ФОРУМЪТ НА ШУМЕН

Гражданска медия номер едно в град Шумен. В този форум шуменци могат да определят реда на актуалните теми.

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 30 Ное 2021 1:48

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 664 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: .: Кой ви ядоса днес?
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2020 15:13 
Титан на мисълта
Аватар

Тук е от: 22 Окт 2007 16:57
Българската правосъдна система, оказва се, не е като по филмите. Никой не се заклева да казва истината и като си доведеш повече приятелчета, с които предварително сте се уговорили, няма проблем. Ходих на дело - Loveca_ срещу КАТ. Отидох сам, без адвокат, без свидетели. До залата имаше една жена говореща с двама мъже - цивилен и полицай. Те обсъждаха някакво паркиране и колкото повече ги слушах, толкова повече ми приличаше на моят случай. Помислих, че са адвокат, полицай, който да е приятел на невинния и самия невинен. Оказа се, че са прокурор и двама полицаи. После дойде още един цивилен полицай.
По принцип знам, че полицейските шефове защитават подчинените си, ама тези тук отричат всичко, което съм казал и едва ли не аз за тях съм виновен, а не невинен до доказване на противното.
Да идем на същината - кой ме ядоса. Ядоса ме, че 2/3 от полицаите в това дело поизлъгаха. А аз съм сам и не искат да ме чуят нито съдията, нито прокурора. Така например на самото кръстовище между уличката на кафе Ниагара и края на "Цар Иван Александър" като се спускаш от кафенето към Еконта, да речем, вдясно на завоя трябва да видиш знак Д4 ( ако вярваме на "честния" полицай ). Казах на съдията, че знака разрешава да се отиде наляво или надясно, ама, както казах, аз отидох сам, а другите се бяха наговорили.

Несертифициран български гражданин. Чудя се дали това ме прави враг на народа.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Кой ви ядоса днес?
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2020 10:35 
Титан на мисълта
Аватар

Не бил прокурор, а адвокат на полицаите. Не осъдиха полицаят за лъжесвидетелстване. Странно. А аз го доказах на второто дело.
Снощи се спускам от кръговото на Херсон към училищата и гледам някакви лапета се движат напред назад по пешеходната. Вървяха по такъв начин, все едно ми правят номера с невидимото въже. Като наближих още малко им свирнах, защото пешеходеца няма право да се връща назад или да спира на пешеходната пътека, докато пресича.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2021 16:01 
Титан на мисълта
Аватар

Някакъв бус, на който пише ДАИ и трима със светлоотразителни жилетки се напъхали вътре. Изучавам си аз околовръстните пътища и влизам към града от пътя за Бургас. Имам стоп и много криво кръстовище. Тез ИААА-джии вместо да застанат зад мен, през цялата отсечка, свързваща единия с другия главен път сякаш се опитваха да ме изпреварят през непрекъснатата линия. И тъкмо съм се обърнал на стопа, за да видя дали от Ивански идва МПС, тез почват да бибиткат. А аз нямам видимост от тях. Давам още малко напред, за да виждам и потеглям. Малко след входа на града има една малка бензиностанция, на която се кара с до 40 км/ч. Намалям аз, за да спазя ограничението и те ме изпреварват.
Е, зад тях имаше още 2 тира и не съм сигурен кой бибитна, ама тях си набелязах за виновни :)
По-нагоре по пътя, където обикновено спират тирове в една бус лента, видях буса. Даже имаше водач в него и щях да се разправям, ама нямам ел. стъкла и им се размина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2021 22:46 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Не се ядосвай с тия глупаци, Loveca_. Те са роби. Те ако бяха умни щяха да работят за себе си, вместо да стоят вързани по 8 часа на ден. Никога не могат да стъпят на дори и на малкия пръст на свободен човек като теб. Карай си мерцедеса и не се ядосвай с малоумниците. :A1.gif

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2021 0:21 
Титан на мисълта
Аватар

Някакъв шофьор на черен джип Мерцедес с номер 9999 влязал от 5 км и се движи в лентата направо/надясно все едно да продължи към автостъкла Кобра. Аз съм в обратна посока и отивам към Арената. Изчаквам на стопа тия от главния път и тоя джип както си е в лента за направо, пуска ляв мигач и ми сече пътя. Изображение Значи тоя тарикат се движи в дясна лента, а аз съм където е синия бус. Изчаках тия от пътя с предимство и гледам тоя си пуснал ляв мигач и минава на малко пред мен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2021 17:28 
Титан на мисълта
Аватар

Някакъв с яке "охрана" на входа на Кауфланд в Ж.К. "Тракия" не искаше да ме пусне в магазина, без количка. Нещастника даже си позволи да ме бута, когато отказах да възприема абсурдните му указания. Едва се удържах да не го пребия и после като влязох в моята количка да не вляза с нея в магазина. На горния Кауфланд пак същото, макар, че там стоях на паркинга и наблюдавах входа. Двама или трима човека си излязоха с покупки, но без колички. Тогава се надъхах и аз да вляза, ама същата работа. Тоя поне каза, че количките били отключени. Там, обаче, има високи, анти-паркинг колчета и ми дожаля за колата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Мар 2021 0:00 
Титан на мисълта
Аватар

Водачът на Изображение. На предния светофар аз съм в лява лента, той в дясна. Почти обичайно, след светофара имаше паркирано МПС в дясната лента. Човека си пусна мигач и започна да се минава в моята лента, все по-приближаващ се към моят автомобил. Не му направи впечатление и клаксона ми.
Да му отнемат лиценза дано!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2021 15:13 
Гастарбайтер
Гастарбайтер
Аватар

Тук е от: 15 Апр 2008 2:43
Докато продължаваш да отстъпваш ще продължаваш да се ядосваш. Трябвало е да го удариш и другият път няма да прави така. Предполагам, че няма да е трудно да се издири къде си оставя колата. Спукай му гумите, изкърти му чистачките или нещо друго измисли. Варианти много. Нещата се оправят единствено с действия. С празни приказки нищо няма да постигнеш. Като няма ефект от законите и правилата, ти ставаш законът и правилата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2021 15:46 
Модератор
Модератор
Аватар

Тук е от: 29 Дек 2007 9:30
aruba_man написа:
Докато продължаваш да отстъпваш ще продължаваш да се ядосваш. Трябвало е да го удариш и другият път няма да прави така. Предполагам, че няма да е трудно да се издири къде си оставя колата. Спукай му гумите, изкърти му чистачките или нещо друго измисли. Варианти много. Нещата се оправят единствено с действия. С празни приказки нищо няма да постигнеш. Като няма ефект от законите и правилата, ти ставаш законът и правилата.

Та той му е комшия :ROTFL :ROTFL :ROTFL

- Програмиране
- Извеждане на живи данни
- И много други. Пътна помощ 24/7

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Май 2021 0:33 
Титан на мисълта
Аватар

Таз вечер ходих на някакъв заслон като минеш цялата Мадара има кръстовище за Каспичан и нещо нагоре. Хващаш нагоре и почти докато пътя свърши. Там имаше една чешмичка. Запознат от компанията каза, че на 300+ метра по-напред по това пътче стигаш до ограда на военно поделение. Спряхме на поляната с колите и след малко някаква кола, сякаш идваща от въпросното поделение, спира до колите и седи там. Понеже беше с гадните фарове, много не съм я гледал, ама тез, дето я гледаха казаха, че сякаш записвали номерата на всяка от колите. Било шуменско Пежо с номер 1580. Де да знам, ако бяхме спрели на пътното платно, тоя трябваше да минава през поляната, за да ни заобиколи. Спряхме така, че да може да се минава спокойно по тясното шосе.
После се връщам в града. Разбира се никой от компанията не ме чака по пътя. Аз си карам с 80 след изхода на Каспичан и гледам единия ме изпреварва.
Как да е, връщам се в Шумен и срещу мен кара някакъв сляп ли е, садист ли е... с онези белите фарове, дето сигурно и от 100 метра те заслепяват. Присветнах му. Без подобрение. Пуснах му дълги и така си карах. Проблема е, че и той пусна дълги...Винаги може да стане по-лошо.
Трябва да намеря в някой закон, че не може да се слагат фарове, които не са от производителя на съответния автомобил. Примерно тез от Ото пица.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Май 2021 17:34 
Титан на мисълта
Аватар

По принцип не се ядосвам на пешеходците, ама днес имаше един от зомбираните - върви и си играе на телефона. Стигна ръба на бордюра и спря да върви. Намалих, с намерение да спра да го пропусна, въпреки, че зад мен имаше кола, ама той нали е зомбиран - даже не разбра, че е стигнал бордюр и това е знак за шофьорите, че има намерение да пресича.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2021 23:00 
Титан на мисълта
Аватар

Шофьора на един син автобус на градския транспорт. Реших да се прибирам по булевард "Мадара", за да мога да изчистя саждите. Обаче зад мен се лепна един автобус, който си беше светнал всички възможни лампи. Само аварийните не светеха. Пробвах 2 пъти да изключа напълно осветлението на колата, пробвах да свиря с клаксона. Тъпака не разбира. Тъкмо се засилих с 50 км/ч и тоя с автобуса ме изпревари през двойна непрекъсната. Пуснах си аз дългите, фаровете за мъгла и си викам "падна ли ми", ама той пак не си намали осветлението. Не разбирам защо на осветен участък от пътя трябва да свети толкова. Всичките шофьори ли са кьорави? Номера не му видях, но беше син от тези малките Отоьол ли беше марката... Сви към автогарата и мислех да го настигна като слиза да поговорим, както не е осветено там, ама айде, да не излагам бат Жоро.
След автобуса, по булевард "Мадара" зад мен се лепна и някаква фирмена баничарка. Следва ме където съм аз, тя зад мен. Спрях на стопа на светофара на пиацата преди автогарата и тоя, както беше зад мен, през двойната непрекъсната мина в лентата за наляво и без да спира, ми сече пътя с десен завой. Десния му стоп/габарит не свети ( или не свети добре ).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2021 13:10 
Титан на мисълта
Аватар

Loveca_ написа:
Водачът на [ Изображение ]. На предния светофар аз съм в лява лента, той в дясна. Почти обичайно, след светофара имаше паркирано МПС в дясната лента. Човека си пусна мигач и започна да се минава в моята лента, все по-приближаващ се към моят автомобил. Не му направи впечатление и клаксона ми.
Да му отнемат лиценза дано!

Тоя същия снощи се паркира на инвалидно място. Един по-културен от мен инвалид му направи забележка и той се премести.
За съжаление от ИА "АА" не искат да му вземат лиценза за предното нарушение. Не било от тяхната компетенция ЗДП.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юни 2021 13:03 
Титан на мисълта
Аватар

Един шофьор на дограма. Отне ми предимството. Начи движа се по булевард "Симеон Велики" и тъкмо съм минал под един мост. Готвя се да вляза в кръговото между Практикер и Кауфланд, ама от кръстовището отдясно ( преди кръговото ) пред мен навлиза въпросния бус. Спрях, набих клаксона, а оня взе да маха нещо с ръка през прозореца. Много ги мразя такива, дето като на влакче минават един след друг, въпреки, че трябва да пропуснат. Предния минал, защото съм бил далеч, ама тоя сляпо го следва... Сякаш не е на регулирано кръстовище, а си мисли, че ми е десен...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юни 2021 21:11 
Акварист
Акварист

Тук е от: 25 Апр 2010 8:13
Докато бях млад всекидневно ме ядосваха доста хора. С напредването на годините намаляваха. Докато накрая разбрах , че за всички ядове съм си бил виновен единствено аз. Печално е да осъзнаеш че нямаш по голям враг от себе си и няма как да избягаш от него. Но природата е създала всеки да се чувства безгрешен и да се бори за правото си против всички, иначе света би се свършил.
Еди философ бе казал нещо подобно
- Да се ядосваш означава да наказваш себе си заради грешките на другите.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 664 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Следваща

Часова зона: UTC + 2 часа | Сега е 30 Ное 2021 1:48

Информация за текущата активност

Регистрирани потребители на линия: Bing [Bot], Google [Bot]

Не можете да пускате нови теми
Не можете да отговаряте на теми
Не можете да променяте собствените си мнения
Не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: