вземането на решения чрез него. На такива хора колкото и да се говори ако са си наумили да го направят- еми ще го направят. А други пък ще се вслушат в бръщолевенията колко бил прекрасен животът.

Лично аз много съм се замисляла дали бих могла да се самоубия. И първата ми мисъл е че бих могла. Но когато си се представя с чаша с антифриз, с примка на врата и стол под краката, нож опрян във вените, кутийки с хапченца до мен, алкохолни бутилки и всякакви такива си мисля че смелост няма да ми достигне. И тогава си представям не разочарованието по лицето на родителите си, а болката. Болката, която ще им причиня и няма да напусне сърцата им. Представям си как са ме отглеждали, с какъв трепет са ме чакали. И разбирам, че тоя живот не е цвете, не всичко е розово, но би ми се искало да го живея.

и най-лошото чудовище в съня Ви.

When I grow up...there will be a day...when everybody will have to do what I say...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2011 15:49 
малчуган
Аватар

Много съм съгласна със sanfrancisco..В крайна сметка, като се замислим доста млади хора се самоубиват, има си причина сякаш. :коко

Свобода!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011 21:21 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Яну 2007 0:04
Значи, аз, когато бях гимназист като Zappa, разбирах даже и последните творби на Ницше, въпреки че никога не съм се разболявал от сифилис. Сега разбирам само от The Book of Bunny Suicides. Заеби.
Не!Успехи

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2011 18:28 
малчуган
Аватар

Ох дилеми, дилеми..и малки грешки! Ето в момент като този, в който дилемите разкъсват съзнанието ми, искам да си тегля куршума. Мразя дилемите, мразя тези гадни чувства на раздвоение.... :( :(

Свобода!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Здравословни хранене и начин на живот

в Общи разговори

боклуджадере

43

12345

02 Ное 2016 17:39

Магазин за мебели и обзавеждане втора употреба

в Общи разговори

Миленов

1