ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 16 Окт 2021 4:53

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Може ли да човек да "изключи" човешкото в себе си?
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 8:32 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 03 Юли 2007 18:17
(автор на темата)
Може ли да човек да "изключи" човешкото в себе си?
Да стане не-човек.
Но не анти на това което е до момента, а по- скоро, да липсва описание на състоянието му и наблюдавайки го- да не се "вижда" нищо?
Някои научни теории развиват определени посоки.
Теориите видях, редно е да се движим все пак имайки предвид и чисто човешката позиция.
Може ли?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Може ли да човек да "изключи" човешкото в себе си?
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 8:59 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
Verda, не, че не разбирам за какво става дума, но можеше спокойно да пуснеш една обобщена тема за всичко "чо-вешко" и "не-човешко" ( :lol: ), а не през 1-2 дни да пускаш подобни една на друга теми, които с 2-3 мнения да бъдат изчерпани...
Лично аз леко взех да се подразвам. Не, че има значение дали аз се подразвам или не, но мисля, че горе описах доста общо впечатление...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 9:03 
.
Аватар

Тук е от: 19 Фев 2007 7:18
Не, не може. Човекът си остава човек. Само формите на изява са различни/вълкът козината си мени,но нрава - не/. Що се касае до това ''да не се вижда нищо'' - понякога колкото и да искам да ме видят, има хора, които или не виждат, или виждат това което те си искат. Защото обекта на виждането и виждащия са всъщност едно цяло - едно без друго не могат....друг въпрос е какво става всъщност и какви етикети ще сложим :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 9:40 
Форумна драка
Аватар

Тук е от: 02 Окт 2007 12:51
Verda написа:
Може ли да човек да "изключи" човешкото в себе си?

Не, не може!
Verda, няма смисъл от тая тема! Въпросът не подлежи на дискусия, защото има ЕДНОЗНАЧЕН отговор.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 11:17 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 03 Юли 2007 18:17
(автор на темата)
FKB написа:
но можеше спокойно да пуснеш една обобщена тема за всичко "чо-вешко" и "не-човешко" ( :lol: ), а не през 1-2 дни да пускаш подобни една на друга теми, които с 2-3 мнения да бъдат изчерпани...
Лично аз леко взех да се подразвам.

Спокойствие не търся, така че ще си пускам “дразнещи” ФКБ теми, както досега- при наличие на вътрешна мотивация и възможност.
Всеки сам намира или не "своя" смисъл в темите /за боклука, тоалетните, секс, любов…/.
Изобщо, нямам и намерение да търся мнения на бройка, а чакам да засека обратната връзка от хора, в които се е родила мисъл по дадена тема. Дори и да няма такива, какво пък, ще продължавам да търся... Издирвам съдържание, обхват, и други неща.
Споделям личните си предствави, които не е необходимо всички да разбират. Затова и питам за друго мнение, друга представа. Иначе как да разбера, ако нещо при мен се случва- не може ли да се случи и при друг… Ако може- ще съм щастлива да обсъждам повече, по- задълбочено нещата отколкото това, което съм написала в два реда.
За мен това е първа стъпка към нещо, което малко могат да докоснат и разбирам, че е дразнещо, но пък има такива, които четат и се кефят, макар и без постинг. Може би защото искат да бъдат или вече са били някъде там…

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 12:00 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
Извинявай за шегичката в твоята тема, но то някои направо не са хора :roll: Пият, ядат и се размножават...това всяко животно го прави същото.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 12:38 
Форумна драка
Аватар

В знак на извинение, подтикнато от "гласа на съвестта ми", edit :arrow: Ох, наистина започвам да вярвам, че редом с фолк-певиците, новият идол на младите жени е Миглена Ангелова.
edit :arrow: Темите, които отваряте напоследък, не са интересни, нямат смисъл като цяло (опит за семпъл психоанализ на човечеството), нищо ново не може да бъде казано по тях. Дори и чиклит не са.... Какви "съдържания, обхвати и други неща" се издирват тук?
Все едно имаме пряко включване в ефира на "Искрено и лично".

П.С. Само давате повод за майтапи.

Последна промяна Jethro Tull на 23 Яну 2008 13:41, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 12:49 
Велосипедист
Велосипедист
Аватар

Тук е от: 11 Фев 2007 14:04
Jethro Tull, тук и в темата на Дима не си права. Ще си пускат каквито си теми искат. Както се казва, като не искате, недейте да четете. И на мен не всички теми са ми интересни -> не ги чета. Но културата ми пречи да се подигравам с авторите на темите или постовете.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 12:56 
Форумна драка
Аватар

Моля за извинение авторката. Не съм искала да се подигравам. Всеки има право да пуска каквито иска теми. Както и аз имам право да ги чета, но да не ги харесвам.
Това, че съм откровена в никакъв случай не ме прави некултурна.
Поне не бързам да лепя етикети.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 13:58 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 10 Фев 2007 9:29
off/ Аз по темата да се изкажа или да сръфам някого, че изглежда само това става в темите напоследък.

По темата - аз, като се напия зверски (вия срещу луната, ходя на четири крака, губя разсъдък, спя в калта и т.н. - все НЕ-човешки дейностти). А най нечовешкото е да се напия на другата вечер по същият начин. Всички казват, че било "човещинка", но аз си мисля че не е..... Да не ви казвам пък за животинският секс, който правя (като ... заек съм едно-две и съм готов). Айде със здраве от пияният заек и по спокойно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 14:07 
Focken' Koko Bryce
Аватар

Тук е от: 06 Фев 2007 22:23
Jethro Tull написа:
Темите, които отваряте напоследък, не са интересни, нямат смисъл като цяло (опит за семпъл психоанализ на човечеството), нищо ново не може да бъде казано по тях. Дори и чиклит не са.... Какви "съдържания, обхвати и други неща" се издирват тук?
Все едно имаме пряко включване в ефира на "Искрено и лично".

П.С. Само давате повод за майтапи.

Горе долу това се опитах да напиша и аз сутринта, но като съберем накуп /щипка махмурлук+сънливост+липсата на нерезлив речник у мен/ се получи по-горния ми пост.
Не съм имал желание да обидя Verda, а да посоча гореизказаното от Jethro Tull.
Също имах предвид, че може да се слеят всички МигленаАнгелови теми в една - "писмено и лично".

whatever :wink:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 15:36 
.
Аватар

Тук е от: 19 Фев 2007 7:18
Нищо не бива да се отхвърля. Всеки може да намери зрънце полезност навсякъде. Не го вярвах за себе си, но веднъж се загледах в ''искрено и лично''/колко е искрено и колко е лично, друг въпрос, ама.../ - та имаше защо да се загледам, намерих нещо за мен.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 15:44 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата
Аватар

Тук е от: 09 Фев 2007 15:36
Темите в този раздел се разделят на педалски и просташки.Някой харесва единния вид други другия , но нали това е целта на раздела.Цирк да става. 8)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 17:18 
Ветеран
Ветеран
Аватар

Тук е от: 28 Окт 2007 7:41
Една друга тема беше озаглавена "Как се става човек?", изписаха се доста мнения по въпроса и се изказаха различни гленди точки (това е право на всеки). Все си мисля, че всичко което беше изброено като качества които ни правят ЧОВЕЦИ в тая тема вземе да се махне от човека, то би могло да се получи някакво описание на същество изключило човешкото от себе си. Е, не мога да отрека - някои индивиди се справят къде успешно, къде не чак толква с тази задача - да "изключат човешкото", само дано да са по малко. Чудя се само какво ли ще остане от една личност ако се изключи човешкото: едно същество (защото това няма да е човек), което няма да мисли самостоятелно, нама да има чувства, мнение, ще живее един друг живот - не своя, защото няма да го усети като свой. Всичко това ми напомня на един филм "Еквилибриум", там хората се деляха на чувствителни и безчувствени, мисля че ще се превърнем в точно такива безчувствени, безкрупулни същества.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2008 20:03 
Дълбоко в матрицата
Дълбоко в матрицата

Тук е от: 05 Фев 2007 15:55
Verda написа:
Някои научни теории развиват определени посоки.

Няма да скрия, че съм върл почитател на този тип изказвания. Обикновено помагат на употребяващия ги да се изкаже по въпрос, за който не е подготвен или има бегли представи за нещата. Най-често от източници със заглавия като: Как се разваля бяла (черна или друг цвят) магия? Как да го/я накарам да ... (каквото се сетите)? С малки усилия, голям успех... и все от сорта.

Животът е толкова прост и елементарен, че не си заслужава времето и усилията да го усложняваме с дълбоки размисли. Току виж сме пропуснали истинското щастие, добрите приятели, хубавото вино, нежната музика и всички малки частици радост покрай нас.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Бърз отговор

Подобни теми   Автор   Отговори   Преглеждания    Последно мнение 
Търся човек с гръцки език

в Работа, фирми, клиенти, магазини, недвижими имоти...

winprom

2

13304

19 Окт 2016 9:54

човек за премахване на винкели на стара тераса

в Услуги

jyulio

1

8314

04 Авг 2017 16:19

Защо да е трудно,като може да е лесно?

в Градски въпроси